Варирането на напрежението в големи граници....Пасат 92г.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Варирането на напрежението в големи граници....Пасат 92г.

Мнениеот silent » Пон 28 апр 2008 16:58


Проблема е че преди няколко дни пътувах в дъждовете през ноща...и в един момент забелязах моментно силно увеличаване на осветлението на часовника на таблото....помислих че мие се е сторило ...да ама не ...след като се стъмни...фаровете ми и респективно осветлението на таблото периодично започнаха да светят с нечовешка сила просто ....по едно време бях като дискотека три или пет или 10сек на произволни интервали светвах и гаснех....образно казано...като светнат и стават като ксенон после все едно карам на газени лампи сравнено с преди...в периода на силни фарове усещах как генератора товари мотора....едната ми крушка изгоря...не зная обаче кога може и преди да е било...други поражения нямам ....по принцип напрежението ми на зареждане е около 13.75...с включени фарове някъде около...13.5...с релета съм на фаровете...и на самите фарове е коло 13волта...за да е съвсем гадно точно тогава реших да не си вземам чантата с инструментите и нямах мултицет под ръка за да видя за какво става въпрос...но според мен поне 2-3 волта се появяаваха и или чезнеха...имаше една тема с подобен проблем обаче нещо не я намирам....




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 28 апр 2008 17:03


регулатор на напрежението.
от ладите е останал термина реле. :wink:


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Пон 28 апр 2008 17:33


аз също стигнах до този извод дори смених релето....имах едно работило но с добър остатъчен ресурс на четките...ще пиша какво ще се получи...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 187 госта