Странен звук от мотора:( помогнете!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
jackie_chan
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Странен звук от мотора:( помогнете!

Мнениеот jackie_chan » Вто 29 апр 2008 21:16


Здравейте колеги:)Преди два дни ми се чу тракане в мотора:(преди този звук го нямаше:(чувам го на 2 цилиндър и се питам дали може да е клапан или бутален болт:(звукът е тъп все едно ,че дизел работи:(на празен ход не се чува,но подам ли газ си хлопа и то здраво:(интересното е ,че звукът не заглъхва колкото и обороти да вдигна:(обиколих сигурно над 10 сервиза и всички различни мнения едно с едно не си приличат:(че не бяха клапани,повдигачи,бутални болтове,лагери каквито се сетите,разбито легло на колянов вал и т.н.:(само за клапани се съвпаднаха 2 мнения:(но след всичкото това изброено не знам на кого да вярвам и тук изчетох всичко ,но като моя проблем неможах да намеря:((моля ви дайте съвет,че отворя ли моторетката ще сменя всичко без нужда:(колата е 93г. 2000i на 303800км с газово обикновенно:(имам я от миналата година и сега почнаха проблемите:((това е неизбежно:(но VW ми любима марка и няма да карам друга освен нея:))имал съм преди това и голф 1 и 2 но не съм имал никакви проблеми с тях:)е големи проблеми разбира се:)та моля дайте съвет какво може да се окаже най-вероятно:))ще ви бъда признателен,че тук във Варна няма кадърни майстори по ДВГ:((за жалост:((предварително благодаря на всеки отзовал се:)))




Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ifidik » Вто 29 апр 2008 21:20


преди да обиждаш наред ако искаш още едно некомпетентно мнение мини и аз да чуя.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Мнениеот moimoimoi » Сря 30 апр 2008 16:19


здрасти колега и моя пасат беше с 100% същите симптоми,разтрака се из един пат,решението - смяна на блока на двигателя,и незнам още колко неща, не сам много запознат щото, ама с една дума двигателя е за основен ремонт, на мен ми излезе 700 лв цялата процедура като 400лв бяха за блок втора употреба от моргата, а другите за майстори, за шлаиф на главата


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Мнениеот passenger » Пет 02 май 2008 20:38


Някак много странно подходи ти ... хоп и айде основен ремонт да се прави ...
Сещам се за онази тема дето пича отишъл за основен ремонт с Пасат на 700 000 км ...
Поне кажи какво се оказа точно проблема. И аз ако имам излишни 700 кинта ведна при най-малкото поскърцване ще правя основен ремонт.


Потребителски аватар
Huse
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Huse » Пет 02 май 2008 22:48


Провери нивото на маслото, би трябвало /ако работи/ да светка или зумера да пищи ако няма налягане. Ако е доста ниско нивото и е карано така и на високи обороти, може да е изял лагер/и.


Потребителски аватар
bobipepi
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobipepi » Съб 03 май 2008 7:54


Колега при мен лулата на свеща на 3ти цилиндър прехвърпяше и тракаше все едно болт или клапани.Налудничаво звучи но беше така.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Мнениеот moimoimoi » Нед 04 май 2008 7:31


ами колега passenger преди да се разтрака нещото в двигателя забелязах че сутрин като я запаля и припушва бял пушек с мирис на масло , и след 2 минути работа се оправяше, иначе мощност си имаше, а като разглобиха двигателя маисторите ми казаха че блока е износен много , и аз го видях имаше -имаше ръб на всеки цилиндър т.е. се получава луфт между буталата в цилиндрите и явно и затова сутрин пушеше


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Нед 04 май 2008 18:28


Според мен това си е нещо по биелите. Точно тъп звък като от дизеларка.... :roll:


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Мнениеот moimoimoi » Нед 04 май 2008 21:30


мммм звука е точно кат на дизел,може би малко по остър


Потребителски аватар
jackie_chan
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот jackie_chan » Пон 05 май 2008 17:55


moimoimoi написа:мммм звука е точно кат на дизел,може би малко по остър


Има нещо такова:(


Потребителски аватар
jackie_chan
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот jackie_chan » Пон 05 май 2008 18:06


Нивото на маслото си е ок:)за 4000 км съм долял 1л като се има предвид,че ми пропуска от датчика за налягането на маслото:(масло си качва нормало това съм го проверил:)налягането също е ок:)на 15 05 08 ще я водя на доктор:(и ще видим какво ще каже той:(аз лично имам съмнение за лагер,но немога да кажа със сигрност,щот не съм специслист:)разход на газ градско ми дава 12л извън градско 9л:)незнам какво ще ми каже последният майстор,но май ще тръдна отгоре надолу,че да видим какво ще излезе:(могат ли лагерите да се проверят като се свали картера?:(


Потребителски аватар
spot1
Мнения: 75
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот spot1 » Вто 06 май 2008 20:14


и ас бях така колега оказа се лагер на колянов вал не ми се правеше ремонт на двигатела и си купих друг важното е да караш vw успех


Потребителски аватар
danaildimitrov1982
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот danaildimitrov1982 » Сря 07 май 2008 17:19


jackie_chan написа:Нивото на маслото си е ок:)за 4000 км съм долял 1л като се има предвид,че ми пропуска от датчика за налягането на маслото:(масло си качва нормало това съм го проверил:)налягането също е ок:)на 15 05 08 ще я водя на доктор:(и ще видим какво ще каже той:(аз лично имам съмнение за лагер,но немога да кажа със сигрност,щот не съм специслист:)разход на газ градско ми дава 12л извън градско 9л:)незнам какво ще ми каже последният майстор,но май ще тръдна отгоре надолу,че да видим какво ще излезе:(могат ли лагерите да се проверят като се свали картера?:(
мисля 4е е вьзможно даже сьм почти сигурен! иначе ти желая успех с ремонта love.vw и като се оправи колата да не забравиш да пишеш :да:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 155 госта