Как пасат 5 да стане по висок?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
enterprise
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Как пасат 5 да стане по висок?

Мнениеот enterprise » Сря 04 юни 2008 10:09


Колеги, някой има ли идея как мога да направя пасата (петицата) по висок.
Закачам и мишките по асфалта, да не говорим, че пада едно пълзене по легналите полицаи чак срам ме хваща.
Помогнете......със стария модел няма грижи, а тоя новия направо мъка много нежен бре .... :?
...... това е пасата

Изображение




lazaroff
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 23 май 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lazaroff » Сря 04 юни 2008 10:36


Аз имам същото питане за В3 че се мотая по един калдаръм и искам да вдигна цялата кола.Предложиха ми вариант с едни скоби за пружини,което не ми хареса и не бих го пробвал.Мисля че трябва да се сложат по дълги пружини,но не знам какви.


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Как пасат 5 да стане по висок?

Мнениеот madmen » Сря 04 юни 2008 10:54


enterprise написа:[b]Колеги, някой има ли идея как мога да направя пасата (петицата) по висок.

Я го снимай отстрани бре. На тази снимка ми се вижда добре. Има вариант да подмениш пружини и амортисьори с нови и всичко е ок, ако сегашните са омекнали/клекнали. На старото ми Венто като смених пружини и амортисьори се вдигна около 4 сантиметра. Ако искаш да го правиш за да ходиш на лов, не става(Купи си Уазка)


lazaroff
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 23 май 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как пасат 5 да стане по висок?

Мнениеот lazaroff » Сря 04 юни 2008 11:16


madmen написа:
enterprise написа:[b]Колеги, някой има ли идея как мога да направя пасата (петицата) по висок.

Я го снимай отстрани бре. На тази снимка ми се вижда добре. Има вариант да подмениш пружини и амортисьори с нови и всичко е ок, ако сегашните са омекнали/клекнали. На старото ми Венто като смених пружини и амортисьори се вдигна около 4 сантиметра. Ако искаш да го правиш за да ходиш на лов, не става(Купи си Уазка)


Много съдържателен отговор.Ще го снимам и отдолу.
Благодаря.


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Сря 04 юни 2008 11:17


ш-ти кажа как, ако кажеш от де взе и как тури фаровете за мъгла (т.нар. халогенчета) на най-долната решетка...


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Сря 04 юни 2008 11:45


Rumen написа:ш-ти кажа как, ако кажеш от де взе и как тури фаровете за мъгла (т.нар. халогенчета) на най-долната решетка...

И аз ще ти кажа, но отговори на по-горния въпрос :)


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Сря 04 юни 2008 16:39


Dan4ote написа:И аз ще ти кажа, но отговори на по-горния въпрос :)
mhihi mhihi mhihi mhihi
четеш тук: http://passat-b5.ru/phpBB2/topic6090.html
и общо взето разбираш е трябва да си вземеш усилени пружини и амортисьори за лоши пътища. Пружините (задните) по каталога на SASCH са 996 632. Някъде имах и номера на усилените амортисьори ..., но всеки може да ги изрови от online каталога...
Казвай сега за "халогенките"


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Сря 04 юни 2008 18:38


колеги такива халогени за б5 сам виждал да се продават в ebay.de със всички кабели , реле, копче за фаровете и пластмасите за които се захващат.не ме питайте за линк защото нямам,случайно попаднах на тях докато се ровех в ebay-а.потърсете думата Nebelscheinwerfer в ebay.de и съм сигурен че ще откриете.успех.между другото някой колега ако може да ми порача разни неща от там може да драсне едно лично,ще съм му много благодарен и ще има почерпка


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kirhadj » Сря 04 юни 2008 21:09


Проверих в ebay но не излизат с пласмасите, освен за Б5.5. И аз би искал да знам от къде са .....


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Сря 04 юни 2008 21:39




Потребителски аватар
enterprise
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот enterprise » Чет 05 юни 2008 11:06


Да ви кажа колата я купихме с тия халогенки горе долу по външен вид на Горубляне, като на тото две второ теглене в общи линии. В Италия са ги слагали и доста прилично са ги монтирали, говоря и за вътре жиците всичко в скрито. Да разбирам ли, че ако сменя амортисьорите и пружините с подсилени ще кача малко нагоре колата?


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Чет 05 юни 2008 12:06


enterprise написа:...
Да разбирам ли, че ако сменя амортисьорите и пружините с подсилени ще кача малко нагоре колата?

ДА! Ще я повдигнеш, но с малко. Ще стане горе-долу както е излязла от завода и една/две идеи по-височка. Ако си прочел руския линк, който дадох, ще разбереш че това с подсилените (Heavy Duty Version) се касае само за задни пружини и амортисьори.Предните нямата Heavy Duty Version, а при тях се гледа дали си с ръчна или автоматична скоростна кутия и дали си с климатик или без (незнам какви са разликите и какво е обяснението).
Най-добре е ако сменяш пружините да смениш и амортисьорите и двете да са от Heavy Duty серията. Имай в предвид, че возенето ще се втвърди ... но и стабилността. Като я понатовариш лекичко (една бас-каса кат и метнеш отзад и всико ще си дойде на мястото). Лично моето мнение, е че Heavy Duty Version е по-добре за нашите "прекрасни" пътища.
Ако пък искаш още повече повдигане ... нека колеги с повече опит да споделят. Чувал съм (а и във форума се мотаха теми) за повдигане с някакви "чашки", транспортна лента ползвали, но ... аз съм до тук.


Потребителски аватар
enterprise
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот enterprise » Пет 06 юни 2008 10:10


Много благодаря за инфото което даде, ще се възползвам от него.
после ще снимам пасата и открийте разликите Изображение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта