IE 8.0 Beta Пълна боза!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kotse_botse » Чет 09 окт 2008 14:24


Vizor написа::lol: Нормално! Виж първо на какво пишеш и тогава говори ;)
Ела да видиш като аз пиша по правилата и какво се получава в ИЕ6 примерно. Трябва да го забранят със закон това нещо !
Иначе, мога да ти кажа, че всеки един браузър, ако им оеднаквят цсс-а и тн, ще изглежда всичко перфектно!
При тебе е изглеждало кофти всичко предполагам защото си свикнал на субпиксел хинтинг-а.. ,а на мозила е изключен ( не, че не можеш да си го включиш..) с цел оптимизация.


Ако им уеднаквят, ама не щат копелетата. И всеки си бачка по негов си стандарт. Пък на кво пиша няма значение. Как изглежда зависи от цсс-а, не дали отдолу имаш .нет, джава, пхп и т.н.
И за кви субпиксели ми говориш, модзилата не ще ще един container да центрира с text-align:center, а го прави с margin-left и right:auto. Много подобни неща, които на ИЕ си работят, на други браузъри не щат. Сигурно го има и обратното.. проблема наистина е, че няма стандарт :(




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 09 окт 2008 14:32


margin:0 auto; :lol:
кво толкова сложно има :)
Защо центрираш контейнер с text-align ?! :)


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Чет 09 окт 2008 14:36


kotse_botse написа:не ще ще един container да центрира с text-align:center, а го прави с margin-left и right:auto. Много подобни неща, които на ИЕ си работят, на други браузъри не щат. Сигурно го има и обратното.. проблема наистина е, че няма стандарт :(

Точно тва му е тъпото на IE, че си интерпретира разни глупости по негов начин и обърква всичко и всички. С text-align не се центрира контейнер. Нормално мозилата да не го прави. Който иска да си го харесва, но за хората занимаващи се професионално с web сайтове важи едно нещо:
Трябва да се забрани със закон IE.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 09 окт 2008 14:40


dermeister написа:
kotse_botse написа:не ще ще един container да центрира с text-align:center, а го прави с margin-left и right:auto. Много подобни неща, които на ИЕ си работят, на други браузъри не щат. Сигурно го има и обратното.. проблема наистина е, че няма стандарт :(

Точно тва му е тъпото на IE, че си интерпретира разни глупости по негов начин и обърква всичко и всички. С text-align не се центрира контейнер. Нормално мозилата да не го прави. Който иска да си го харесва, но за хората занимаващи се професионално с web сайтове важи едно нещо:
Трябва да се забрани със закон IE.


до сега това му обяснявах на кю-то ама той ходи с една раничка на майкрософт.. простено му е :lol:
аз ако бях спечелил такава на някой панаир щях да я подаря на брат ми да ходи на детска градина с нея

това, че ие-то си мисли некви работи.. си е негов проблем :lol:

хващаш нещо и го пишеш по правилата приети от w3c примерно..
мозила бачка
7-цата тук таме нещо преебано
6-цата всичко разместено
особено с floatнати елементи..


П.П. ако го нямаше ие6 и 7.. щях да съм без работа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kotse_botse » Чет 09 окт 2008 15:00


Добре де.
Евала ви за професионализма.
Някои аматьори като мен ще потъпчем закона и ще си позлваме ИЕ, макар че трябва да се забрани, а вие ще ни пишете професионалните уебсайтове и ще ползвате другите браузъри.
Ае наздраве :lol:


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Чет 09 окт 2008 16:25


Абе аз ли съм тъп или..... Аз друг браузър освен IE не съм ползвал от както съм седнал на компютърът, кажи речи 8 годинки, к'ви са тия лисици, к'ви са тия пет лева? И Windows преинсталация е виждал за туй време, два пъти и третия кога минах на Vista, нея още не съм я таковал. Ко си прайте с компютрите незнам. Хич не съм спец, не, ама тоз IE като гледам на колко свят очите вади, а мойте още си стоят, почвам да си мисля, че съм доста тъп, щом само него ползвам. Ама то и такива трябва да има, не може всички да са адам-акъллии. Със здраве.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 09 окт 2008 16:38


ALESYZ написа:Абе аз ли съм тъп или..... Аз друг браузър освен IE не съм ползвал от както съм седнал на компютърът, кажи речи 8 годинки, к'ви са тия лисици, к'ви са тия пет лева? И Windows преинсталация е виждал за туй време, два пъти и третия кога минах на Vista, нея още не съм я таковал. Ко си прайте с компютрите незнам. Хич не съм спец, не, ама тоз IE като гледам на колко свят очите вади, а мойте още си стоят, почвам да си мисля, че съм доста тъп, щом само него ползвам. Ама то и такива трябва да има, не може всички да са адам-акъллии. Със здраве.


:lol: Не си тъп.. проблема е друг .. че ти с ИЕ.. гледаш това, което ние си късаме задниците за да може ТИ да гледаш това и да се чудиш .. абе с фирефокса нема разлика ;)


Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Мнениеот Kingpin » Чет 09 окт 2008 17:03


Аз откак се помня съм на Netscape (на Линукс едно време) и после Firefox...просто съм свикнал с тях. IE не ме кефи. Няма удобни неща, като Firefox. Освен това в малкото случаи в които съм ползвал IE все нещо или е забивало, или се е бъгвало и т.н.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 09 окт 2008 17:06


kotse_botse написа:Добре де.
Евала ви за професионализма.
Някои аматьори като мен ще потъпчем закона и ще си позлваме ИЕ, макар че трябва да се забрани, а вие ще ни пишете професионалните уебсайтове и ще ползвате другите браузъри.
Ае наздраве :lol:

Ах как обичам да споря с .net-аджии на тема УЕБ СТАНДАРТИ!!!
Знаеш ли защо сайтовете ти изглеждат ОК под ИЕ (7), а не под други браузъри? Щото ги "пишеш" (кликаш) на МАЙКРОСОФТ-ски продукт! Нормално е да си "говори" на един език с друг майкрософт-ски продукт, а с други продукти (браузъри) да си говорят както аз се разбирам с руснаците... Аха-аха да разбера една дума, ама толкоз.
За това са измислени СТАНДАРТИТЕ - http://www.w3.org . Тези стандарти се спазват във всички по-сериозни браузъри, ама не, чичо ти Бил разполага с половината китайски народ като отдел програмисти и нищо не му пречи да си измисли собствени стандарти, ей така, да ни е гадно на нас.

Я ми кажи, като си направиш сайта за ИЕ какво ще напишеш отдолу? "За да видите сайта ви трябва Internet Explorer. Ако използвате Linux не можете да видите този сайт."

То за това не мога да ползвам банкирането на ОББ под браузър, различен от IE, и си го пишат...


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пет 10 окт 2008 9:09


Тогава идва въпроса: "Защо банките ползват IE."

Колко са тъпи ей.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пет 10 окт 2008 9:13


Някой да :lock: ,че замириса на спам.

Отговор така и не получих.Ще го ровя сам.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта