Биометричните карти - новия МОЛ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот iGolf » Вто 30 мар 2010 9:17


А прави ли някой сметка че голям брой хора живеят в чужбина,и също много хора стягат багажа и им се налага да сменят документите,аз ходих например да си вадя моряшки паспорт преди 2-3 седмици и на гишетата видях поне 5-6 познати от немногото чакащи ,които си живеят и работят навън и са дошли да си подменят документите,та кой когато му се наложи тогаз отива,а колкото до биометричните-разбираемо е,но за жалост системата на МВР се оказа ялова - пак,още в първия ден издънки,както беше станало и с детските градини. :screwy




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Ivailo » Вто 30 мар 2010 13:00


Абе хора що си тормозите главите с новини и промиване на мозъци?
Дали гледам новини веднъж месечно въобще...
Имате твърде много свободно време :idea:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Pichaga » Вто 30 мар 2010 13:07


Пред 2 РПУ 50 човека
време за чакане според милиционера
4-5 часа


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот digo_pl » Вто 30 мар 2010 15:18


ISRalien написа:Абе хора що си тормозите главите с новини и промиване на мозъци?
Дали гледам новини веднъж месечно въобще...
Имате твърде много свободно време :idea:

Прав си, аз си махнах телевизора преди 5 години :) от тогава живея по добре :)
И за да не съм офф, си мисля, че идеята на тия биометрични данни е държавата да ни държи под по-строг контрол, а може би и за да се фалшифицират по трудно :)


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Един » Вто 30 мар 2010 19:20


Новини не гледате ама виж Биг Брадър може :)


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Muncho » Пет 09 апр 2010 22:01


Layer написа:
Muncho написа:Аз пък си извадих нова ЛК и паспорт преди няколко седмици :Mr Green Fun . Едно на ръка че не исках да се бутам в навалиците и второ че не искам мой биометрични данни да фигурират в базите данни!

що лъжеш.
преди няколко седмици не преиздаваха, поради причината ,че ще има нови.

Заповядай да ти покажа новата ми лична карта издадена на 16.03.2010.. и задграничен паспорт издаден на същата дата :Mr Green Fun
Виж сега кога съм писал поста и колко точно седмици след като съм си взел тескарето!
До 15ти Март се приемаха документи за обикновена поръчка, а някъде до около 20-ти за бърза и експресна.


И по въпроса за биометричните данни - това че си параноик не значи че не те преследват :012: . Днес чип в паспорта, утре - в гз :не: . Нека големият брат да си остане само телевизионна помия!


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Layer » Пет 09 апр 2010 22:06


да ама тука ни върнаха. аз лично ходих миналия месец и ме върна лелката.
вика ми.
сори ама не даваме.
РПУ-Несебър

:beer


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Uneek » Пет 09 апр 2010 22:09


И аз си смених книжката и картата февруари месец, точно заради това да не се бутам по опашки... Документите са си валидни до 2020, и въобще не ми дреме че не са биометрични :)


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот LILO&STICH » Пет 09 апр 2010 22:19


Uneek написа:И аз си смених книжката и картата февруари месец, точно заради това да не се бутам по опашки... Документите са си валидни до 2020, и въобще не ми дреме че не са биометрични :)

ех,за тея неща не ти взимат биометриката бре mhihi
Само за международния те печатат отвсякъде :wink:


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Uneek » Пет 09 апр 2010 22:32


LILO&STICH написа:
Uneek написа:И аз си смених книжката и картата февруари месец, точно заради това да не се бутам по опашки... Документите са си валидни до 2020, и въобще не ми дреме че не са биометрични :)

ех,за тея неща не ти взимат биометриката бре mhihi
Само за международния те печатат отвсякъде :wink:


Колегата Мунчо по-горе е против биометрията, на мен ми е все тая дали със или без нея, и дали ще са ми от новите или от старите документи, просто отидох за 2 минути и бях готов, това за мене е много по-добре, отколкото да се бутам по опашки и да ми казват мини утре :D


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот musura » Пет 09 апр 2010 23:03


А дали някой се замисля, че наистина на тези хора им трябват НОВИ документи? Няма значение с биометрични или не данни, въпроса е, че удължения срок на документи важи само в БГ, а на вън не, демек щеш не щеш, се редиш на опашка и чакаш за нов паспорт. Колко според вас са българите работещи в чужбина официално и неофициално? Аз мога да кажа само, че от родния ми Сливен сигурно едно 10-15% се препитават в съседна Гръция, още толкова в Испания, бая народ има в Белгия и Холандия. Няма семейство без роднина гастарбайтер вече. Нормално е, да им трябват документи на тези хора.
Това, че тъпите рогачи от МВР не са си направили нещата както трябва да бъдат, не прави автоматично хората по опашките виновни! Виновни са всички безхаберни безлични малки и големи чиновничета в цялата ни тъпа родина, които ме карат да се РЕДЯ НА ОПАШКИ по какъвто си поискат повод, включително когато им снасям мангизи (плащам данъци), за да могат да харчат моите пари за заплатите си, за материалното си стимулиране и здравните си осигуровки! Мерси съм аз на таз любов! Чудно ми е кога на някого няма да издържат нервите и ще застреля някоя чиновничка я в КАТ, я в НАП, я в РЗОК! Възможно е след това, да се стреснат малко копелдаците!

В четвъртък преди празниците имах един клиент, държавен служител, който ми се оплакваше, че техния министъ не ги бил пуснал от обяд да си ходят като всички останали чиносвници и трябвало да работят до 17 часа. И толкова искренно натоварен беше, че когато го попитах, аз от кой министър да чакам обаждане и кой точно министър ще ми преведе заплатата в края на месеца, човечеца наистина не можа да ме разбере и гледаше ей така :shock

Просто хората не са свикнали да работят, повече гледат да отбиват номера. Днес по новините един пич от опашката за документи каза много точно "Тези не са квалифицирани да използват техниката и за това стават проблеми" и съм 100% убеден, че е така. Просото малоумните лелички, които боравят с техниката, са се чесали по оная работа, когато са ги водили на обучение за новата техника и сега не знаят какво точно и кога да го направят! Кой е виновен? Хората от опашките или малоумните чиновници?!


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Ivailo » Пет 09 апр 2010 23:18


Прав е мусура, семката ни е гадна. Никой не ни е виновен, ние сме си такива.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Един » Съб 10 апр 2010 13:32


LILO&STICH написа:
Uneek написа:И аз си смених книжката и картата февруари месец, точно заради това да не се бутам по опашки... Документите са си валидни до 2020, и въобще не ми дреме че не са биометрични :)

ех,за тея неща не ти взимат биометриката бре mhihi
Само за международния те печатат отвсякъде :wink:


Не съм сигурен, но чух че и за ЛК все пак вземат биометрии въпреки, че ги няма в/у картата. Да каже някой, който е вадил.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот chefito » Съб 10 апр 2010 14:31


ISRalien написа:Прав е мусура, семката ни е гадна. Никой не ни е виновен, ние сме си такива.


Това е приказка! Време е да се променим! :да:


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Биометричните карти - новия МОЛ

Мнениеот Един » Съб 10 апр 2010 23:21


ISRalien написа:Прав е мусура, семката ни е гадна. Никой не ни е виновен, ние сме си такива.


Първо - не е добре човек да си бие шамари сам. Подобен начин на мислене е долу горе същото. Второ - колко други народи познаваш в дълбочина, че да правиш заключения за нас? Ако се смяташ за по-долен от чужденците, недей включва и мен в групата, защото множественото число натам бие.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта