Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот trunner » Пет 11 юни 2010 18:34


Та зачудих се има ли хора регистрирани в сouchsurfing-a? И ако да - приемали ли сте непознати, какво мислите за евентуално такова и т.н.?




Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот Peteff » Пет 11 юни 2010 19:30


би ли обяснил на невежите колеги в клуба като мен какво е сouchsurfing-a ? (тая дума даже немога да я произнеса)


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот trunner » Пет 11 юни 2010 19:49


Хаха, грешката може би е моя.
http://www.couchsurfing.org
Тук можете да се регистрирате напълно безплатно. Веднъж регистрирали се, можете, ако пътувате някъде (без значение къде по света) да потърсите място за спане в други лУзъри на сайт-а. Накратко е това.
Повечето пътуващи са хора които не могат, или не искат да си позволят хотели и т.н. Затова се възползват от услугите на сайт-а, които в действителност са безплатни. Аз лично (и моето семейство де) досега сме приютявали един мъж от щатите който си грабнал текерлика, литнал до Мюнхен и оттам до тук по Дунава спи все по такива места. Не знам дали на моменти не му е било неудобно, но... Останах с добри впечатления, но всичко разбира се си е индивидуално.
Та затова питам - има ли други колеги регистрирани там, и ако да - какви са им впечатленията?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот Ivailo » Пет 11 юни 2010 20:32


Винаги ми е била интересна идеята, ама все ми е било тъпо е така някой да ми се натресе у нас, ни го знам, ни го познавам...


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот trunner » Пет 11 юни 2010 21:50


ISRalien написа:Винаги ми е била интересна идеята, ама все ми е било тъпо е така някой да ми се натресе у нас, ни го знам, ни го познавам...

Никой не те кара.
Спама - айде на др място.

Темата е въпросителна - има ли такива и какви са им впечатленията. Не е "харесва ли ви идеята или ви се струва тъпа". Така, че, моля въздържайте се от коментари кое за кого е тъпо или не!!!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот hooligans » Пет 11 юни 2010 22:04


Колега искам да те попитам , според теб социалното положение на този човек какво беше ?
че ми е интересно


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот chefito » Пет 11 юни 2010 22:10


hooligans написа:Колега искам да те попитам , според теб социалното положение на този човек какво беше ?
че ми е интересно


Хули, обикновено са съвсем нормални и в никакъв случай бедни. Обикалят. Харесва им идеята за диви премеждия и адвенчър. Слагат душ. Разказват ти луди истории. Рядко искат храна. Спят и на другия ден нарамват раницата и ни лук ял, ни жена ти ебал. :012:


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот black` » Съб 12 юни 2010 4:17


Аз съм го правил по принуда, но не в чужбина. Една люта зима. Тука имаше едни такива млади българи миналото лято. Бяха при един френд, но не изцяло непознати. Запознали се бяха на път. Набързо нещо. За 200 евро на човек бяха обиколили цяла европа така. Лудия трип и якото изживяване. :bowdown Въобще не са някакви изпадняци ако това си мислите. По скоро ще ви почерпят биричка и като цяло ще си изкарате много добре, и приятно. :beer С малко излишни пари през 2 дни бяха на ново място през отпуските. :banana
Иначе действително отстрани звучи доста изкуфяло особено в началото като си поговорите. mhihi


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот Ivailo » Съб 12 юни 2010 7:09


trunner написа:
ISRalien написа:Винаги ми е била интересна идеята, ама все ми е било тъпо е така някой да ми се натресе у нас, ни го знам, ни го познавам...

Никой не те кара.
Спама - айде на др място.

Темата е въпросителна - има ли такива и какви са им впечатленията. Не е "харесва ли ви идеята или ви се струва тъпа". Така, че, моля въздържайте се от коментари кое за кого е тъпо или не!!!

Колега, мнението ми беше по-скоро въпросително, защото проявявам интерес към идеята, но това ме спира, интересно ми беше дали само мен ме спира.

Егати реакцията :shock


Потребителски аватар
banushev
Мнения: 140
Регистриран на: Чет 08 окт 2009 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Белене

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот banushev » Съб 12 юни 2010 8:16


един мой приятел също има рег в въпросния сайт.досега са му идвали няколко човека.според неговите думи е останал доволен в смисъл че не е имал почти никакви проблеми с въпросните хора който са му идвали на гости даже са си искарали доста добре :drunk :beer mhihi


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот trunner » Съб 12 юни 2010 18:08


ISRalien написа:
trunner написа:
ISRalien написа:Винаги ми е била интересна идеята, ама все ми е било тъпо е така някой да ми се натресе у нас, ни го знам, ни го познавам...

Никой не те кара.
Спама - айде на др място.

Темата е въпросителна - има ли такива и какви са им впечатленията. Не е "харесва ли ви идеята или ви се струва тъпа". Така, че, моля въздържайте се от коментари кое за кого е тъпо или не!!!

Колега, мнението ми беше по-скоро въпросително, защото проявявам интерес към идеята, но това ме спира, интересно ми беше дали само мен ме спира.

Егати реакцията :shock

ОК, извинявай ако съм те обидил, но ми е омръзнало от спам по други форуми.

А иначе както казват колегите изживяването не е опасно, напротив - интересно и свежо. Въпросният тип беше американо, пенсионирал се рано щото е работил точно това което работя аз в момента. Споделихме доста инфо относно строителство на пътища, навици, култура и т.н.
Другото верно е, че тези хора не са някакви прошляци, просто гледат да си изкарат евтин трип. Другото нещо което трябва да знаеш, е че има създадена система за оценяване на различните сърфъри. Много преди да приемеш някого в дома си можеш да му прочетеш искането, да разгледаш коментари от други хора които са го приютили и спокойно да му откажеш. Не е като някой дето нищо не знаеш за него да го пуснеш при семейството си. за мен това е нещо ново и различно от всичко което се случва около нас. Не се знае на какви идиоти ще попаднеш, но нека не забравяме, че си си вкъщи и по-голям от винкела нема!!!

Извинявай пак ако съм те обидил!


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Има ли Couchsurfer-и във ФВ клуба?

Мнениеот Ivailo » Съб 12 юни 2010 18:17


Ето това вече е отговор точно какъвто търсих :beer
В такъв случай смятам и аз да започвам, лека-полека :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта