мтм колеж

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
асето
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 05 авг 2010 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

мтм колеж

Мнениеот асето » Чет 05 авг 2010 19:23


Ако има някои случайно да е студент в МТМ колеж моля имам нужда от съветче…
Уф помогнете ми моляяя!!!!!
:( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:




Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Re: мтм колеж

Мнениеот bomber » Чет 05 авг 2010 19:34


....:)

Последна промяна от vaskoto1 на Чет 05 авг 2010 19:43, променено общо 1 път.
Причина: кирилицата?


асето
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 05 авг 2010 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: мтм колеж

Мнениеот асето » Чет 05 авг 2010 19:39


първо какъв излизаш от там второ таксите какви са и трето правилно ли съм разбрала че е 3 години ? и имали смисъл да го запиша ? благодаря предварително !!!! :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: мтм колеж

Мнениеот Ivailo » Чет 05 авг 2010 20:03


асето написа:първо какъв излизаш от там второ таксите какви са и трето правилно ли съм разбрала че е 3 години ? и имали смисъл да го запиша ? благодаря предварително !!!! :wink: :wink: :wink:

Щом е колеж, би трябвало да излизаш с образователна степен "специалист". За тая степен и аз знам, че е 3 години обучението. За "бакалавър" е 4 (или колкото ти трябват да си вземеш изпитите mhihi ), но предполагам става с прехвърляне в друг университет.
DeNiTo мисля, че учеше там.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: мтм колеж

Мнениеот Dead man » Чет 05 авг 2010 20:07


Няма вече "специалист"-има професионален бакалавър... :deal


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мтм колеж

Мнениеот vanko_VW » Чет 05 авг 2010 23:43


Dead man написа: професионален бакалавър... :deal

:да:

аз съм в колеж в Свищов,учи се 3години професионален бакалавър и 2.5години магистратура,поне при нас е така


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мтм колеж

Мнениеот galaboff » Пет 06 авг 2010 5:53


По мое време беше 3 годишно обучението (1997-2000), някъде към 2000г. въведоха до степен Бакалавър, аз тогава продължих на друго място. Предполагам вече и Магистър имат.


Потребителски аватар
DeNiTo
Мнения: 180
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мтм колеж

Мнениеот DeNiTo » Пет 06 авг 2010 11:14


Аз уча там и сега ще съм 2-ри курс :D Базата е много добра и много свестни преподавателите :D 3 години е курса на обучение като излизаш професионален бакалавър по маркетинг.За магистър можеш да продължиш в Пловдивския университет,Варненски свободен университет или НБУ.Дано съм ти била полезна ако имаш още въпроси питай.Успех ти желая ;)Ми за семестър плащам 790лв


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: мтм колеж

Мнениеот Ljubon » Пет 06 авг 2010 13:07


Абе хора,
Чудя ви се на акъла защо се набутвате тук, в БГ по разни частни колежи и юнита, само да ви цоцат паричките. Ако толкова ви бият парите и искате да ги дадете за образование, бягайте в чужбина. В много страни в Европа таксите за обучение са символични за студенти от ЕС, отпускат се и безлихвени държавни заеми, които се врещат след като завършиш и то при условие, че работиш и имаш доходи над определена граница. Ако искаш да учиш в БГ, отивай в СУ, най-добрия у нас, има най-различни специалности и таксите са средно по 150лв. на семестър.
В световната класация СУ е на 777 място. А измисления датски колеж изобщо не фигурира след първите 5000 в тази класация. Естествено е като учиш в него да си доволен, това е задължително за частника, за да може да ти прибере парите и следващата година, а не да избягаш.
Ето я класацията:
Ranking
На запад, като търсиш работа, решаващо значение има колко престижен университет си завършил, а не дали имаш диплома за еди к'во си. И при нас ще става така. Така, че мислете и проучете малко преди да си хвърляте парите на вятъра.
Хайде успех на желаещите да учат! :idea:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: мтм колеж

Мнениеот Ivailo » Пет 06 авг 2010 15:17


Колега, нещата въобще не са така, както ти ги представяш.
Специално за тая класация - ми тя гледа посещения, ранкинг и т.н. НА САЙТА на университета :idea:
След като съм завършил държавен университет - убий ме, няма да кандидатствам отново в такъв.
Знам за какво иде реч в ЮЗУ - Благоевград, а като слушам колеги от други университети картинката е същата. Хаос, корупция, шуробаджанащина, ненужни предмети, преподаватели на по 70г, преподаващи по учебници техен набор.
Ми мерси, ама предпочитам да уча в частен университет с по-разчупени практики и по-нова база.
В момента уча магистратура в НБУ "Софтуерни технологии в интернет", която като специалност в друг Български университет няма да намеря. Това го работя и това искам да уча.
Или да запиша "Информатика" в СУ и да уча още 13 математики и 5 физики?
Не мерси.
Всеки има глава на раменете си, за да прецени кое е най-доброто обучение за него. Ся да тръгнеш да ми наливаш акъл да запиша в Оксфорд щото ти така си решил, че е най-добре е малко тъпо.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: мтм колеж

Мнениеот Ljubon » Пет 06 авг 2010 16:27


ISRalien написа:Колега, нещата въобще не са така, както ти ги представяш.
Специално за тая класация - ми тя гледа посещения, ранкинг и т.н. НА САЙТА на университета :idea:
След като съм завършил държавен университет - убий ме, няма да кандидатствам отново в такъв.
Знам за какво иде реч в ЮЗУ - Благоевград, а като слушам колеги от други университети картинката е същата. Хаос, корупция, шуробаджанащина, ненужни предмети, преподаватели на по 70г, преподаващи по учебници техен набор.
Ми мерси, ама предпочитам да уча в частен университет с по-разчупени практики и по-нова база.
В момента уча магистратура в НБУ "Софтуерни технологии в интернет", която като специалност в друг Български университет няма да намеря. Това го работя и това искам да уча.
Или да запиша "Информатика" в СУ и да уча още 13 математики и 5 физики?
Не мерси.
Всеки има глава на раменете си, за да прецени кое е най-доброто обучение за него. Ся да тръгнеш да ми наливаш акъл да запиша в Оксфорд щото ти така си решил, че е най-добре е малко тъпо.

Класацията, която съм посочил е една от многото, които са налични в интернет пространството. Няма нищо лошо от това рейтингът да се определя от посещаемостта на сайта на юнито - това означава по-голяма популярност и по-голям интерес към него. Но това е само един от многото показатели, по които се правят такъв тип класации. Има доста авторитетни рисърч компании, които се занимават с такива проучвания. Хубаво е всеки кандидат да прегледа тези класации и да бъде "в час", един вид първоначална ориентация.
Много важен момент е избора на това, което ще изучаваш. Обикновено младите хора, завършили гимназия изобщо не са ориентирани, често избират специалности, които им звучат добре, но в процеса на обучение загубват интерес и резултатът е налице - пропиляно време и доста пари.
Трябва да се прави разлика между един и друг държавен университет както има огромна разлика между елитна държавна гимназия, където се влиза само с отличен успех и селско школо, дето всеки го завършва, като мине времето.
Неоспорим факт е, че Харвард е №1 в света. Имаш ли представа колко преподаватели има там над 70 години? И ако изучаваш математика примерно, дори учебниците да са техен набор няма нищо лошо, материята е същата.
Всеизвестен факт е, че кандидатите с по-нисък бал се ориентират към частни учебни заведения в БГ, защото там ситото е по рядко, и всеки с пари в джоба си е вътре.
Ако отидеш на работа в чужбина, по специалността си разбира се, работодателят ще погледне откъде е дипломата ти. И тогава иди обяснявай, че НБУ е назад в класациите, ама те не са правилни и че са манипулирани. Не става!
Като казвам в чужбина, за тези които имат възможност, това не значи, че навсякъде е добре, щом не си в БГ. Инвестицията си заслужава ако се учи в престижен университет.
Споделям тези мисли като човек, който е минал по тези пътища и е видял и разбрал доста неща, на никой не искам да наливам акъл. Всеки прави своя избор къде да учи и как да харчи парите си. Това е само едно мнение от мен. :idea:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: мтм колеж

Мнениеот Ljubon » Пон 09 авг 2010 9:21


Наблюдавам интересен феномен! Регистрират се разни хора в различни форуми за да попитат нещо или да потърсят помощ. И форумците нато видят "Heeeeelp", всеки се отзовава със съвети и помощ. Това добре, ама питащия, в случая асето като гледам от момента на питането повече не е влизала в този форум, поне да види какво са и отговорили. Предполагам дори не помни кога и къде се е регистрирала и какво е питала.
Обръщам се към всеки, който пита нещо или има такова намерение, поне да поглежда за отговори на въпросите си. Иначе просто генерира чесане на пръсти. :)


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: мтм колеж

Мнениеот Winner25 » Пон 09 авг 2010 9:48


Ljubon написа:Наблюдавам интересен феномен! Регистрират се разни хора в различни форуми за да попитат нещо или да потърсят помощ. И форумците нато видят "Heeeeelp", всеки се отзовава със съвети и помощ. Това добре, ама питащия, в случая асето като гледам от момента на питането повече не е влизала в този форум, поне да види какво са и отговорили. Предполагам дори не помни кога и къде се е регистрирала и какво е питала.
Обръщам се към всеки, който пита нещо или има такова намерение, поне да поглежда за отговори на въпросите си. Иначе просто генерира чесане на пръсти. :)

Може да ползва форума за реклама :lol:


Потребителски аватар
sk.
Мнения: 1009
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: мтм колеж

Мнениеот sk. » Пон 09 авг 2010 10:14


Колеги, аз уча там и също съм втори курс (сега го започвам). Колежа е отличен! Защо? Отговора ми е отправен предимно към колегата привърженик на СУ.
Защото колега, като един млад човек, освен образование ми трябват и пари. Уча Неделя цял ден и Понеделник вечерта. Преподавателите предават, така че да е интересно за всички. И двойкарите минават, но това не е важното. Българското образование, неможе да ти даде практиката! Дава ти само бегла насока. А това, че примерно вкъщи си четеш трудовете на Ф.Котлър примерно или на ДЖ. Мейнард Кейнс или пък да ходиш по дискотеки си е изцяло твой проблем.
Ето как седи моят случей. Пропускам матурата през месец Юни. Единственото място, на което ме взимат без матура е МТМ. Защо? За пари разбира се! (тук си прав)
Отивам записвам се. През това време бачкам, да кажем за 1000лв. на месец.
За 1 година х 12 месеца х 1000лв. Изкаравам 12 000лв. Плащам 1340лв. за образование и си свиркам. Идва хубавата част, докато работя, аз се налагам във фирмата. Виждат ме че се развивам и напредвам и сега съм повишен, докато мой познати учат в УНСС и СУ по 10 часа на ден. Бъкел идея си нямат, аджеба, какво е фактура или ДДС. Чели са нещо, там в учебника по Микроикономика, ама какво и те незнаят. Или пък ако знаят, знаят сухото определение на Класическата школа примерно ;) и си викат, ама тя моята такса е 200лв, Ти си се преебал. ;)

А относно обучението в чужбина си напълно прав, но за това си се иска сериозно познание на английски език, което простото училище до 12-ти клас няма как да ти даде! Набиваш пари в курсове, държиш ИЕЛТС и тогава тръгващ да кандидатстваш и да градиш всичко от самото начало, в нова държава, с друг език и т.н. За чужбина по-скоро бих отишъл да взема една магистърска степен, когато имам сериозни познания по английски и евентуално немски.

И в отговор на колегата:
Пич, колежа е добър, условията също! Ако найстина искаш да учиш, ще получиш това за което си дошъл. Ако не, пак ще минеш, ама по-трудно :)


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: мтм колеж

Мнениеот kiril_bulgaria » Пон 09 авг 2010 10:26


Ебаси колежа! Той е чудо! Дори и без матура влизаш, важното е да си платил таксите.
sk. написа:И двойкарите минават, но това не е важното.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта