Какво е значението от къде е вноса?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
ivanatora
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив / Стара Загора

Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот ivanatora » Сря 11 авг 2010 8:30


Здравейте,
Чух че колите, които са нов внос от Италия имали проблем с ръждата, но били със свестни двигатели, а тези които са от Австрия - обратно.
Има ли нещо такова и въобще каква е разликата от това от къде идва колата? :)
Какво мислите?




Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот Tyan » Сря 11 авг 2010 8:49


объркал си се ...в Италия нямат проблем с ръждата, но са каубойци и повечето не обслужват както трябва ..в Австрия повечето обслужват ..ама имат проблем с разждата .... все пак всичко си е до човек и винаги има изключения при това не малко ...... относно ръждата ....едвали си толкова глупав да не може сам да се сетиш от къде идва този проблем ;)


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот galaboff » Сря 11 авг 2010 14:23


никъде нямат проблеми като тук - менте консумативи и части, адско движение и кратери по пътищата...
всичко си зависи от конкретната бройка автомобил, няма значение откъде е докаран...
Това за ръждата са митове....както и за поддръжката...


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот Tyan » Сря 11 авг 2010 14:24


дали са митове ...защото имам солидни доказателства и за двете, които съм виждал със собствените си очи ;)


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот galaboff » Сря 11 авг 2010 14:25


по тази логика колите в Бургас, Варна и т.н. трябва да са всичките гнилоч...
тук имаш примери и за двата климата - морски и планински, можеш да видиш последствията нагледно...
иначе за стар автомобил - всичко е до бройка...

Последна промяна от galaboff на Сря 11 авг 2010 14:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот hooligans » Сря 11 авг 2010 14:26


galaboff написа:никъде нямат проблеми като тук - менте консумативи и части, адско движение и кратери по пътищата...
всичко си зависи от конкретната бройка автомобил, няма значение откъде е докаран...
Това за ръждата са митове....както и за поддръжката...


като гледам си много наясно за движението в италия , ама в някакво селце ли си си изградил тази представа.
По темата , всичко си е до късмет колега , естествено и до хубав преглед преди покупка


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот RoadRunner » Сря 11 авг 2010 16:13


Чувал съм, че нафтата в Италия била доста зле. Поправете ме ако греша :обичам ви


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот nosex » Сря 11 авг 2010 16:22


Чувал си, от един дето е чул от някой друг, който пък е разбрал от... и т.н. :lol:

Всичко е до късмет! mhihi


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 11 авг 2010 16:25


RoadRunner написа:Чувал съм, че нафтата в Италия била доста зле. Поправете ме ако греша :обичам ви

Мнго си е хубава и струва колкото тук.


Потребителски аватар
StefanDragnev
Мнения: 238
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас/София

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот StefanDragnev » Сря 11 авг 2010 16:27


Да така е ... всичко е до късмет, просто когато избираш кола от Италия трябва да имаш повече късмет ...


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 авг 2010 17:32


StefanDragnev написа:Да така е ... всичко е до късмет, просто когато избираш кола от Италия трябва да имаш повече късмет ...

:да:

4 години съм карал Б3(ABS)от Италия,никви проблеми с мотора
2 години карам Б4(AGG)от Германия,на 6-я месец смених гумички на клапани

така,че явно всичко е късмет


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 11 авг 2010 17:36


От късмета неможе да избяга човек! Все пак взимаме коли от Моргите и искаме да са читави! Няма значение за мен от каде е вкарана колата дали от Германия, Австрия, Италия , Англия; Всичко зависи от това какво магаре е шофирало/карало колата и дали я е уважавало! Ако не уважаваш колата и тя няма да те уважава! Но истината е че Италянките са читави като Купе, Германките са ръждиви бетер Опел! По двигателите е много относително! Всичко зависи на каква кола попаднеш! Ако я вземеш от човек който я е пазел ще се родиш! Желая ти късмет с избора!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот muns61 » Сря 11 авг 2010 17:45


Доста коли нов внос са минали за обслужване и ремонти през мен, та горе - долу имам поглед.
10 - годишна кола никой никъде не я поддържа. Идвали са ми коли с разклопани биелни лагери от Германия, щот не е сменяно масло. Идвали са италианки с прясно сменено масло. Също и обратното.Помня едно фордче КА, на което не ходеше масло на кобилиците. Запушен канал от клей, а самите кобилици не се виждаха от глеч. Внос от Германия.
Италианките поне нямат ръжда, което е по - важно. Джамбазите маскират дефектите по най - евтиния начин и след няколко месеца истината излиза. Затова не поглеждам коли от Австрия над 5 - 6 годишни.
Моята е от Италия.


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот Velko » Сря 11 авг 2010 17:46


Ако колата е по-нова, за какъв проблем с ръжда говорим?! Това според мен са митове за колите от Италия... там Фераритата и Ламботата са ръждиви целитеее :063: А от Германия всички нов внос са СТРАХОТНИ! mhihi Както повечето отбелязват - всичко е до късмет. И пътищата са им по- добри в Европата, и горивата също... всичко зависи от предишният/те собственик/ци според мен. Има си мурдари навсякъде. Моята кола е внос от Италия и на всичкото отгоре я взех от Горубляне.Както на всчка кола на старо имаше нещица за подмяна, но нищо фрапантно - доволен съм до момента. На един приятел от квартала му докараха Астра юбилейка от Германия... е не може да се отърве от проблеми! Електрониката и се е*а майката, гасне постоянно а е на бензин. Номера е да се гледа при покупката. :beer


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво е значението от къде е вноса?

Мнениеот Tyan » Сря 11 авг 2010 18:58


никой не мисли :) в Австрия доминира алпийски климат ..... в Италия доминира средиземноморски ..какво става зимата ...... когато има много сняг какво ръсят по пътищата ..... какво става с една кола като изкара десет такива зими и защитата от корозия не е на топ ниво.. :) за това шанса да срещнеш ръждив
дръгел от Австрия е много по голям отколкото да срещнеш такъв в Италия дето е виждал само веднъж за десет години 5 сантиметра сняг .... за това много от тях не си правят труда и антифриз да доливат.... отделно са тъмни субекти като нас и гледат да минат през просото ...да има и читави ...за това се носи неписаното правило, че от немско и австрийско колите са здрави, но имат ръжда и обратното от Италия...разбира се, че има изключения от правилото.... но като цяло ...попаденията са повече от изключенията...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта