Работа в Чехия, Бърно за IBM

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
sp_konsulov
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 14 мар 2012 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София ;-)

Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот sp_konsulov » Чет 22 мар 2012 14:59


Работа в Чехия, Бърно за IBM, дават чисто 1140 евра, трабва да се търси квартира, самолети и прочие. Имате ли познати или впечатления за подобна авантюра? Чудя се дали да приема.




Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот nurv » Чет 22 мар 2012 15:32


Нищо конкретно не мога да те посъветвам, но ми стана интересно за каква позиция става въпрос?


Потребителски аватар
sp_konsulov
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 14 мар 2012 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София ;-)

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот sp_konsulov » Чет 22 мар 2012 15:53


подръжка 2 ро ниво


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот Adnan » Чет 22 мар 2012 16:28


Това още ли го има, явно много им бяга персонала бях кандидаствал за бръно преди 2 години само, че програмист.
Стандарта е висок, пари няма как да се спестят, каквото си го изкараш си остава там.
Трябваше да избирам, между чехия и работа тук в БГ която щях да почвам.
Избрах БГ.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот nurv » Чет 22 мар 2012 16:33


Поразгледах из нет-а и определено си е авантюра. Няма да се спестиш някаква сума, но предполагам, че и не това е замисъла. Иначе приятно място за живеене, предполагам :) Минимума за оцеляване правителството го е сложило на 2200 крони ти ще получаваш около 26 000 ако са ми правилни сметките. За квартира е според зависи. Същото е и с прехраната :) Със сигурност за CV ще ти е добре + езика, който не е сред най-популярните.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот kn9453 » Чет 22 мар 2012 19:12


Зачетох се и ми стана интересно. И Аз съм пред същата дилема само че за Германия. Дават 1100Е като осигуряват и квартира.Това което ме притеснява е българската фирма която ми предложи офертата! Незнам какво да правя!!!


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 22 мар 2012 20:04


Какви са тези мизерни пари за Германия? :shock :shock


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот Чудомир » Чет 22 мар 2012 20:06


Напиши за каква позиция става въпрос в Германия. Ако искаш, може и на лично. Парите са съмнително малко. Но дори и в ИТ има от-до, така че без детайли е трудно да се каже...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот stefan4o » Чет 22 мар 2012 20:07


KirilGeorgiev написа:Какви са тези мизерни пари за Германия? :shock :shock

Ами мизерни... братовчед ми е там. По принцип гастербайтери, а и германците, които не са на някакви ръководни длъжности вземат малко повече средно. Каза "братчед, вие в България си мислите, че тук всички вземат по 5000 евро чиста пара, ама това хич не е така". Данъците и удръжките им са доста сериозни там.
Относно темата - това, което са предложили на колегата е почти сигурен трамплин към израстване в йерархията на фирмата или получаване на добра оферта от друга фирма след като й се представи ЦВ-то. Ако нямам семейство и не ми се налага да мисля за друг, освен себе си, аз лично бих се хванал, нищо, че парите трудно ще стигат.


Потребителски аватар
vodkoleq
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот vodkoleq » Чет 22 мар 2012 20:43


kn9453 написа:Зачетох се и ми стана интересно. И Аз съм пред същата дилема само че за Германия. Дават 1100Е като осигуряват и квартира.Това което ме притеснява е българската фирма която ми предложи офертата! Незнам какво да правя!!!


колега и аз може да заминавам за Хамбург с бг фирма (Енемона) за същите пари :)


Потребителски аватар
malcho
Мнения: 288
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот malcho » Чет 22 мар 2012 21:32


Мисля си, че ако говорим за чиста сума с осигурена квартира, 1100 евра не са толкова малко. Пък и предполагам, че това е начало.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот Чудомир » Чет 22 мар 2012 21:40


Нека да разграничим, че първия колега пита за ИБМ, а втория колега - за съвсем друг ресьор. За не-ИТ (или айде по друг начин: позиция, на която не се изисква висше) парите не се лоши, ако квартирата е осигурена. Много важно за Германия е да сте наясно дали ви искат да имате собствена фирма (сиреч работите като подизпълнител) или сте редовно назначен служител.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот nurv » Чет 22 мар 2012 21:48


Чудомир написа:Нека да разграничим, че първия колега пита за ИБМ, а втория колега - за съвсем друг ресьор. За не-ИТ (или айде по друг начин: позиция, на която не се изисква висше) парите не се лоши, ако квартирата е осигурена. Много важно за Германия е да сте наясно дали ви искат да имате собствена фирма (сиреч работите като подизпълнител) или сте редовно назначен служител.


По този въпрос не приеха ли съвсем скоро поправка, че висшисти могат да бъдат наемани за по-продължителен период като отпаднаха предишните ограничения (без да си регистрират фирми и подобни финтирания) ?


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот Чудомир » Чет 22 мар 2012 21:56


nurv написа:
Чудомир написа:Нека да разграничим, че първия колега пита за ИБМ, а втория колега - за съвсем друг ресьор. За не-ИТ (или айде по друг начин: позиция, на която не се изисква висше) парите не се лоши, ако квартирата е осигурена. Много важно за Германия е да сте наясно дали ви искат да имате собствена фирма (сиреч работите като подизпълнител) или сте редовно назначен служител.

По този въпрос не приеха ли съвсем скоро поправка, че висшисти могат да бъдат наемани за по-продължителен период като отпаднаха предишните ограничения (без да си регистрират фирми и подобни финтирания) ?


Уффф...връщаш ме в 1ви клас....отдалеко трябва да обяснявам....или направо го зарязвам. Последно бях писал тука viewtopic.php?p=3239696#p3239696 за тва как седят нещата

ЗА да ти отговоря конкретно: да, има известни изменения, които олесняват висшистите. Затова казах, че за ИБМ малко малеят тия пари, ама то не беше за Германия. Друг колега ми написа съвсем друго поприще, което не изисква висше (доколкото съм запознат), затова му писах, че са ОК тия пари

И понеже пак се сетих от личните съобщения: Винаги е важно да напишете дали говорим за заплата преди или след данъци.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Работа в Чехия, Бърно за IBM

Мнениеот bread1978 » Чет 22 мар 2012 22:06


@колегата с Германия: като сервитьор или пицар ще вадиш доста повече 8) Успех с начинанието! :drunk



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта