Вадене на нерв и упойка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Вадене на нерв и упойка

Мнениеот pepstroi » Пон 17 дек 2012 16:23


Здравейте имам голям проблем,който е усещал тази болка знае колко ГОЛЯМ е проблема..
Трее да ми се вади нерв... не ми е 1ви и досега винаги абсолютно винаги ме е боляло като изкл 1 единствен път когато машинката с иглата го закачи доакто се въртеше в зъба и стана толко мигновено че не се усети
От край време знам че арсена не ми помага миналата семдица пак ми вадиха нерв седех не 2 а 5 дена с арсена щото си изтървах часа и направо не се търпеше като ми го вадиха иначе не ме болеше докато седе арсена в зъба
сега днеска пак ми сложиха арсен и в сряда трее да ходя да го извадя но като се сета за 5 дена престой как ме боля представям си само за 2 дена с арсен колко повече ще боли..
Та въпроса ми е има ли упойка която може да ми гарантира да не ме боли защото също имам и ясните спомени че и с упойки пак ме болеше..
Има ли значение каква марка е упойката а у.. моята зъболекарка не знам защо но въобще не обича да ми слага упойки при положение че всичко си плащам не съм по здравната каса
Въобще да ви кажа няма радост в тоя живот
Бях си намерил 1 зъболекар при който си тръгвах усмихнат от кабинета никва болка нищо но пък има много работа и няма време да ми ги прави с фотополимер и ми слага амалагама и всеки ден ми падаше и така 3 месеца си хода и 3 месеца той си слага пломби и явно не му дреме и накрая спрех
Докато като хода при тая сегашната така ми ги прави че не мърдат с години много здраво.... много качествено ноооо почти винаги боли направо като отида и ме обливат топли вълни
Та бихте ли ми препоръчали най качествената упойка или проблема е в начина на псотавянето и..




Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5450
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот Даскала™ » Пон 17 дек 2012 16:37


pepstroi написа:
Въобще да ви кажа няма радост в тоя живот


facepalm

Толкова ли не можеш да изтърпиш?
Най-сигурния вариант да не усетиш болка е пълна упойка mhihi


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот nurv » Пон 17 дек 2012 16:40


Има си упойка. "Марката" в универсална в кабинетите :) Питай и ще ти сложат. Плаща се.


Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот GREEN_lADY » Пон 17 дек 2012 16:41


Един чичо Джак или Джони винаги помага да се забрави болката. :012:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот Ivailo » Пон 17 дек 2012 16:59


Арсен е отровата, която убива нерва, за това те боли. Арсен е малко далече от упойка mhihi
Преди 10-на години и на мен ми махаха нерв, знам за каква болка говориш, защото и аз я търпях много време. Въпроса е, че тогава зъболекарката ми каза да не пия и течен аналгин, освен ако положението не било нетърпимо. Било вредно ли, не помня... Явно има причина.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот ivanovkbg » Пон 17 дек 2012 16:59


На мен са ми вадили нерв на 2-3 зъба и нито веднъж не ме е боляло, това защото винаги са ми слагали упойка, докторката сама избира да ли да ми сложи—въобще не ме е питала.
За марка не знам, те зъболекарите си знаят... Та говори със зъболекаря си, смятам, че няма да ти откаже да ти сложи упойка.

П.с.. Ох как ми напомни, че в четвъртък трябва да ходя на зъболекар и аз... :(


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот Stoi » Пон 17 дек 2012 16:59


Нещо новите материалите не са както трябва : :lol: d аз съм на 30 и косур и повечето пломби са ми слагани като малък от онези държавните едно време безплатните. Имам по на 17 години от онези сивите пломби и не са мръднали. Как така ще ти падат на тебе чисто нови пломби ?


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот ivanovkbg » Пон 17 дек 2012 17:02


Stoi написа:Нещо новите материалите не са както трябва : :lol: d аз съм на 30 и косур и повечето пломби са ми слагани като малък от онези държавните едно време безплатните. Имам по на 17 години от онези сивите пломби и не са мръднали. Как така ще ти падат на тебе чисто нови пломби ?

То зависи и от „майстора“, де. Иначе, и аз когато почнах да си правя зъбите ми предлагаха да слагам от тия амалгама, тъй като са по-евтини, но тогава предпочетох фотополимер, макар че, са по-скъпички. Та в случая едва ли има значение какъв е точно материала на пломбата, а кой е майстора.
Аз съм много доволен от моята зъболекарка, имам правени сигурно 10 пломби и нито една не е мръднала, да чукна на дърво.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот VWGT » Пон 17 дек 2012 17:03


упойки има, питай си лекарката тя ще ти каже, само че колкото по-яка, толкова по-голем риск има ... те за тва не обичат да слагат за такива "дребни" процедури :) Преди тва обаче трябва да те тестват за поносимост към упойките (на алерголог се ходи), към кои си алергичен, към кои не си. Така че говори си с нея, щом плащаш - ти решаваш.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот pepstroi » Пон 17 дек 2012 17:13


до сега каквито упойки са ми слагали алергия не съм проявявал
упойките били вредни никой не ми е казал точно на кое вредат но за Бога не пия не пуша по жени не хода толко ли не може една упойка да си позволя да ми вреди
Пломбите от амалагама-та ми падат защото самите кариеси са на шииките на забите между венеца и зъба и колкото и малко влага да попадне се 1 нищо не си направил... и падат
радвам се че някои хора не знаят какво е болка има и такива но повярвайте ми тези които я усещаме не може да се опише с думи.. днеска като ми проверява зъба като усетих болката така скочих че там самия инструмент знаете какъв е заострен влезна целия в канала и наистина и аз незнам как не се напиках няма такава болка все 1 ми забиха пирон в устата заклевам се


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот ivanovkbg » Пон 17 дек 2012 17:26


pepstroi написа:до сега каквито упойки са ми слагали алергия не съм проявявал
упойките били вредни никой не ми е казал точно на кое вредат но за Бога не пия не пуша по жени не хода толко ли не може една упойка да си позволя да ми вреди
Пломбите от амалагама-та ми падат защото самите кариеси са на шииките на забите между венеца и зъба и колкото и малко влага да попадне се 1 нищо не си направил... и падат
радвам се че някои хора не знаят какво е болка има и такива но повярвайте ми тези които я усещаме не може да се опише с думи.. днеска като ми проверява зъба като усетих болката така скочих че там самия инструмент знаете какъв е заострен влезна целия в канала и наистина и аз незнам как не се напиках няма такава болка все 1 ми забиха пирон в устата заклевам се

Така е, колега. Много гадно боли... Аз съм едва на 20, а имам вече направени сигурно 10, ако не и повече пломби, но уви наследствено е, какво мога да направя. Писнало ми е да стоя по зъболекари... Ама живот, да го ева...
Говори със зъболекаря си да ти сложи една упойка ;).


Потребителски аватар
valsn
Мнения: 392
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот valsn » Пон 17 дек 2012 17:50


Разбира се че има упойки, зъболекарите използват една и съща с малки разлики от фирмите производители. Ако не си алергичен, и ако нямаш някакви сериозни проблеми със сърцето, риск на практика почти няма.Ако настояваш ще ти поставят.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот nurv » Пон 17 дек 2012 17:50


pepstroi написа:радвам се че някои хора не знаят какво е болка има и такива но повярвайте ми тези които я усещаме не може да се опише с думи..


Болката е жестока спор няма, но има и доста уплах в това, което пишеш. На мен са ми правили операция (рязане на гранулом) след като не отидох на зъболекар и нерва си умря сам. После имах два месеца лечение (2-3 пъти седмично) на мястото, за да ми спасят зъба въпреки, че хирурга искаше да го маха и да слага имплант, но моята зъболекарка ми предложи с цената на много време да го спасим и съм благодарен за това предложение. Като седнеш на стола стискай очи и си мисли, за нещо, което ще правиш след зъболекаря. Някакви планове си прави... абе изобщо занимавай си мисълта.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот ivanovkbg » Пон 17 дек 2012 18:12


nurv написа:
pepstroi написа:радвам се че някои хора не знаят какво е болка има и такива но повярвайте ми тези които я усещаме не може да се опише с думи..


Болката е жестока спор няма, но има и доста уплах в това, което пишеш. На мен са ми правили операция (рязане на гранулом) след като не отидох на зъболекар и нерва си умря сам. После имах два месеца лечение (2-3 пъти седмично) на мястото, за да ми спасят зъба въпреки, че хирурга искаше да го маха и да слага имплант, но моята зъболекарка ми предложи с цената на много време да го спасим и съм благодарен за това предложение. Като седнеш на стола стискай очи и си мисли, за нещо, което ще правиш след зъболекаря. Някакви планове си прави... абе изобщо занимавай си мисълта.

Мда, това с мисълта помага много.
Аз най-лесно минавам при зъболекаря след като съм бил цяла нощ на работа :D. Лягам и хич не го мисля :D.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вадене на нерв и упойка

Мнениеот vaskoto1 » Пон 17 дек 2012 18:12


последния зъболекар, при който ходих, е едно адски кадърно момче и ми направи зъб, без грам арсени и глупости. чопли го каквото го чопли и каза-няма начин-трябва да го убиеме. съгласих се, плясна ми една упойка и го извади жив-живеничък, без да усетя нищичко! диектно на стола. няма ела утре, няма ела след 3 дни. раз-прас!
имай предвид само, че упойка на долна челюст не хваща много добре, заради "пантата" mhihi . при горната челюст няма проблеми, но долното чене не ги регистрира много добре. и малко си усещаш. но е много малко.
аз съм толкова лигав, че не можеш да си представиш! на мене упойката ми я бият с упойка... mhihi не се бъзикам! има едно спрейче, с вкус на ягодка и после всичко изтръпва и ти бият иглата и после 2 часа не можеш да се оплезиш, камо ли нещо да усетиш...
mhihi mhihi mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта