Google Chrome - ползвате ли го?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Съб 06 сеп 2008 18:20


Статистики не чета поради една причина.. аз не правя сайтовете за 1 браузър.. а ги правя да изглеждат по един и същи начин във всичките браузъри до последния пиксел, който се опитам да изпипам :)




Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Мнениеот Dr.Watson » Съб 06 сеп 2008 22:24


Vizor написа:Статистики не чета поради една причина.. аз не правя сайтовете за 1 браузър.. а ги правя да изглеждат по един и същи начин във всичките браузъри до последния пиксел, който се опитам да изпипам :)


Ами ако всички се стараят като теб не би трябвало да имаш никакви грижи да ползваш IE нали :)


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Съб 06 сеп 2008 22:59


Dr.Watson написа:
Vizor написа:Статистики не чета поради една причина.. аз не правя сайтовете за 1 браузър.. а ги правя да изглеждат по един и същи начин във всичките браузъри до последния пиксел, който се опитам да изпипам :)


Ами ако всички се стараят като теб не би трябвало да имаш никакви грижи да ползваш IE нали :)


Попринцип това ми е работата.. абсолютно си прав.. ако всички се стараеха и ако повечето фирми даваха едни 7-800лв за един девълопър и си оправяха всичко а не отстрани да пишат "сайта е направен за ИЕ с резолюция 1024х768" нямаше да е така
но все пак ИЕ-то не зачита доста от правилата писани в cascading style sheets или поне не ги смята като хората
същия проблем има и 7-цата която се счита за доста по прецизна

но пък четох в едни форум където искали да приравнят всичките браузъри за css v3 и един пич беше писал:

"абе тея що се опитват да ни изядът хляба :("

:lol: :lol:


Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Мнениеот Dr.Watson » Съб 06 сеп 2008 23:08


Vizor написа:"абе тея що се опитват да ни изядът хляба :("

:lol: :lol:


Именно. Ако нещата бяха съвършенно изпипани сума програмисти щяха да са с друга професия. Аз не подкрепям изкуственото създаване на проблеми, но идеални неща няма. В много случаи за да направиш нещо идеално трябва да вложиш толкова пари, че накрая няма смисъл въобще да се прави или пък ще стане след безсмислено много време.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Съб 06 сеп 2008 23:16


Така е не споря! обаче има и друго
този браузър ми е напълно ясно защо го пуснаха
майкрософт проявяват кофти политика срещу гуугъл.. искат да ги прецакат с рекламите
явно са намислили нещо яко
за това излезе тоя браузър.. за да могат поне една част (обичащите гуугъл) като го ползват да избегнат този инкогнито режим..
това е цялата философия според мен
а тоя браузър е нахвърлян точно за 1-та седмица застой след ИЕ8-цата и инфото за него :)
Ще има големи съдебни процеси според мен .. ама да видим
за сега препоръчвам, след този секюрити ишу който четох, да не го ползвате докато не излезе читава версия ..


Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Мнениеот Dr.Watson » Съб 06 сеп 2008 23:35


Аз пък мисля, че просто Google се напомпиха с много пари и се чудят в какво да инвестират. Браузъра ако не за друго им върши работа за малко реклама. Отделно, че сега може да обвържат някои екстри в техните услуги, които да работят по-удобно с Хрома и така подмолно да го налагат. За мен Google е повече мания отколкото някакво качество (на търсене) даже в последните години умело ми вадят какви ли не отвеяни резултати и се ядосвам неведнъж като не мога да намеря нещо тъпо.


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ивайло » Пет 19 сеп 2008 16:13


освен че не се вижда съдържанието на постингите в темите във форума, под Google Chrome не работи добре и скролването с touchpad-a.

А аналогичната тема в Общия форум я пуснах от недоглеждане :oops: така че спокойно може да се трие


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Пет 19 сеп 2008 17:04


И какво сега, как се оправя това с показването на мненията в Хром, защото виждам само половината...


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот Милата » Нед 27 яну 2013 5:50


Извинявам се предварително за идиотския въпрос, ама не мога да си рестартирам Chrome на таблета. Опитах разни предложения в Гугъл, но нищо не става. Затварях всички табове, рестартирах самия таблет и все още няма резултат. Някакви предложения, колеги?


Потребителски аватар
valsn
Мнения: 392
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот valsn » Нед 27 яну 2013 7:34


@Милата:
Предполагам че таблета е с Android, тогава:
https://support.google.com/chrome/bin/a ... er=2393487


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот Милата » Нед 27 яну 2013 7:41


Да, таблетът е с Android, това пропуснах да го спомена. Но в линка не видях нито следа как да рестартирам Chrome. Аз вече го имам инсталиран. Искаш да кажеш, че трябва да го деинсталирам и инсталирам отново ли?! Би било много глупаво, ако това е единственото решение :aaaaa


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот Fifa » Нед 27 яну 2013 10:51


Милата написа:Извинявам се предварително за идиотския въпрос, ама не мога да си рестартирам Chrome на таблета. Опитах разни предложения в Гугъл, но нищо не става. Затварях всички табове, рестартирах самия таблет и все още няма резултат. Някакви предложения, колеги?

А защо ти е да го рестартираш?
Може да си инсталираш програма за убиване на процеси и чрез нея да го изключиш.


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот Милата » Нед 27 яну 2013 11:13


Налага ми се да го рестартирам, за да имам достъп до определ уебсайт. Имала съм същия проблем със сайта и на лаптопа, но там е лесно, просто натискам хисчето горе в дясно. Въпросът ми е как да направя това при Chrome, инсталиран на Android таблет.


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот Fifa » Нед 27 яну 2013 11:20


Милата написа:Налага ми се да го рестартирам, за да имам достъп до определ уебсайт. Имала съм същия проблем със сайта и на лаптопа, но там е лесно, просто натискам хисчето горе в дясно. Въпросът ми е как да направя това при Chrome, инсталиран на Android таблет.

Пробвай от Settings > Apps > Running Apps да видиш дали там седи Chrome


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Google Chrome - ползвате ли го?

Мнениеот Милата » Нед 27 яну 2013 11:42


Не го видях там и понеже ми писна да се занимавам, просто махнах Chrome и го инсталирах отново. Проблемът се оправи, но решението според мен е далеч от логично. Благодаря на колегите, които се отзоваха с идеи! :thup



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта