Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот PyMu » Пет 19 апр 2013 1:12


Не съм наясно със законово установените права, които имам като гражданин, но съм изключително потресена от инвалидността на блюстителите на реда относно някои неща... Затова пускам тази тема, да споделя с вас нещо, което меко казано ме тормози в този късен час и евентуално да намеря някаква съпричастност и съвет... Часът е почти 2 след полунощ. Делничен ден, утре съм на работа и ставам рано, както и сина ми за детска градина. Аларма на кола буквално под прозореца ми не е сприрала от 2 часа. Подадох сигнал на 112 и след като 3 патрулки минаха транзит, след второто ми позвъняване, дойдоха две... След като всички полицаи натъпкани по 4-ма във всяка важно осветиха с фенерчетата наляво-надясно, нагоре-надолу... ми съобщиха, че "Съжаляват ама нищо не могат да направят за нас"... Това ми го каза една от тях, жена, която преди със слизането от колата каза "да, тая аларма свири от поне 4-5 часа"... поправих я и казах, че свири от час и нещо, но все пак детето ми се буди вече няколко пъти и ни смущава... Съсед от отсрещния блок рита колата, за мен това не е начина... говори с тях, ефект нулев... попитах как няма какво да се направи, не може ли да се извика пътна помощ, да се изтегли на рапатрак, не знам, не съм наясно със закона, но това за мен е вид решение, искам да се реши случая по законов начин, не някой да рита колата... тя отговори "На какво основание?"... и си тръгнаха... алармата продължава да пищи зверски сякаш не сме си затворили прозорците и тази нощ няма да се спи, но кажете ми как е възможно това?

Искам да знам къде мога да се оплача за пренебрежителното им отношение относно подобна ситуация. Значи могат да спират хора и да се заяждат за глупости, но когато иде реч да защитават правата на гражданите, свиват рамене и се изнизват като мишки. Аз се държах изключително любезно и очаквах съпричастност, а ме отсвириха без да им мигне окото... Защо не са такива като иде реч да взимат пари? Каква е тая държава и каква е тая полиция? Не съм вярвала, че някой ден аз ще съм човека, който да пише подобни неща, но до този момент винаги съм имала респект и съм се държала и реагирала подобаващо съобразно това, до днес... когато се чувствам предадена, ощетена и разочарована?!

Последна промяна от PyMu на Пет 19 апр 2013 1:23, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот Ivailo » Пет 19 апр 2013 1:20


На основание, че след 22ч не може да се вдига шум, който пречи на останалите!!!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот hooligans » Пет 19 апр 2013 1:22


Смени дограмата :gruebel


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот PyMu » Пет 19 апр 2013 1:33


Аз пари да сменя дограмата нямам, а искам полицията да следи за реда... И не да свива рамене. Това не е субективно, съседи от другите блокове са бесни, но само аз реагирах адекватно и позвъних на 112, вместо да раздавам шутове по колата... излезе, че файда няма... явно трябва да се надявам, че някой друг ще слезе и ще кръцне кабелите на колата, но това ли е начина??? Нямам думи да опиша разочарованието си, винаги съм била стриктна по отношение на закона, но когато полицай ми каже, че няма как да ми помогне... това е пълен абсурд. Аз съм фанатичен националист, обичам си държавата от създаването й, но в момента ми се повръща и ме е срам да съм българка, честно...


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот maxpayne » Пет 19 апр 2013 1:45


В подобни случаи от 112 се опитват да намерят собственика, съответно ако е регистриран близо до адреса, на който е колата може да пратят патрулка или да му звънят по тел, ако имат такъв. Като цяло обаче досега нито веднъж не е имало успех, пък имам едни 4-5 случая вече. Другото е ако има дежурен паяк да го викнат. На мен поне 112 ми казаха да говоря директно с паркинги и гаражи. Обаче мисля, че в София няма дежурен паяк освен ако няма хайка нощно време, та реално няма как да вдигнат колата. А и да я вдигнат ще я закарат на наказателния паркинг където ще пищи на други хора.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 19 апр 2013 3:32


Без да съм запознат със случая виждам такъв сценарии. Колата е регистрирана на бай Иван от Долна Провалия /има такова село/, сигурно сина или внука му я карат в София или е отишъл на гости на приятел или на работа с метрото и колата е зарязана на паркинга пред блока където е на квартира. Полицаите проверяват по номер, виждат че собственика е от на майната си, нямат телефон и нямат начин да го намерят. Няма пая с какво да я вдигнат и вдигат рамене.
Може евентуално утре т.е днес в районното да пуснеш жалба и ако са си записали номера на автомобила или пък вие сте го записали, на този да му напишат предупредителен протокол за нарушаване на реда, така при последващ такъв проблем, ще имат повече фронт за действие полицаите!


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот drmilendd » Пет 19 апр 2013 5:39


Пробвано е отдавна Руми, няма ефект. Истината е, че полицаите няма законов начин да ти помогнат - кажи какво очакваш и по кой закон? Законите и те са куци като правоприлагащите органи


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот Dead man » Пет 19 апр 2013 6:48


Ял съм този.. .филм няколко пъти... :banghead :censored2

Нищо и никой не може да направи. :no

Пиеш 2 бързи големи уискита и заспиваш като труп... :a045

За 8мо и Дружба говоря... :horror


Потребителски аватар
Scotty
Мнения: 184
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 14:50
Автомобил: Volkswagen Golf 4 GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот Scotty » Пет 19 апр 2013 7:08


maxpayne написа:В подобни случаи от 112 се опитват да намерят собственика, съответно ако е регистриран близо до адреса, на който е колата може да пратят патрулка или да му звънят по тел, ако имат такъв. Като цяло обаче досега нито веднъж не е имало успех, пък имам едни 4-5 случая вече. Другото е ако има дежурен паяк да го викнат. На мен поне 112 ми казаха да говоря директно с паркинги и гаражи. Обаче мисля, че в София няма дежурен паяк освен ако няма хайка нощно време, та реално няма как да вдигнат колата. А и да я вдигнат ще я закарат на наказателния паркинг където ще пищи на други хора.


Телефон 112 няма такива функции да проверява собственост,и да звъни на хората,просто приема сигнала и се предава към Полицията. От там на татък те си взимат необходимите мерки(каквито и да са те).Но реално има доста случай в който намират собственика по телефона и алармата се спира,а другия лош вариант е да е регистрирана на фирма.Варианта с паяка мисля,че е нищожен,както и с пътна помощ(най-малкото трябва да и се плаща)а и мисля,че такова преместване не е вписано в някой закон.


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот botceto » Пет 19 апр 2013 7:22


Абе хорааааааааа.Аз ги викам заради един съсед пияница,който всяка нощ тормози десетки съседи с оглушителна музика.Идват,звънят,пияндето не отваря,те вдигат рамене и си отиват.Е това е.Скоро аз ще го пребия и ще си нося последствията заради бездействието на държавата :banghead


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот apa6o » Пет 19 апр 2013 7:23


При подобна случка преди около седмица тъпата аларма тормози 4 блока около час, като единственото нещо, което ми идваше на ума бе да му забода едно паве триумфално в предния прозорец(не го направих), защото никак не съм длъжен да стоя буден заради такива дебили, при положение, че спя не повече от 6 часа на вечер напоследък :banghead :banghead

Да, знам, че не е правилно, но и аз не намирам за правилно да спреш колата си някъде с пусната аларма, пък ти да отидеш на 3 галактики от там, за да не можеш да я чуеш по никакъв повод. Поне да оставят по една бележка с телефонен номер на стъклото, да може да се обади човек :newsm66


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот siso_k » Пет 19 апр 2013 7:39


Вместо полицията по-добре да се извика ключар (има такива по 24 часа), който да дойде и да изключи алармата -щом джамбазите имат начин и ключарите трябва да го знаят, или поне да отвори колата та след това да се разкачи акумулатора или нещо друго.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот MITKO_DVD » Пет 19 апр 2013 8:16


чупи се джама,отваря се капака предния и с ключ 8-10 се сваля едната клема и се приключва icon_idea


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот Petrolhead » Пет 19 апр 2013 8:55


а представи си, че твоята лична кола е тази, която се е разсвирила.
отишъл си на гости, спрял си сравнително далеч, алармата се е развалила, и си намираш колата със счупен джам, и най-вероятно вече опоскана от бразилците.

това е един от рисковете да живееш в голям град, случвало ми се е много пъти, но няма кой знае какво да се направи.


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Как полицията следи за реда и защитава спокойствието ни?

Мнениеот PyMu » Пет 19 апр 2013 9:06


MITKO_DVD написа:чупи се джама,отваря се капака предния и с ключ 8-10 се сваля едната клема и се приключва icon_idea


Това не искам да е начина. Онова с паяка ми се стори разумно. Явно трябва да се доразвие закона. Те го търсиха собственика, в същия блок, но явно не беше вкъщи или не отвори на позвъняването. Алармата си продължава и в момента. Естествено акумулаторът е на последни издихания и вече само грачи като задавена мисирка.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта