Н`ема такава държава.мп3

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот onazi » Чет 23 май 2013 13:15


Знам, че не е тук мястото да мрънкам или каквото и да е, но не мога да ви опиша разочарованието си от всичко онова, което ми се случи вчера.
Случката..
Прибирам се вкъщи да видя майка си и я заварвам повръщаща и след това бяла като платно.ПАНИКА! ПЪЛНА ПАНИКА, предвид здравословното й състояние в момента. Съответно първото нещо което направих, беше да я сложа на леглото за да легне и да видя какво да правя, обаче помагайки й да легне ми се стоварва в ръцете и припада. Уплашена от случката, веднага позванявам на тел.112
- Aло? Здравейте! Майка ми припадна, стана й лошо! Какво да правя? Бих те ли изпратили линейка?
- На колко години е?
- 47
- И от какво й стана лошо?
- Идея нямам, заварих я да повръща, може и кръвното да е.
- Пребледняла ли е?
- Да, няма цвят.
- Дайте ми да говоря лично с болната?
- Нали в момента говорите с мен? Казах ви, повръщаше и припадна! Предполагам, че е от кръвното?!
- Разполагаме с 10 лекари и не можем да ви изпратим линейка. Закарайте я до най-близката поликлиника.
- Как така не можете да ми изпратите линейка? Трябва да умира ли за да дойдете по дяволите? Тя не може да ходи, камо ли аз да я нося?! И да седя и да чакам 100те бабички наредили се пред кабинетите, защото кихат или им тече нослето?! Абсурд!
- Съжалявам, но може да има много по-тежки случай от вашия.
И телефона ми се затоври? Две мунити не можех да взема решение дали да отида и да се засиля с около 150 км и да разбишкам всички линейки или да се обадя в господари на ефира?
Кажете ми, аджеба как може да разполагаме с 10 лекаря за цяла София?
Нормално ли е?
Кажете ми, защо плащаме здравни?
За 10 години веднъж да ми се наложи и да няма лекари, щото можело да има по-тежки случай! Не е хубаво да се кълне, ама дано и на тях някой ден им се наложи "да викнат линейка"! Плюя на тази държава, плюя!
Едно повикване на линейка струвало 100 лв, ми хубаво бе! Ще си платя ако трябва и на ръка, отколкото майка ми да се гърчи на земята и да я разкарвам по "поликлиники" с доктори излезнали в обедна почивка - 2 часа или седящи там за да отчетат дейност! Е, извинявай!
Всеки месец на всеки работещ човек му се отдържат пари за здравни осигуровки и накрая да не можеш да викнеш БП ако ти се наложи. То в България е по-добре да не се разболява човек,иначе си е 50 % в гроба.
,,Спешната помощ е скъпо удоволствие'' - думи на здравния министър..
Може ли нуждата от медицинската помощ да бъде наречена удоволствие?
Скъпо удоволствие е да платиш много за нещо, което не ти е нужно, а можеш и без него.
Следва една дълга и сочна псувня от мое име към министъра, която няма да напиша.
Откачила съм, сигурна съм, че не съм идентичен случай и има още много хора като мен, с много по-тежки случай, но в крайна сметка НИЕ сме граждани, НАЛИ?! И имаме право да ползваме "скъпото удоволствие" - "Бързата помощ"! Е много е бърза, помагат ти да пукнеш по-бързо!
Разбирам, че някой в този момент може да умира, а знае ли човек, че и моята майка да пази господ не е на път?! Разбирам, че и на тях не им е лесно, но защо не се вземат някакви мерки? Кажете ми?!
Когато се обърнах по таван, лично ми се наложи да ползвам "услугите им" и видно си личеше, че бях нарушила спокойствието им и пак не беше спешен случай! Но, когато трябва да прибират пияните от улицата си е наистина спешен случай, и то много!
Е НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот Vidol Nikolov » Чет 23 май 2013 13:24


Преди няколко години закарах дядо ми в 2 през нощта в спешната помощ в Монтана.
Там стоят и ме гледат и ми викат:Еми той дежурния си е у тях,сега ще пратим линейката да го вземе...
Е дойде...беше леко пил,ама леко :death

Съжалявам искренно за преживяния шок,дано никога не се налага да звъниш там.Наистина не им дреме,за тях това е тегло а не призвание..камо ли задължение :flag_bulgaria :no


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот Stoi » Чет 23 май 2013 13:24


Значи ако ти се занимава и искаш да помогнеш на държавата си с нещо намираш един много свестен адвокат и го изумувате за, какво да заведете дело. Разговорите се записват и т.н . Има хиляди точки под които може да се повдигне обвинение. И всички стъпки от самото начало до края ги поместваш в публичното и интернет пространство. Дори нищо да не стане като краен резултата , ще има възпитателен ефект върху системата. Ама разправията ще е ОГРОМНА ! Това е положението.... никой от нищо няма да се трогне иначе. 10 дежурни лекари срещу, колко дежурни милиционери ? Със сигурност съотношението е 1:100 , повярвайте ми. 10 в готовност да лекуват , 1000 в готовност да трошат кокали на протестиращи. Всеки се е наслушал и навиждал на всякакви произволи и тъпизми. Парламенти , министерства , президентства , здравни системи...всичко това може и да работи в белите държави , но при нас не и никога няма да работи по предназначение. Трябва съвсем друга система за нас. Това си е мое мнение и не ангажирам никой с него.

Последна промяна от Stoi на Чет 23 май 2013 13:32, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот freestyler911 » Чет 23 май 2013 13:27


-> Терминал 2 .... :neutral

... просто толкова много мога да пиша че .... Ще напиша само, какво имаме и за какво плащаме данъци?:

-Здравеопазване?
-Съдебна система?
-Полиция?
-Пътища?
-Образователна система?
-Детски градини?
-Пенсии?
-Добро обслужване по Държавните администрации?
-Селско стопанство?
-Индустрия?
-Добра работа?

...ДА ДА имаме МОЛОВЕ в които цените са доста над цените в по-развити държави от нашата ....

Всичко е прогнило и не работещо. :icon_sad :confused

Жалко че Българина не Емигрира , Българина се Евакуира !!!!


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот onazi » Чет 23 май 2013 13:33


Не искам да водя дела, защото това ще ми коства още много нерви пари и време.
Искам като се обадя да ми помогнат, а не да ми се затваря телефона от нелюбезни лелки и да ми казват да меря кръвно, аз да не съм лекар? Какво разбирам аз от кръвно?
Но, ако трябва и до дела ще се стигне, защото утре ще се случи на теб, теб и на теб.
И ако това е вариант, хората да разчитат на Бърза помощ и не на 10 лекари за цяла София, а на 100 ще им взема и гащите! Меко казано съм полудяла! Явно вече колите ни трябва да приличат на линейки и да имаме по едно висше в джоба за лекар, аз друг вариант не виждам, а вие?


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот Stoi » Чет 23 май 2013 13:37


onazi написа:Но, ако трябва и до дела ще се стигне, защото утре ще се случи на теб, теб и на теб.
И ако това е вариант, хората да разчитат на Бърза помощ и не на 10 лекари за цяла София, а на 100 ще им взема и гащите! Меко казано съм полудяла! Явно вече колите ни трябва да приличат на линейки и да имаме по едно висше в джоба за лекар, аз друг вариант не виждам, а вие?


Точно така !
Ако днес затвори на 10 човека така телефона и 8 заведат дори обречени дела , след едни месец подобен начина на работа идва ли ще си помисли да затваря повече . И ако гражданите ги наспямат с дела със сигурност ще си измучат от пръстите още допълнително 3-4 лекаря. Недостатък , е че все едно ще станеш, като втора професия юрист ...ама няма начин. В другия случай трябва да станеш половин лекар.

P.s www.sram-bg.com Може да опишеш ситуацията и да ми я пратиш за да я поместя там. В сайта няма нито един банер с реклама така , че мисля, че това не минава за самореклама.


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот onazi » Чет 23 май 2013 13:41


То както е тръгнало..
С добро не става, сигурно с лошо може и да ни огрее, а?
Не знам дали има смисъл изобщо? Тук във форума има юристи, бих искала съвет?


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот Stoi » Чет 23 май 2013 13:50


Чл. 20. (1) Държавният служител е длъжен да се произнася без забава по искането на гражданите. Той трябва да удовлетворява точно и своевременно тези от тях, които са законосъобразни, и да съдейства за признаването на техните права и законни интереси.

(2) Държавният служител е длъжен да не проявява грубост, невъзпитание и неуважение към гражданите, които обслужва.

Основание за дисциплинарна отговорност

Чл. 89. (1) Държавният служител, който е нарушил виновно своите служебни задължения, се наказва с предвидените в този закон наказания.

(2) Дисциплинарни нарушения са:

1. неизпълнение на служебните задължения;

2. забава изпълнението на служебните задължения;

3. неспазване кръга на служебните правомощия;

4. нарушение на задълженията спрямо гражданите по чл. 20;

Обхват на отговорността

Чл. 101. (1) Държавният служител отговаря за вредите, които е причинил умишлено или при груба небрежност на държавата или на гражданите чрез незаконосъобразни действия или бездействия при или по повод изпълнение на служебните му задължения.

(2) За вреди, причинени на гражданите, държавата отговаря солидарно с причинилия ги държавен служител.


източник http://ar2.government.bg/ras/help/zdsl.html


Потребителски аватар
Night_elf
Рошаво мазало
Мнения: 3430
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 14:59
Автомобил: Vw Golf V
Двигател: 1.9 TDI BKC
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот Night_elf » Чет 23 май 2013 13:56


Наскоро на едни комшии им се наложи да викат линейка, но по телефона от спешната помощ като чуха, че става въпрос за жена на 76 години и най-брутално им казаха, да я оставят да си умре. Заклевам се, по-потресаващо нещо не бях чувала. :eek Седмица по-късно същата история и жената на третия път издъхна. За какво говорим просто. Обичам родината, но мразя държавата.
Надявам се майка ти да е добре вече и след като си си изпатила, сега знаеш. Не дай си Боже да се наложи, направо в колата и болница.


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот rufkata » Чет 23 май 2013 13:58


- Дайте ми да говоря лично с болната?


Нечовешко, преди година и половина жена ми я спаси това, че я закарах лично до болницата. Ако трябваше да чакам линейка, сега щях да съм адски гневен, и може би в затвора.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот maxpayne » Чет 23 май 2013 14:53


Специално за София и линейките и лекарите в тях не достигат. Имаме 17 или 18 линейки - крайно недостатъчни за 2-милионен град и прилежащите му градчета и села. Освен това задължително приоритета им е малки деца и бременни жени, млади хора и накрая възрастните. Виновните обаче не са там, а измежду онези 240 души, които онзи ден се заклеха.

п.п. ако имате спешен случай и кола/такси под ръка - газ и в спешното


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот bread1978 » Чет 23 май 2013 14:53


Преди няколко месеца крадец издърпа чантата на възрастната комшийка от последния етаж, събори на земята и избяга. По случайност чух какво става навън, слязох и помогнах на жената, която беше в страшен шок, да се качи у тях. В чантата имало портфейл, документи и телефон. Звъннах на 111, от там ме свързаха с 1-во районно, които реагираха по същия начин както на колежката Онази.Не пожелаха да изпратят патрул...Никаква реакция... На следващия ден се разбра, че бабата е със счупена ключица и вътрешни увреждания.

След 2-3 седмици, инфантилните съседи до моята врата звъннаха на полицията, защото съм вдигал шум след 10 в събота (тиха музика и приятелско семейство на гости у нас). След 5 мин. на вратата ми звъннаха 3-ма дебелаци в униформи.
Е няма такава държава... :censored2


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот VWGT » Чет 23 май 2013 15:27


в София има повече линейки отколкото персонал за тях (от ~30 ленейки само 17 работят, щото няма екипи). В група по немски език може да намериш повече доктори отколково в Бърза Помощ.


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот onazi » Чет 23 май 2013 15:50


maxpayne написа:
п.п. ако имате спешен случай и кола/такси под ръка - газ и в спешното

Е някак си не виждах как сама бих качила майка си на конче, да я сваля по стълбите, да я кача в колата и после да я сваля, как да стане? Тя не можеше да ходи!
Ето сега съм в Исул, жива умрела докарах я до тук и от един час И НЯМА КОЙ ДА НИ ПРИЕМЕ
КАК ДА ИЗДЪРЖАМ ? Къде да отида, абе каква е тая байганьовщина?????????????????


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Н`ема такава държава.мп3

Мнениеот VWGT » Чет 23 май 2013 16:11


ИСУЛ не знам да има спешен център (и да има, аз там не бих стъпил, болничното отделение е отвратително).
Спешните са в Пирогов, ВМА, Света Анна, университетска, Токуда ...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 31 госта