Полицаи-тарикати...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот muns61 » Пон 28 окт 2013 20:53


my heart iS iCe написа:Нищо ново под-слънцето!

Е, сега вече ще си пускаш фаровете, преди да потеглиш. А може и да си монтираш автоматично включване.
Автора - не се сърди, като те сдъвчат, може да си сложиш редактор и да си преглеждаш постовете.




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 28 окт 2013 20:58


muns61 написа:
my heart iS iCe написа:Нищо ново под-слънцето!

Е, сега вече ще си пускаш фаровете, преди да потеглиш. А може и да си монтираш автоматично включване.

Лошото колега е, че живея в градче, в което като отида да му кажа, "направи ми фаровете да се пускат сами при палене" ме гледа като пиян! И си измисля всякакви глупости, явно не знае как да го направи!
А, сега пак ги забравям на моменти, но всеки си плаща за грешките!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот Bai Sando » Пон 28 окт 2013 21:12


Онзи ден един дядка ми разправяше как му писали акт така.
Спират го.Добър ден,документите тва онова...Казали му отвори багажника,оня извадил ключа да отвори багажника и ония това и чакали :mhihi Казали му защо караш без фарове?А той,е как без фарове?Нали като извадя ключа и колата остава на габарити(сеат ибиза)даже и зумера му свирил.Ама му писали акта.
Бахти наглите :no


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот doaiena » Сря 30 окт 2013 6:20


Bai Sando написа:Онзи ден един дядка ми разправяше как му писали акт така.
Спират го.Добър ден,документите тва онова...Казали му отвори багажника,оня извадил ключа да отвори багажника и ония това и чакали :mhihi Казали му защо караш без фарове?А той,е как без фарове?Нали като извадя ключа и колата остава на габарити(сеат ибиза)даже и зумера му свирил.Ама му писали акта.
Бахти наглите :no


Този дядо не е ли могъл да каже, че не кара в момента и за това са изключени фаровете, второ няма да подписва акта и ще пише обяснение защо не го прави, и трето обжалва веднага след получаването на наказателното постановление!

Принципно, ако решат да се заядат, как ще докажеш, че си карал с фарове и са те спрели неправомерно!

Не, че не одобрявам новия закон ама сега всеки ще си кара без гражданска и технически преглед и куп други щуротии преди малко или много хората имаха някакъв страх, а сега ще стане една балканска мазаница, може би тази идея не е лоша като цяло, но мисля не е за нашия балкански шмекерски нрав, с едно изречение казано, мисля, че още не сме пораснали за такива бели закони в нашата родина!!!!!


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот velinsl » Сря 30 окт 2013 7:51


doaiena написа: как ще докажеш, че си карал с фарове и са те спрели неправомерно!!


Не съм правист, но мисля, че в деншно време си "невинен, до доказване на противното" т.е. те трябва да докажат, че си карал без фарове, а не и обратното.

Все пак ако греша пиемам да бъда поправен от някой юрист.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот stefan4o » Сря 30 окт 2013 7:52


То хубаво, ама по тая логика трябва да докажат и, че си нямал аптечка, когато са те спрели.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот icoico » Сря 30 окт 2013 8:56


stefan4o написа:То хубаво, ама по тая логика трябва да докажат и, че си нямал аптечка, когато са те спрели.


Ами единият заявява, че си нямал, другият се подписва като свидетел и ето ти доказателство. За т'ва ходят по двама, а не само щото единият помни къде отиват, а другият за какво :mhihi :mhihi :mhihi .На мен така ми доказаха, че съм минал на червено, като свидетелят беше на майната си с гръб към мен по време на случката. Ест такава постановка може да падне в съда, ако имаш време и нерви да се занимаваш. И докато на полицаите им спускат отгоре норма с актове за съставяне на ден/седмица/месец не виждам как ще се промени нещо...


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот drmilendd » Сря 30 окт 2013 10:27


Вчера имаше акция на тодор Александров, с колчета бяха заградили едната лента, абе европейска работа. Спряха ме, че имам три седмични винетки и два стикера за гражданска отговорност. Великодушно ме пуснаха само с предупреждение.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот mely » Сря 30 окт 2013 10:27


Интересно става ако и при теб има свидетел/ли/ и те подкрепят твоето мнение.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот drmilendd » Сря 30 окт 2013 12:47


Нищо - думата на длъжностното лице е по-меродавна от тази на простия гражданин. Две длъжностни лица - непоклатима истина ;)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот muns61 » Сря 30 окт 2013 17:21


Когато си прав, може да се запъваш. Преди 2 години ме спраха за отнемане на предимство на пешеходец - не спрях на пешеходна пътека и искаха да ми пишат фиш. Със спирането извадих фотоапарата и снимах ситуацията - спрелият точно пред пътеката бус, бронята му беше над пътеката. Пешеходецът ми излезе току пред колата и не можах да спра. Предупредих полицаите, че записвам разговора ни и искам акт, който ще обжалвам и ще падне. На въпроса за свидетели им обясних, че петимата ми приятели, пътуващи в колата зад мен, която не спряха, ще свидетелстват в моя полза. Настоях да открият шофьора на буса и да го премести, или да обезопасят ситуацията. Върнаха ми документите и ми пожелаха да се срещнем пак.
Когато съм спиран за скорост, никога не съм се пънал, ама от десетина години не ми се е случвало.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот m135 » Сря 30 окт 2013 19:05


Здравейте, днес изпаднах в кофти ситуация, при влизане в едно село бях малко над 50, спира ме кат, вади някакъв радар и казват караш със 70. Бяха се скрили на един тротоар в едни асмълъци и дървета. Естествено се скарахме, казаха ми, че много питам и им преча и може и белезници да ми сложат а и какво толкова го правя на въпрос за 50 лв глоба. Поисках да видя снимка на рег. ми номер от устройството, че именно мен са засекли, исках сертификата на уреда им от метрологията, но уреда не правел снимки, и ми показаха някакъв стикер лепнат на уреда който не ми вдъхва доверие. Сега чета тази статия:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2358472

и се чудя доколко уреда им е бил законен.
А и още нещо, ако изпуснат реквизит при писането на акта, колкото и да е незначителен, акта става ли недействителен.
Сега пиша възражението и се чудя до кого се подава, акта го писаха от рпу Никопол, в Никопол ли да подам възражението, в кат Плевен или кат Търново където ми е регистрацията.
Смятам да им го пратя с обратна разписка.
Ще съм благодарен ако някой помогне с отговорите.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот fox_vt » Сря 30 окт 2013 19:38


Ако си бил малко над 50 и ако има лека грешка в километража ти и ако радара им е настроен да показва малко повече ето ти разликата.Има го и варианта да са ти пробутали засечена скорост на някой преди тебе.Ако имаш радар детектор си свиркай щом не е писнал значи радара им не е бил пуснат ако нямаш кофти.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот m135 » Сря 30 окт 2013 19:44


Колега те ме спряха и ми писаха акт, радара им не можеше да снима, беше някакъв стар показва само дата час и км. И именно заради това стана спора ми с кат. питах ги и за това как ще ми докажат че това е моята скорост без снимка и за малко да ме арестуват !!!


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Полицаи-тарикати...

Мнениеот doaiena » Сря 30 окт 2013 19:50


m135 написа:Колега те ме спряха и ми писаха акт, радара им не можеше да снима, беше някакъв стар показва само дата час и км. И именно заради това стана спора ми с кат. питах ги и за това как ще ми докажат че това е моята скорост без снимка и за малко да ме арестуват !!!



Сплашили са те, не могат да те арестуват за това, понеже си поискал снимка и доказателство, че именно това е твоята скорост указана на радара, освен в случаите, ако не си буйствал нещо!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта