Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 11:58


Аз не ги обвинявам - направо си им го казвам. Имат си камери - да гледат. Довечера им пускам жалбата с обратна разписка и ще си чакам отговора. А ако не благоволят да ми отговорят ще пиша и на КЗП(все пак съм клиент си мисля в случая) пък да видим

Но щото така и така ми обяснихте, че не съм прав за паркирането
Ето тук започва въпросния "тротоар" https://maps.google.bg/?ll=42.683475,23.321182&spn=0.000004,0.00239&t=h&z=19&layer=c&cbll=42.683555,23.321425&panoid=67PYZKq4RMYQ5C71GR31Mg&cbp=12,179.75,,0,4.44
И ето тук свършва https://maps.google.bg/?ll=42.682863,23.321319&spn=0.000004,0.00239&t=h&z=19&layer=c&cbll=42.68292,23.3215&panoid=7e9nV8J4EafXil1ZsgG6zw&cbp=12,3.19,,0,15.15

Обяснете ми сега с какво е свързан, къде хората се движат и тн...




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот VWGT » Вто 10 дек 2013 12:16


е .. то по същата логика може да паркираш на "зелена площ" и после да спориш що са те глобили като площта не е зелена а кафява, щото видиш ли няма трева, а само кал
не знам как да ти го обясня по друг начин, дори и да не е тротоар, със сигурност не е паркоместо, има бордюр, няма знак Р, в ляво на пътя ... ама ние свикнахме, че всяко свободно петно става з апаркиране и за тва сега спорим


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот icoico » Вто 10 дек 2013 12:35


VWGT написа:е .. то по същата логика може да паркираш на "зелена площ" и после да спориш що са те глобили като площта не е зелена а кафява...


...Принудителната административна мярка е форма на изпълнителна дейност, чрез която се дава легален израз на държавната принуда, упражнявана в предвидените от закона случаи. По своята правна същност те са актове на държавно управление от категорията на индивидуалните административни актове и следва да бъдат подчинени на принципа на законност, както по отношение на издаването им, така и по отношение на изпълнението им. Принудителните мерки трябва да бъдат прилагани само в изрично изброените в закона случаи, които са точно посочени в правната норма и следва да се прилагат по реда и начина, предвидени там. Материалноправните норми, регламентиращи такива мерки, подлежат на стриктно и ограничително тълкуване, доколкото визираните в хипотезата им предпоставки са с изключителен характер и прилагането им засяга директно и безусловно правната сфера на адресата. В този смисъл, недопустимо е прилагането на ПАМ на основание, което не е изрично уредено в закона, респ. при липса на всички нормативноустановени за това условия.

Туй начи, че ако намериш кой съдия да ти изтълкува "зелена площ" като площ със зелен цвят, спокойно може и това да стане :mhihi :mhihi Жокер- повечето настоящи известни престъпници са бивши полицаи, а повечето бивши прокурори- настоящи адвокати :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 13:21


@VWGT
Виж, че вече всяко място, на което можем да се шмугнем го смятаме за паркомясто е друго, но причината за това не сме точно ние.
А на това дали е или не е тротоар - за мен ако щеш чисто морално има значение, защото както казах и аз ходя пеша и не съм съгласен да ме обвинят точно в това. А това какво е като не е тротоар е въпрос на тълкувание. На мен ще си ми е достатъчно да не съм паркирал на тротоар


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот VWGT » Вто 10 дек 2013 13:39


добре, да го погледнем от моралната страна :) според теб редно ли е да се паркира там ?


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 14:06


Човек, стана както във всеки друг български форум - аз попитах и 100 човека ми обясниха колко съм крив...

Питаш дали е ПРАВИЛНО - според мен да, не преча на абсолютно никой, освен на Пламен, който е решил да наруши закона с колелото. За мен това не е тротоар, знак няма и не виждам защо ми е преместена колата. Дали е редно - може би не, но също така не е редно да изминавам 7те километра от Сухата Река до стадион Васил Левски(където да паркирам) за около един час, защото някой гений реши да ремонтира едно от най големите кръстовища в София през зимата, друг гений ми забрани един ляв завой на Драган Цанков по Евлоги Георгиев, за да стигна пак до Васил Левски, трети гений е направил така, че да стигам до работа с градски транспорт за около час и половина и аз малко имам великолепния избор - дали да мина задръстванията по Евлоги Георгиев в двете посоки, за да стигна до единствения паркинг близо до центъра на София(отнема пак около час - от личен опит), на който колата да може да седи повече от 4 часа или да паркирам на място, на което естетически седи супер грозно, но според моето тълкуване на законите не е забранено. И отделно както казах - на никой не преча.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМя

Мнениеот Petrolhead » Вто 10 дек 2013 15:36


Според мен правилно са ти вдигнали колата и са ти взели повече пари.
Сега има шанс тарикатите да станат с един по-малко.
За подобно нагло паркиране аз ако бях на мястото на паяците, не само парите бих ти взел ами и 10 пръчки на голо бих ти ударил.


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 15:48


Сладур :icon_lol

Моля някой модератор да заключи темата - видимо много полезна информация получих


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот radotom » Вто 10 дек 2013 16:37


haplio написа:Сладур :icon_lol

:mhihi

:lock



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта