Ипотечен кредит и проблемите с него

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот IRRITATING » Чет 20 фев 2014 13:49


Казал съм го ама ти почна да обясняваш че не било така




pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот pakumba » Чет 20 фев 2014 13:51


Не искам да излизам неблагодарник, но точно затова натъртих няколко пъти какво точно ме интересува. Това за лихвите е съвсем в сферата на фантастиката. Има си документи при какви условия си одобрен, с какво лихви и т.н.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот nurv » Чет 20 фев 2014 13:56


Колега ако си се спрял на банка, а разбирам, че си си поискай писмено гаранция, че ще те финансират. Само гледай, че някои тарикати като ПИБ вмъкваха преди (не знам дали го правят още), че ако не вземеш парите от там им дължиш процент от сумата. Така ще имаш спокойствие.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот dobrin » Чет 20 фев 2014 14:08


Към автора - добре обмисли предварителния договор. Ако няма особено наложителна причина (например да ти правят сериозна отстъпка от цената), не давай 20, а 10 % капаро. Задължително, ако продавачът се съгласие, обвържи вариант, в който ако не успеете да изповядате навреме сделката по вина на банката, той ти връща капарото като си запазвва малка неустойка, но не целите 10 или 20 %. Лично за себе си, а и не само, съм имал такива случаи с купуване на имот с кредит и предварителен договор (то няма и как да бъде иначе) и просто се въвежда една клауза, която защитава страните. Всичко обаче е индивидуално и трябва да се прецени според ситуацията.

Относно "съветващите" - нека тези, които нямат хабер от правната страна на сделките с недвижими имоти, да се въздържат от коментари, които могат да навредят някому.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот nurv » Чет 20 фев 2014 14:41


В моят договор от 20% се стигна до 5% капаро при несключване на сделка поради моя вина. Имах заложени 45 дена срок и писмена гаранция от банката, че ще ме кредитира в нужният ми размер.

Ако все пак продължаваш да не си сигурен в нещо по-добре се обърни към препоръчан адвокат. Консултацията е около 50 лева и ще да ти окаже съдействие при договаряне на условията на предварителният договор.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот xploda » Чет 20 фев 2014 16:55


pakumba написа:...


За да ти е мирна главата и да си вържеш здраво гащите си наеми добър адвокат. Там по имотни дела ли как се водеха. Аз така направих и грам не съжалявам, защото покупката на имот с кредит крие ужасно много подводни камъни. Въпросния адвокат лично на мен ми спести огромни нерви, време и не на последно място пари.
Специално в твоя случай. Никакви 20% капаро, освен ако не е нещо за милион и повече.
10% и толкова. Като не ще имоти бол. Толкова голям избор има в момента, че и като принцеса Елизабет да си капризен пак ще си намериш нещо :mhihi Този предварителния договор с продавача обезателно да ти го изготви адвокат. Мисля, че и се заверяваше при нотариус. За евентуални разправии с банката си остави не 45, а направо 60 дена. Щом имаш предварително одобрение не може да не ти отпуснат кредит. То затова се прави това одобрение. Да не чакаш и да се съмняваш дали ще ти пуснат кредита. Ако имаш някакви и минимални съмнения смени банката. И тук имаш достатъчно голям избор. Все пак ще си позволя да дам отрицателно мнение за ДСК и Алианц. ДСК са в схема с КРЕДИТЛАНД и ако не благоволиш да избереш платената услуга на КРЕДИТЛАНД те бавят нагло и нарочно с глупости. 2 месеца ме бавиха. Без малко да изгоря с капарото. Смених банката и хем взех по-ниска лихва, хем всичко от подаване на документи до крайно одобрение и отпускане на "минералите" беше супер бързо, около 2 седмици грубо.
Алианц цакат със скрити условия. Обещават едно, карат те да подпишеш друго, сменят си лихвите по тяхно усмотрение, като никакви обяснения не помагат после. С тях беше такава ескалация, че стигнах чак до шефовете в Германия :banghead :banghead :banghead Естествено смених ги и тях.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот pakumba » Чет 20 фев 2014 17:32


Благодаря за умните съвети. "Успях" да ги накарам да свалят на 10% капарото, макар да го изкараха едва ли не като услуга към мен. И то не е капаро в случая, а задатък. Капарото е минимално и дори ми оставиха аз да избера цифрата. Предварителния договор няма да го подписвам пред нотариус, поне не прави такива сметки засега. Нямам абсолючтно нищо против да си наема адвокат и да си платя нужното и май така и ще направя.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот dobrin » Пет 21 фев 2014 16:13


pakumba написа:И то не е капаро в случая, а задатък.

Двете са абсолютно едно и също нещо.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот DragoGT » Пет 21 фев 2014 17:42


Разбира се че могат да ти определят персонално лихвата :)
Дали искат е друго


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот Pichaga » Пет 21 фев 2014 18:12


dobrin написа:
pakumba написа:И то не е капаро в случая, а задатък.

Двете са абсолютно едно и също нещо.

вероятно колегата има предвид онова безумие от времето на лудия БУМ, наречено стоп капаро :dummy :mrgreen


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот pakumba » Съб 22 фев 2014 9:33


Не знам кой точно как вика и на кое, в договора ми е записано- капаро в размер ХХХХ, представляващо Х процента от задатък с размер ХХХХ. Т.е. давам капаро, което е някаква част от неустойката, която бих дължал ако се провали по моя вина сделката. Не давам цялата неустойка предварително. На мястото на неустойка може да се сложи задатък. Самото капаро, което е процент от задатъка аз си избрах колко да бъде.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ипотечен кредит и проблемите с него

Мнениеот Pichaga » Съб 22 фев 2014 19:33


тотално си объркал нещата и термините :confused
затова преди подпис- юрист :confused



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта