Отказ от пратка Европът

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Отказ от пратка Европът

Мнениеот kr1s0 » Чет 27 фев 2014 18:46


Здравейте колеги.Преди седмица поръчах една част от склад за авточасти в Пловдив,като изрично във формата за поръчка бях споменал за конкретен офис на Европът,в който искам пратката да дойде.Обадиха ми се за потвърждение,като аз отново попитах за офиса,който се намира в кв.Суха река,и те ми казаха,че всичко е точно,и че ще дойде там пратката ми.По нещастно стечение на обстоятелствата осъзнах,че тази част не ми трябва,обадих се в склада,но бяха пратили вече пратката.Казах си добре,попитах за процедурата по връщането и ми казаха,че ще трябва да платя куриерската услуга в двете посоки просто.На другия ден ми се обаждат от куриерската фирма,но ми казват,че трябва да дойда в офиса им в Драгалевци,за да си взема пратката.Попитах защо не е в споменатия офис пратката ми и получих отговор ,че така пише на товарителницата,и че ще трябва да заплатя още 6лв за вътрешни премествания от офис до офис.Казах им най-учтиво,че за мен това са излишни грижи,които трябва да положа,и че живея в другия край на София,затова и съм написал точно този офис,в който си искам пратката.Те ми казаха,че проблема е в изпращача (продавача) и затова се обадих там.След като им казах,че си искам пратката в офиса,който съм споменал жената отсреща (същата,с която говорих и преди това) ми казва,че щом съм тръгнал да отказвам пратката не съм в позиция да имам такива претенции.Попитах я най-учтиво дали би било редно да платя куриерските услуги (които наближават 20лв,а частта струва 20лв) и да им изпратя стоката в Асеновград да си я вземат от там.Тя започна с по-различен тон да общува с мен,при което аз отново запазих добрия тон,казвайки й ,че не е в мен грешката,куриера обвинява тях,те обвиняват куриера и общо взето аз съм виновен.Тя вече с видимо нервен тон ми казва,че ще преместят пратката в офиса,в който съм поръчал и ми затвори.Днес естествено ми се обадиха от въпросния офис,че имам пратка,но осъзнах,че тя е направила точно това,което ми предложиха от Драгалевци - да платя куриерска услуга за вътрешни пренасочвания.Въпросът ми е мога ли изобщо да не правя нищо,защото нито от куриера срещнах някакво нормално отношение,нито от продавача.Не съм за тези пари,но не смятам,че заслужават аз да излизам коректен,когато те не са такива с мен.
Ако модераторите сметнат,че темата е с лош характер,или подбуди нека я изтрият.Просто искам мнение дали ще има последствия за мен,освен че няма да мога да ползвам услугите на този куриер.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Отказ от пратка Европът

Мнениеот joro_kem » Чет 27 фев 2014 21:13


Другия път ползвай еконт-разпореждането е безплатно.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Отказ от пратка Европът

Мнениеот mccoy » Чет 27 фев 2014 22:03


Не трябва да се толерира некоректно отношение на фирми към техни клиенти.
Не ползвай повече тази куриерска фирма ще си спестиш доста неприятности.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Отказ от пратка Европът

Мнениеот yordannnnnn » Чет 27 фев 2014 22:15


това е пишман куриерска фирма,преди ми пратиха една задна врата и излезе на цената на която я купувам,преди няколко дни пращам едни части и казвам адрес това онова,и едната лелка ми вика разпишете товарителницата,и аз а няма ли за пари да ме питате за колко пари ги пращам и тя онемя-ама аз я приключих,и скочи една друга лелка да ми се кара че аз трябвало да кажа,казах кой пише товарителницата,вие или аз...и така започна скандала,ххахахаа...не бих ги ползвал


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Отказ от пратка Европът

Мнениеот mccoy » Чет 27 фев 2014 22:32


yordannnnnn написа:това е пишман куриерска фирма,.....

как да е по-различно като всеки месец си сменят служителите заради робовладелското отношение към тях


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12848
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Отказ от пратка Европът

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 27 фев 2014 23:38


Европът са просто...... :death
И се чудя на народа,който ползва такива измислени фирми,привличат с ниски цени и после го ду.аш.


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Отказ от пратка Европът

Мнениеот dj_tuhla » Нед 02 мар 2014 1:07


Аз бих оте**л още в момента в който пратката не е в офиса който съм заявил.. дори прекалено време си си изгубил с тях. Нещо черно на бяло писмено има ли подписано, което да минава за договор...? Няма.. Нормално ли се държат...? Не, напротив, нагли са.. ами дгд тогава! Някой може да каже, че заявката през сайта минава за договор.. може, ама те го нарушават първи като не пращат реално пратката до правилния адрес. Така че изобщо какво го мислиш. Пожелай им лек ден като се обадят другия път и това е.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта