Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот xalerrelax » Пон 07 юли 2014 11:19


Към колегата над мен....
Пишеш пълни глупости :stumm




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот slaveiko67 » Пон 07 юли 2014 11:31


Колега,всеки ден съм в Еконт и споделям информация,която имам след доста уточнявания със служителите в офиса на Еконт.
И кое точно са пълни глупости? :screwy


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот xalerrelax » Пон 07 юли 2014 11:41


1.Тарифите са променени не от известно време , а от над година(по спомен).
2.Пощенската услуга НЕ е до 1кг.Тя е до 20 кг с размери 60/60/60.Може да е няколко части(като сбор на всички части - големината пак не може да надвишава 60/60/60)
3.Най-евтиният вариант е 4.16 на пощенска услуга(3.33 през продавалник с намаление).
4.При куриерските услуги(от тебе наречени колетни) най евтината цена е 5.20
5.В Еконт нищо не пишат , в системата по подразбиране след като се сложи опция за преглед , доставката(за изпращане) става за получател , доставката за връщане е за подател(тук често подателите желаят да стане отново за получател).


Доволен???


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот slaveiko67 » Пон 07 юли 2014 11:49


Доволен!!!
Само че по т.5,по подразбиране,без изпращача да уточнява нещо,изписва,че и двете доставки са за купувача...поне при мен всеки път уточнявам,че обратната доставка е за моя сметка.Ако пропусна тази подробност,на товарителницата е изписано,че разходите са за купувача... :beer


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот xalerrelax » Пон 07 юли 2014 11:56


В голяма грешка си.
Излиза следното:
доставката ще плати - получател
връщането ще плати - подател

В последно време , подателите заявяват , че искат двете посоки да се заплатят от получател.
Явно служителят те познава , прави го без да те попита , но може да ти направи лоша услуга. :th_up


Потребителски аватар
Vantage
Мнения: 194
Регистриран на: Съб 25 дек 2010 13:40
Автомобил: Seat Tarraco
Двигател: TDI 4drive
Местоположение: София

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот Vantage » Пон 07 юли 2014 16:50


Малко съм офтопик....

Редовен клиент съм на Еконт(и не само)- толкова пари съм дал, че не ми се мисли :mhihi , но пък и никога не съм се замислял точно как се определя цената на една доставка- да, кг са ясни, но мислех, че и разстоянието е от значение. Все забравям и да питам като съм в някой офис...

Тъй като виждам, че има колеги, които са навътре в нещата, да попитам- означава ли, че цената за доставка, на пример, на едни джанти, е еднаква ако джантите се пращат от населено място на 50 км и съответно на 250 км...еднаква пратка, без разлика в тегло и наложен платеж, има само голяма разлика в километрите, които ще измине ?


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот ivo_555 » Пон 07 юли 2014 19:01


Мисля, че би трябвало да е еднаква, но относно разстоянието това, че пращаш нещо на 50 км. не значи, че реално ще пътува 50 км.,а може да измине 350. Ако проследиш една пратка по номера на товарителница, ще видиш че всички пратки, от всички градове се събират в Стара загора, и примерно пратка от Бургас за Варна ще отиде първо до там и после обратно за Варна, и реално май се оказва , че пратка Бургас - София пътува по малко, примерно!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6161
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот VWGT » Вто 08 юли 2014 10:38


xalerrelax написа:
2п.п.
VWGT написа:куриерите работят на обемно тегло. Само на килограми минават малките по обем пратки (телефони, таблети и други такива дреболии).


Това не е точно така , но скоро ще обясня.

До сега колкото и пъти да съм пускал нещо с по-нестандартни размери, всеки път са ми го калкулирали по обемно тегло. Просто защото е голямо и ръмбаво, въпреки че тежи да речем 4-5 кг (пресен пример от еконт за едно детско столче). Измерва се x,y и z и се смята обема на виртуалният правоъгълник, който се получава, а не реалния обем на самата пратка. Доколкото знам, така се остойностяват всички пратки, защото обемът в контейнера /камиона/ е ограничен и като дойде нещо ръмбаво, хаби пространство, а реално това е нещото което спедитора продава. Най-изгодно е да се карат правилни правоъгълници :) та и седалките, едва ли ще се остойностят само по тегло (освен ако куриерите не са си извели някакви стандартни цени за такива неща). Което и го правят де ... един телефон да се прекара примерно струва 10 стотинки, един пакет 60/60/60 да струва 10 лева, ама като се осреднят цените спрямо видовете и обемите на съответните пратки и се получава цена от 5лв на стоки до Х кг и обем 60/60/60.

Аз примерно исках да си вкарам един хардтоп от Англия, да е тежал не повече от 10-20 кг, но като обемни размери е повече от едно скутерче и поради тази причина трябваше да платя много повече транспорт въпреки по-ниското тегло. Така беше и от Щатите за контейнер, ако искаш цял контейнер дай 3000 долара, ако не го смятаме на кубични метри (некви палета бяха) пък ти както искаш си ги оплътнявай.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот xalerrelax » Вто 08 юли 2014 10:51


Колега , прочети ми постовете.
Още веднъж казвам , че седалки , салон и т.н. НЕ се таксуват на обем.
Отделно от авточастите , при пратките се взима под предвид по - голямото тегло-реално или обемно.
Това зависи и от управител на офиса , по негово усмотрение може да не приеме пратката на обем.
От скоро ще има пратки , които са задължително и само на обем.
На пръв поглед е малко объркано , но не е...като цяло.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6161
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот VWGT » Вто 08 юли 2014 13:57


колега, коментара ми е принципен към хората, които преизчисляваха всичко само в кг. Всяка фирма си решава как ще ценообразува, но някой да не се подведе, че нещата са само по кг.
в бг май авточастите са основен оборот през куриерите, така че там повечето неща може и да са на твърди цени вече.

Иначе да, гледаше се кое е повече, обемното тегло или реалното тегло и се взимаше по-голямото. За тва някои неща тук са твърдо на кг сигурно.


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот poni » Чет 10 юли 2014 17:11


brabus написа:Скоро някой да е правил това от заглавието?
Искам да си купя 2 предни седалки + задната от Голф 2, които се намират във Варна.
Евентуално да ме ориентирате за цена на доставка. :beer

Сега ми кажи,че става дума за кожен салон и ще се пукна от завист! :redface


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изпращане на автомобилен салон (седалки) с куриер

Мнениеот brabus » Чет 10 юли 2014 20:15


Споко. Не е кожен салон. :icon_lol
Търся седалки-донори за моите.
Издирвам здрав плат, но оригинален и на 21 години :mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта