Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот malin.angelov » Чет 11 сеп 2014 15:19


Колега, по добре препоръчай психолог на твоя приятел :scare3 :scare3

За разходките и данъците:

Колега имам куче - регистрирано и обгрижено. Чипове, обезпаразитяване, ваксини и т.н. Тоест спазвам всички изисквания на общината. Какво получавам ?????


Една полянка ( кална и мръсна) - на около 1 км от блока - няма нито едно кошче на нея, да не говорим за друго. На всичкото отгоре сега построиха лидъл там, и полянката остана с размер 50м. на 15м

Кво правим????? Ще ти кажа. Само да имам малко време и отивам да си отпиша кучето ( ще излъжа, че се е споминало ) ама да плащам по 24 лв на година, за тези условия ми се вижда повече от налудничево. Другия въпрос с вдигането на изпражненията. Значи ако мойто куче се изсере с извинение, на поляната е голям проблем!!! Ама това че 15 бездомни помияра, го правят непрекъснато, на никой не му прави впечетление. А нали се сещаш, че болестите идват от тях, защото мойто куче както вече писах е обезпаразитено.. Както и да е, аз винаги си нося пликчета и се грижа за чистотата след кучето ама проблема не е в това. За справка се разходи в младост 4 ( София) и погледни съвестните "граждани" как си изхвърлят боклука или по точно от кой прозорец го правят ( говоря за цели чували)После мини до кофите - при всички има една страхотна купчина със сртуителни отпадаци, моноблокове, плочки и т.н.

Няма да продължавам нататък, но проблема изобщо не е в това, кой си събира остатъците а е доста по сложен и не ми се вярва някога да се реши :censored2




Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот batmilko » Чет 11 сеп 2014 20:18


който си изхвърля боклукa от терaсaтa, той и нa кучето си нямa дa изчисти... и дa - товa сa отрaжения нa истинските проблеми в ''държaвaтa'' ни!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот maxpayne » Чет 11 сеп 2014 20:41


Като гледам как всички чистят на кучето си при разходка си мисля, че живея в паралелна вселена. Последните 10 и повече години не съм видял никога в България това. За сметка на това съм виждал 1-2 пъти в чужбина. Ако си представим, че съм прекарал там един процент от времето, все би трябвало и тук да срещна такива отговорни стопани, ама нà :mhihi


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот batmilko » Пет 12 сеп 2014 9:02


аз съм виждал - три пъти :mhihi


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот Petrolhead » Пет 12 сеп 2014 11:36


браво за постъпката, сега се надявам, че я докараш до край и няма да зарежеш котето на някое село.
защото след няколко месеца ще е съвсем обикновенна, безпородна котка, която едва ли някой ще иска да осинови.

а относно това че българина е пълен дебил, даже не искам да го коментирам. факт е, българина е абсолютно безотговорно създание.

какво можете да направите:

- спрете да купувате домашни любимци от продавалник, форума, комшията и тн.
- кастрирайте всичко наред, без значение домашно, бездомно, дворно, на баба ви и тн. бездмоните животни не се размножават на улицата, или поне 99% от поколението им е преживява повече от няколко месеца. почти всички бездомни животни, които виждате са родени в домашни условия и след това изхвърлени на улицата
- като видите повредено животно: приберете го, заведете го на ветеринар и му намерете дом. ако не можете да направите поне първите 2 неща изобщо не се захващайте, не търсете някой друг да го свърши вместо вас. организациите занимаващи се с подобни случаи са затрупани. там работят само доброволци, които спасяват за собствена сметка.
- ако ви пука за проблема, свържете се с някоя от тези организации и станете приемен дом за някое животно, докато му се намерят постоянни стопани. не струва почти нищо, а помощта е огромна.


всичко това ви го пише човек, който в момента има 11 котки и 2 кучета, като всичките са намерени на улицата в плачевно състояние. всички без 3 от котките търсят новите си стопани.

ето ви страничката на организацията на която помагам.

http://bg.myletsadopt.com/


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот myrshavija » Пет 12 сеп 2014 11:40


Ако искаме конкретен вид/порода, от къде да вземем/купим?


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот Petrolhead » Пет 12 сеп 2014 11:43


myrshavija написа:Ако искаме конкретен вид/порода, от къде да вземем/купим?


имаш 2 варианта

- дебнеш какво има захвърлено по приютите. в гугъл пише къде са
- намираш лицензиран развърдник, проверяваш какви са отзивите за него и се надяваш хората работещи там да са съвестни

аз имам питбул за даване, но честно казано на теб едва ли бих ти дал животно
http://bg.myletsadopt.com/?p=4384


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот myrshavija » Пет 12 сеп 2014 13:13


Защо?


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот Petrolhead » Пет 12 сеп 2014 13:29


казвам веднага.
нищо лично, но на база мирогледа ти споделен във форума, няма да успееш да се справиш с изискванията към бъдещи осиновители. процедурата нарочно е тежка и дълга. отхвърлят се сигурно 90% от кандидатите. и то не от лошотия, а защото не е честно да похарчиш хиляди за да излекуваш едно животно и то да се окаже в по-лошо състояние. имали сме всякакви случаи.
все пак харчиш пари на дарители и нямаш право на грешки


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот malin.angelov » Пет 12 сеп 2014 20:54


ХАХА, мършав, голема репутация имаш във форума :mhihi :Mr Green Fun


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот forski » Пет 12 сеп 2014 21:10


На село ги раздаваме без пари, избора е голям, ако искате и по-цвят може да си ги избирате... :mhihi


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот brabus » Пет 12 сеп 2014 21:31


Чип, отделно татуировка на ухото с номер, паспорт, квитанция за платен данък (последните две ги нося снимани на телефона си при всяка разходка), торбички за фризер от 1 л. (100 бр. за 1 лв.). 100 бр. не ми стигат и за един месец. Всичко се събира.
Къде разхождам?
Почти 90% от разходките са в Заимовата градина.
100% от разхождащите там кучета събираме всичко от кучетата ни.
Признавам, че скоро отново влязохме в пререкания с млади майки, на който предложихме найлонови пликчета, за да съберат "изтропканото" от децата им в храстите. Почти се стигна до скандал.
Но не може аз да събирам изпражнения на куче, а някои родители да учат децата си, че е съвсем нормално да се отиде по голяма нужда на поляната в парка и да е нормално да не си почистиш след това. А в този парк има и доста химически тоалетни.


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот Bioside » Нед 14 сеп 2014 18:49


Да са живи и здрави майките ,които учат децата си на това което сте описали.Не се карайте с тях.Излишно е.Следващото на ,което ще се научат децата е как да им изядат парите и да напълнят семейният клозет.Та Така в общи линии :mrgreen

На създателя на темата дълбок поклон.Аз не бих могъл така.Привързвам се към животинките ама като виждам с какво си идват пенсионерите от магазина съм раздвоен и не знам какво да мисля. :th_up


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот BeFree » Пон 15 сеп 2014 14:07


brabus написа:Чип, отделно татуировка на ухото с номер, паспорт, квитанция за платен данък (последните две ги нося снимани на телефона си при всяка разходка), торбички за фризер от 1 л. (100 бр. за 1 лв.). 100 бр. не ми стигат и за един месец. Всичко се събира.
Къде разхождам?
Почти 90% от разходките са в Заимовата градина.
100% от разхождащите там кучета събираме всичко от кучетата ни.
Признавам, че скоро отново влязохме в пререкания с млади майки, на който предложихме найлонови пликчета, за да съберат "изтропканото" от децата им в храстите. Почти се стигна до скандал.
Но не може аз да събирам изпражнения на куче, а някои родители да учат децата си, че е съвсем нормално да се отиде по голяма нужда на поляната в парка и да е нормално да не си почистиш след това. А в този парк има и доста химически тоалетни.



Хаха, точно това щях да кажа и аз - за боклука по улиците /човешкия боклук/.

Сега по темата. Страхотна постъпка на колегата и да, напълно разбирам защо е споделил - то е заради хората, не заради животните.
Бтв, Хела е страхотна!

Имаме кученце, обезпаразитявана и преглеждана редовно от ветеринар, с оперирано краче заради луксация на коляното /струва приблизително 500 лв/.

1. Взета е от зоомагазин.
Като призоваваме да не се купуват така животни, какво правим според вас - осъждаме ги да отидат на улицата или в кофти дом, с доброто намерение да прекратим развъждането в нехуманни условия. А тези, които вече съществуват и са изложени за продажба? Тях какво ще ги правим?
Затова я взехме от там, а не от развъдник. Повика ни, помислихе и я взехме. Не сме съжалявали изобщо.

2. Не чистя след нея в тревата, когато я разхождам в изоставени празни пространства, чистя след нея в парковете.
Не считам, че е подходящо място за игра полузатревена с плевели "градинка" между блоковете. Аз там дори кучето си не искам да разхождам, какво остава деца да играят. И да, ако хората почистваха след себе си и след поколението си толкова, колкото настяват да си чистят стопаните на кучета, всичко щеше да е розово. Но там, където е чисто и обществено, нормално е да си почистиш! Ако има и кошчета /които не са особео застъпени в българските паркове/, даже е много лесно да се отървеш от отпадъка.

2. Не е регистрирана в общината и няма и да бъде.
Няма да бъде, защото няма причина общината да прибира пари от нас И за това. С тези пари примерно, би следвало да се спонсорира и развива Екоравновесие - общинската фирма, която кастрира кучетата и уж има приют. ВСЯКО второ пале кастрирано от тях, умира в мъки от болестта гана /който иска може да провери за какво иде реч/. Или може с тези пари от данъци да се направят градинки за разхождане на кучета без повод /има такива в Бургас например/ - с пейки, поставки за торбички за почистване, с кошчета за изхвърляне на почистеното. Такав грдинка в София няма. Но има по парковете "контрольори" и ако те хванат да си разхождаш звяра /нашият е 3 кг/ без повод, следва глоба /май е около 50 лв, още не са ни глобявали/.

3. Всеки месец купуваме храна от магазин, който дарява на приют край София около тон храна месечно /купуваш храна - те дават процент от сумата на приюта, под формата на чували с храна/. Или даряваме под друга форма на същия приют.
Предпочитам да подкрепя тези, които се борят вместо всички нас. А не да давам пари на общината или да нахраня еднократно някой бездомник.

4. НЕ харесвам хора, които просто хранят "бездомните душички".
Водили сме бездомник на ветернар и го отървахме от паразити. Разбира се, също така и го нахранихме.
Но е в пъти по-добре вместо да ги храним, да се погрижим истински за тях. И без оправдния "знам, че не трябва, ама все пак ги храня". Така не им помагате - вредите.


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот rufkata » Пон 15 сеп 2014 14:56


Адмирации колега, дано му намериш и дом :th_up

malin.angelov написа:Кво правим????? Ще ти кажа. Само да имам малко време и отивам да си отпиша кучето


Колега аз го направих преди три години, причините са идентични. Гледам немска овчарка от 9 години и 10 месеца. Чип и регистрация в общината още на първата година, беше второто куче в блока (той си е голям 130 апартамента), сега е пълно с кучета и при справка в общината в района излизаше само моето и още един дог. Площадката за разхождане е на 1.5 км. от нас, общината по никой начин не ме компенсира за данъка който плащам, на всичко отгоре уловените в центъра и кастрирани ги пускат в нашия квартал, защото е краен. По този начин не само, че не спим по цяла нощ от лай, но и при разходките ми се налага да удържам 55 килограма мускулна маса,за да не сдави някоя мъстия от глутницата която ни се спуска. Хранил съм и ще храня кучета на улицата, но това е инцидентно, като го видя гладно и мършаво сърцето ми се свива.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 36 госта