Трябва ли да правим добрина или не ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот S_T_I_N_G » Чет 23 окт 2014 20:06


Ще разкажа интересна случка от днес коята не съм чул някой да се сблъска с такова нещо :)
Работя в магазин няма да правя реклама или тн ..
Идва един клиент купил си една бира и идва при мен и ми казва: Откраднаха ми колата и ме набиха ...
И аз стоя ни в клин ни в ръкав .
Клиента ми казва може ли да ми дадеш телефон и да се обадя на 112 ...
Казвам да добре ето набирам 112 от служебния телефон той говори с тях не знам какво не съм го подслушвал .
Тръгна си след това и благодари .
След 10 мин ми звънят от 112 ... за подробности за откраднотото МПЦ.
Казвам им че е бил клиент и тн и тн .. казах добре благодаря за информацията .
А този леко си намирисваше на алкохол де като говореше с мен.
След 20 мин оп изненада 2 ма униформени ... с патурлка ..
Добър вечер да разговаряме :
Вие ли сте ваша ли е итн и тн ..
Обяснявам аз за какво става дума клиент и аз нямам никаква представа .
Чуха това което им казах и което е станало разбира се и ново 10 :)
По станцията ами да пише обяснения ...
Ок почвам да пиша пиша същата история както си е
И след 20 тина минути си тръгнаха .

Добре кажете ми как човек да направи добро или да помогне на някой за каквото и да е ?
Очаквам утре сигурно да ме превикат и в РПУТО ... за още обяснения ...
Не знам аз ли съм нещо сбъркан или .
:facepalm :facepalm




Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот dimovip » Чет 23 окт 2014 20:14


Ти си лягай с мирната глава, че си помогнал, а това, че на някой му е толкова акъла да се еб@ва с такива работи... той да му мисли.Аз бих постъпил като теб.И за да не съм валат ще ти дам друга случка.Майка ми работи в Спешна помощ. Отива на адрес... някакъв намушкан с нож и го взимат, карат го в болницата както му е реда.След 2 дни човека умира.Стана половин година идват призовки за съда да годи като свидетел, а тя дефакто нищо не е видяла освен един наръган с нож човек.


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот S_T_I_N_G » Чет 23 окт 2014 20:17


Да съгласен съм просто това е много глупаво .
Да взимаш показания от някой който нямам никаква информация .
Някаква голяма дебилщина или аз просто съм ....
Съгласен съм с теб колега :)


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот dimovip » Чет 23 окт 2014 20:19


В момента са ми в главата поне 50 случки с нея и поне още толкова с мен, но няма да ги споделям, за да не пълня темата.Ами ако наистина човека беше пострадал...ти на момента няма как да разбереш, но ако беше реално пострадал щеше да си му от полза.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Bai Sando » Чет 23 окт 2014 20:43


Добре си постъпил,но кофтито е,че могат да те разкарват за обяснения и евентуално от работата да ти направят проблем.
И да,такава е системата,тъпа :neutral


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот anonym0us » Чет 23 окт 2014 20:56


Много кофти случка. Една вечер с приятели, вървиме по една улица, и явно сменяха канализацията на самата улица. И си лафим, по едно време слушаме някаква жена да пищи. И нормално всички наостряме уши, очи, всичко което се сетие, и тръгваме по звука. И гледам една жена на стълбите на къщата, плаче. А под нейната тераса се спукала новата канализация/водопровод, и около цялата къща вода. Звъня от моя тел. на 112 и обяснявам как стоят нещата. Взимат ми име и т.н и казват, ще пратят екип. Седиме ние там 20 мин. и гледаме как си ври водата към къщата. (Защото има прегради от пясък, да не може водата да отиде надоло по улицата) Аз гледам тази стара къща, и ме хвана грах за тази жена. Питах я дали има лопата, и тя ми каза, че има. Взимам я и почвам да махам преградата, да може водата малко от малко, да не бие в къщата. И горе доло спасихме положението. И няма и 20 мин, ми се обаждат на тел. ГиСИЕмЪ, и ме търсят, да се явя в РПУ-то :gruebel Ходи, и почнаха да ме разпитват и едва ли не съм излязъл виновен, че съм помагал на жената. Не е трябвало да пипам преградата, защото тази вода отишла надоло по улицата и доста хора били загазили заради мен. Едва ли не престъпник излязох. Честно казано от тогава, нещо претръпна в мен, и да не се заричам, не бих направил добро :cry


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот groznika » Пет 24 окт 2014 6:26


Няма ненаказано добро!
Можеш да се успокоиш с това, че си постъпил правилно и, че онзи горе гледа и един ден ще има възмездие. Всъщност обаче си преебан и с право се чувстваш прецакан. Горе никой не гледа, а и да гледа едва ли му пука за такива работи.

Важното в случая е, че си лягаш с чиста съвест. Аз също бих постъпил като теб без да се замисля. Бъди горд, че не си като 95% от тъпаците, които се разхождат днешно време по улиците! Малко истински човеци останаха в тая държава. Повечето са някакви примати...

Поздрави!


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот mely » Пет 24 окт 2014 8:17


Ха мислех ,че само аз съм така.Преди време една булка ме удари отзад при рязко спиране от моя страна /случая бе такъв ,че една каруца сече пътя на колата пред мен той спря рязко аз спрях рязко ама тя уви не успя/.Слезна развика се ,че съм спрял рязко и ще викала кат/намоята кола нищо и няпаше- пасат B3 ама за нейната не мога да кажа същото.Та подхилвам се аз ,защото знам кой ще е виновен в случая ама тя подскача .Казвам и ок хайде звъни -ония викат елате в КАТ.Отиваме и тя разпенено почва да обяснява как съм спрял рядко.Полицая спокойно се обърна към мен и попита за някъкви щети и ще предявя ли някъкав иск за да ми напише протокол- ТЯ :eek :eek .Аз отказах и той ми пожела хубав ден както и очаквах обаче оная вика крещи и полицая и вика - я сега си дайте документите да ви шибна един акт и я пита за дистанция чувала ли е и да прочете ЗДП.Оная взе да се моли колата служебна ала бала ,реве и т.н.Помоли ме да отида с нея до застрахователната компания и аз нали не съм злопаметен и добра душа викам ейде.Отидох и един кат взе да ми се пени как да почвам да пиша че имало пред мен и друг участник а пред него каруца ииии ферман ,че ми се и кара.Като им теглих една и им хвърлих парапатките....ти гледаш добор да направиш то...
Друг случай откраднаха колело от блока/не мое/ айде извиках полиция и......после писанееее яко.
Но наистина чистата съвест помога за добрия сън.


Потребителски аватар
Golf_Gogo
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 05 юли 2014 14:41
Автомобил: Passat Alltrack B8 + Golf 4
Двигател: 2_0 TDI DFCA + 1_6 16V BCB
Местоположение: гр. София

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Golf_Gogo » Пет 24 окт 2014 10:40


Олигофрени всякакви, ама не се оставям да ми въздействат. Преди около 6-7 години, зимата пътувам по третокласен път, часът наближава един след полунощ и гледам една Б4-ка се метнала в канавката, а човека ръкомаха за помощ. Спрях, поговорихме си, оказа се че се завъртял към седем вечерта, ама телефоните нямали обхват да се обадят за помощ, пък и никой не спирал - хората ги било страх. А те трима мъжаги в Аудито. Дърпали, бутали, копали, подлагали стелки - няма вадене. Закачих ги, аз дърпам, те бутат ... абе голям зор. Ама след 30 мин. борба ги изваждам, ама понеже изкочиха изведнъж като тапа и аз влязох в отсрещната канавка. Слизам аз, оглеждам има ли някакви щети - всичко 6, само съм се спуснал по склона. Обръщам се и какво да видя - разкачили вече въжето и само стоповете на Аудито видях как се отдалечават ... Е чак на другия ден в 14ч. ме извадиха приятели тръгнали да ме търсят, след като не съм стигнал до хижата. А не е като да не минаваха коли, ама дори и през деня по светло никой не спря. Добре, че поне имах бая гориво, та не изпуках от студ. Но въпреки това пак спирам и ще продължа да спирам на закъсали колеги. И в повечето случаи хората са благодарни :c020


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот S_T_I_N_G » Пет 24 окт 2014 12:55


Да и аз съм добър човек и гледам и се старая да помагам като и както и когато мога ако някой е закъсал в беда или има друг проблем.
Но проблема е че хората толкова много се наплашиха и се страхуват да помогнат на който и да е и с каквото и да е за да не го излъжат оберат или нещо друго неприятно да му се случи :(

Следната история ми казаха тук едно момче.
Видяло някакви хлапета от Ромски произход на възраст 6-7-8 години демек хлапетии гладни мизерни и ги поканил в тях да ги нахрани че му станало тъжно за тях.
Взел ги в тях направил им да ядът и тн всичко добре те си тръгнали .
По едно време изненада няма му телефона ....


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот bobo7 » Пет 24 окт 2014 15:37


да
пък си се ядосвай след това ;)


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот doaiena » Пет 24 окт 2014 21:27


Този твоя приятел няма какво да се вайка и чуди, щом е поканил цигани в дама си,.. да се радва, че се е разминал само с телефона!

А относно темата не мога да разбера какво има,.. хвалиш ли се, че си помогнал или, че колко е тъпо са помогнеш,.. щом си решил да помогнеш ще ходиш и до полицията да обясняваш, щом си поел ангажимент ще го изпълниш до край и това е........

Иначе се получава плява по форумите.... самаряните и добрите хора / от които казваш, че си ти/ не чакат похвала и възхвала за делата си, те просто помагат и това е...
Щом го мислиш, значи не си толкова добър за колкото се мислиш, дано ме разбереш какво ти казвам!


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот S_T_I_N_G » Пет 24 окт 2014 22:42


Така колега doaiena не се хваля и не съм пуснал темата за да получа аплодисменти или да ми каже някой леле велик си или някоя реплика от този сорт ...
Просто до сега не съм имал такива проблеми и ми стана супер странно.
НЕ желая да пълна с глупости форума или да бълвам плява или хвалби ил ида търся съжаление ...
Благодаря все пак за твоето мнение :beer


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот hooligans » Пет 24 окт 2014 23:06


Естествено, че да!
Що за въпрос!?
:no


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот calm » Съб 25 окт 2014 1:01


jarulmo написа:Имало едно време един много добър човек. С никого не се карал, на всеки вършил услуги, на мравката път прави дето се вика. Но хората са неблагодарни и бързо забравяли за добрините му... Веднъж той си вървял до реката и какво да види - човек се дави! Бързичко скочил в бурната вода, хванал и го извадил, положил го на тревата и го нае*ал!!!!!
- Човече, за това, че спаси живота ми с риск за собствения си ще съм ти вечно благодарен но защо ме нае*а накрая?
Погледнал го човека със сарказъм и отговорил:
- За да помниш мамка ти, че много забравяте


Спомни си този виц другия път. :beer

Кое е "добро" и кое е "зло"?!
Според теб си постъпил правилно и си направил "добро". За тоя дето са му откраднали колата може би също, или "наивно и глупаво". За 112- "безотговорно". За полицаите "неправилно", а жертвата на престъпление, случващо се в момента когато полицаите са се отзовали на ТВОЯ сигнал и са се занимавали с глупости вместо да й помогнат, може би директно те обвинява и приравнява с престъпник. Един приятел казваше преди време, че всичко е относително. Всичко зависи от гледната точка.

Прави каквото мислиш че трябва, а да става каквото ще!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 226 госта