Uber вече е в София

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции

Бихте ли използвали UBER

Да, определено
64
42%
Не, определено
27
18%
Нужна ми е повече информация
37
24%
Не съм от тук и съм за малко
25
16%
 
Общо гласове: 153
Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот maxpayne » Съб 10 окт 2015 16:52


calm написа:- Заради 150-те човека работещи за Юбер, 10 000 таксиметрови шофьори и техните семейства бяха лишени с между 30 и 40 % от доходите им, като поради този спад в дохода най- качествените се преориентираха и вече не работят в таксиметровия сектор. От което загубиха сектора и... потребителите.


Това твърдение е безумно!
Първо, ако говорим за регистрирани шофьори, те са над 400. А в случайно избран момент няма повече от 25-30 активни коли в София. Математически е невъзможно 30 коли да отнемат 30-40% от приходите на 10 000 бакшиша




Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот calm » Нед 11 окт 2015 21:16


До колко твърдението ми е безумно, не знам!
Но също така, математически, е невъзможно 25-30 постоянно активни коли да постигнат време за пристигане до адреса под 5 мин. в София. За успеха в минутите се поФали лично шевчето им. Т.е. активните коли във всеки момент са много повече.
А като доказателство за "безумното" ми твърдение бих изтъкнал факта, че от вторник, когато спряха работа, поръчките към таксиметровите компании, курсовете и оборотите се увеличиха... 30-40% :mhihi

От някъде ми дойде информация, че 90% от шофьорите на Юбер са бивши бакшиши. Дори този % да не е толкова висок, питам: при положение, че предлаганата от тях услуга е толкова качествена и желана, не са ли именно това шофьорите загубени от таксиметровия бранш- качествените?!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот Vlad777 » Нед 11 окт 2015 23:10


calm написа: факта, че от вторник, когато спряха работа, поръчките към таксиметровите компании, курсовете и оборотите се увеличиха... 30-40% :mhihi

И какво по-точно прави това предположение "факт"?


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот calm » Нед 11 окт 2015 23:50


Това не е предположение.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот maxpayne » Пон 12 окт 2015 0:14


calm написа:

Приситигане под 5мин като цяло е доста рядко последните 2 месеца, когато активно ползвах услугите им. Колко са активни коли лесно можеше да се види от всеки като си пусне приложението. Тези 25-30 са максималното, което сме засичали. Редовно няма кьорава кола в цял младост примерно ако времевия диапазон е малко странен, примерно 22ч вечерта или 6:30 сутринта. Относно шофьорите - аз досега един единствен път съм се возил с бивш бакшиш от 20-тина поръчки общо.
А това за 30-40% повишаване на поръчките е в сферата на приказките на волен сидеров, мислех, че говорим сериозно тук.

Впрочем в момента текат срещи какви точно законови промени да се направят с цел легализирането на Uber, тъй че скоро ще тръгнат пак.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот myrshavija » Пон 12 окт 2015 5:16


calm, всичко написано от теб в тази тема са празни приказки неподкрепени от нито един факт.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот VWGT » Пон 12 окт 2015 10:27


calm, не знам от къде черпиш инфо, но 30-40% за една голяма фирма на ден са няколко хиляди поръчки, да кажем 5000. Ако един човек прави средно по две поръчки = 2500 човека! И това е само за 1 фирма. За цяла София това са да речем 10 000 активни потребителя на ден. Не мисля, че в София има изобщо толкова хора разполагащи с минимума да бъдат клиенти на UBER, камо ли да са активни такива (ползващи такси, имащи смартфон и кредитна карта, отворени към новите услуги). Да не говорим за каква армия от коли е необходима за извоаването им, хиляди активни коли, а най-голямата такси компания в СФ да има 1500-2000 регистрирани!

Ако има някакъв ръст в поръчките, това може в много по-голяма степен да се дължи на лошото време. Такситата най-много обичат дъжда, а момента сякаш съвпадна.
Първите, които ще усетят реален ръст от спирането на UBER са другите мобилни приложения, но той пак ще е частичен и само в групата на ползващите мобилни приложения, която е много по-малка от попринцип ползващите. Ако от там имаш инфо, ОК, но това не е цалия пазар в никакъв случай.

PS. UBER може би показват само колите около теб, за това да виждаш макс до 30 човека, няма смисъл да ти показват коли на 30-40 и повече минути от теб. И нищо чудно повечето да са бакшиши, все пак на тях това им е работата и където са клиентите и парите, те са там :)


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот 777 » Пон 12 окт 2015 10:37


Има ли проблем нормално такси да е регистрирано в Юбер и да поема поръчки (като минава в режим "не работи") на таксито? Т.е. хем да е на смяна, хем да хваща и юберджии?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот VWGT » Пон 12 окт 2015 13:55


има, те таксиметрови коли не регистрират в системата, нали не са такси услуга :)


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот 777 » Пон 12 окт 2015 14:29


Като закриеш табелката "такси" на покрива и спираш да си такси.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот VWGT » Пон 12 окт 2015 17:02


и освен, че си жълт, имаш още един тон лепенки, стикери и тн.
Но може да пробваш.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот icoico » Пон 12 окт 2015 18:54


777 написа:Има ли проблем нормално такси да е регистрирано в Юбер и да поема поръчки (като минава в режим "не работи") на таксито? Т.е. хем да е на смяна, хем да хваща и юберджии?



ЗАКОН за автомобилните превози
Чл. 94. (1)Който не издаде документ за платена превозна цена, включително за таксиметровите превози, се наказва с глоба 700 лв.
(2) Който допусне или разпореди извършването на обществен превоз на пътници без документ за платена превозна цена, се наказва с глоба или с имуществена санкция 1500 лв.
Чл. 95. (1) Наказва се с глоба 500 лв. водач на моторно превозно средство, което:
3. е с невключен таксиметров апарат;
3)За повторно нарушение по ал. 1 наказанието е глоба в размер 2000 лв., а по ал. 2-глоба в размер 3000 лв., а автомобилът се отписва от списъка с данни за автомобилите към удостоверението за регистрация за извършване на таксиметров превоз на пътници.


Как мислиш, дали има?


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот dlug » Пон 12 окт 2015 21:22


Ти пък чак закони цитираш :mhihi Има друг съвсем непреодолим проблем-няма никакъв шанс UBER да регистрира такси. Това е изрично записано в правилата за регистрация на юбер. Не съм сигурен че е така, но ми казаха, че не може да се регистрира като цяло автомобил с жълт цвят, дори да не е такси. Очевиден е стремежа да се дистанцират от бакшишите


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Uber вече е в София

Мнениеот icoico » Пон 12 окт 2015 21:34


dlug написа:...Има друг съвсем непреодолим проблем-няма никакъв шанс UBER да регистрира такси. Това е изрично записано в правилата за регистрация на юбер. Не съм сигурен че е така, но ми казаха, че не може...


Къде ги тия правила? ЦРУ и сицилианската мафия наемат хора с по- ясни предварителни условия от Юбер :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Uber вече е в София

Мнениеот maxpayne » Вто 13 окт 2015 0:22


VWGT написа:PS. UBER може би показват само колите около теб, за това да виждаш макс до 30 човека, няма смисъл да ти показват коли на 30-40 и повече минути от теб. И нищо чудно повечето да са бакшиши, все пак на тях това им е работата и където са клиентите и парите, те са там :)

Показват колите около точката за повикване, ти можеш да си мърдаш тази точка по картата както искаш и информацията се обновява, аз съм поръчвал от Дианабад кола за Стралбище.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта