PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот volkspassat » Пет 21 окт 2011 0:45


Някои имал ли е проблем с PING.exe и успявал ли е да го премахне ? Непоносимо е просто , компютъра неможе да работи нормално ! И да прекратя процеса , след 3-минути отново се стартира и товари процесора на 100% ! С CoreI 5 съм и 4-те ядра се товарят на 100%. Пробвах с антишпионски програми и нищо не помага.Като кликна да го изтрия , ми изписва че не ми е позволен достъп. След това с IObit Security 360 зададох да прекрати процеса и да го изтрие , мисли доста време и ми изписа че трябва да ресна PC-то и ще го изтрие , ресна и се ОТЧАЯХ напълно защото не се изтри , и продължаваше да се стартира, и сега на всеки 3-минути го спирам , защото процесора загрява постоянно. Достатъчно ми е да чуя че охлаждащата перка дига оборотите и ми е ясно че се е активирало PING.exe-то.4-Ядра не се товарят как да е , дори и най-тежките игри не товарят толкова колкото това PING.exe.Моля помогнете добри хора. :help:




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 21 окт 2011 0:58


Опитай с това http://download.cnet.com/Malwarebytes-A ... 04572.html инсталирай, обнови, рестартирай компютъра и го пусни в сейф мод режим без мрежа. Тогава сканирай и може да помогне. Не съм имал ядове точно с такова нещо, но от опит глава не боли. Иначе може да се пробва с касперски рескю диск, обаче ефекта е съмнителен. В повечето случаи борбата с вируси производни на тях е тегава и отнема много повече време от преинсталацията на уиндоуса.


Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот volkspassat » Пет 21 окт 2011 1:03


Има и друг проблем , че не го засича като вирус , а като процес от Wina и намерих някъде че си е част от Wina но е заразено и зад него стоят много други процеси , предава данни на друг компютър в реално време и те така...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 21 окт 2011 1:08


Опитай с това което ти дадох.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот feikot » Пет 21 окт 2011 1:12


http://www.crocko.com/6B67872792144DCCB ... leting.rar

Пробвай с това,имал съм подобен проблем с вирус и направо му текна кръв от носа с тая програма.Ако искаш уолктру драсни лс.


Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот volkspassat » Пет 21 окт 2011 1:30


Първо да споделя що мъки преживях току що. Значи , като за начало направих system restore point че да не се оплеска нещо ( както и стана по-нататък в историята : ) реснах PC-то F8 под safe mode без интернет и стартирах IObit Security 360 ( че я бчх поразучил ) зададох и да прекрати процеса и да изтрие PING.exe , веднага спря процеса и изписа че при рестарт ще изтрие тоя изверг. Ресна се PC-то и тъкмо се появи десктопа и излезна големият лош син екран на който изписано с бели букви пишеше че Wina е сдухан и няма как да тръгне,което ме наведе на мисълта че не е добре да го тия тоя файл. Пак под Safe mode , system restore и подкарах машината и проблемите си останаха същите за разлика от отчаянието което ескалира ;(


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот feikot » Пет 21 окт 2011 1:35


А в крайна сметка тоя файл от къде дойде ?


Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот volkspassat » Пет 21 окт 2011 2:03


Ами това си е файл от Win7 и в моя случаи е повреден. На тоя линк има доста инфо -> http://www.dllsuite.com/windows/Windows ... #file_path мъча се в момента , но някои от методите не стават.


Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот volkspassat » Пет 21 окт 2011 2:12


Всъщност това е в моят случаи -> http://www.dllsuite.com/Dll_Detail.aspx?DetialID=93943 за 32bit Win7 Ultimate


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 21 окт 2011 5:56


От както излезе първия билд 7000 на уиндоус 7 не съм си и помислял за друг уиндоус. Инсталирал съм стабилни версии на поне 50-60 компютъра /не че е кой знае колко голям опит, но все пак е някакъв/ и до ден днешен не съм видял и чул за повреден PING.exe процес файл или каквото и да е там. Още нощеска споменах, до сега да си го преинсталирал тоя уиндоус и да си забравил!


Потребителски аватар
vannkkata
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 16:12
Автомобил: Passat 1996
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот vannkkata » Пет 21 окт 2011 6:23


volkspassat написа:Ами това си е файл от Win7 и в моя случаи е повреден....

Ping е много полезна част от всеки един Windows колега, но малко встрани от темата, ако може да споделиш коя антивирусна си ползвал за да се предазят други хора... И аз досега да го бях преинсталирал, така е 90% сигурно че ще работи още едно известно време :idea:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот stefan4o » Пет 21 окт 2011 9:47


Щом дава син екран, явно тоя файл е бил заразен и е бил важен, преди да го изтриеш :!: Вероятно е нужен на уин-а за да работи. Аз имам скромен опит с вируси, но ги лекувам с преинсталл. За мен това е най-доброто лечение... Иначе понякога стават греди, като при теб.


Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот emohrisstov » Пет 21 окт 2011 10:27


Ако нещата продължат да се оплескват пробвай с диска с уиндолса в repair моде.
Записва "здравата" версия на системните файлове върху другите, вероятно увредени.
Успех!


Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот volkspassat » Пет 21 окт 2011 12:47


В крайна сметка , след много опити стигнах до извода че освен преинстал друго няма да го оправи. Днес ще ми върнат диска и тея дни ще го излекувам.

И ако може , K.Одаджийски предложи някои читав Windows 7 от zamunda ,с моя досега не съм имал проблеми.
Антивирусната е NOD32 4 но поедно време искаше юсър и парола а на мен не ми се занимаваше и доста време беше така.
За сега намерих временно решение -> http://www.youtube.com/watch?v=uT0uFLLi76Q ако някои има проблеми в бъдеще може да е от полза.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: PING.exe Проблем! Товари CPU-то на 100%

Мнениеот stefan4o » Пет 21 окт 2011 12:48


Сложи си Авира Антивир вместо НОД32. Втората я ползвах известно време, не останах доволен. Беше много отдавна. После ползвах Аваст и тя ме дразнеше много, сега съм с Авира. Съветвам те поне да я пробваш. Безплатна е.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта