За пазаруването онлайн.Задължително с предварителна уговорка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот parno » Сря 29 фев 2012 11:43


чак такъв проблем отворената опаковка не е колега
в техномаркет за пример си продават 90% от боклуците отворени
който има претенций ще си вземе запечатано - който няма ще вземе и отворена кутия амортисьори :wink:
представи си взел ги е колегата и като ги отвори в деня на монтажа стеблото на единия е с дефект или изтича масло
същото е като да си купиш телевизор и да го платиш без да погледнеш - пристигаш в къщи и гледаш че е натиснат някъде - ходи доказвай че така си го купил :wink:
ти телевизор запечатан ли го плащаш или първо искаш да го видиш?




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Iezekil » Сря 29 фев 2012 12:21


Въпроса е принципен знаете, купувача е защитен в белите държави.Тук куриерската фирма защитава продавача,като му пази стоката и гарантира вземането на сумата.
От страна на другата гледна точка не виждам какъв е проблема за отварянето.Ама съвсем не го виждам.И вместо да гадаем за разните му там кашони и опаковки редно беше автора да обоснове отказа си за преглед на стоката.Щото е напълно възможно ако беше казал "да" да впише сделката като състояла се.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Ljubon » Сря 29 фев 2012 12:40


Зад океана законите на търговията са още по-либерални; там стока, закупена от магазин, може да се върне след месец, без да дължиш обяснения. Тази стока после се продава като такава с отворена опаковка - "open box item", на по-ниска цена. :deal
Тук, в една друга тема, касаеща търговията в ибей, се разискваха неограничените права на купувача и неволите на продавачите. Крайно време е и търговците у нас да влязат "в час" и да се съобразяват с "капризите" на купувача. Защото, който дава парите, той поръчва музиката. eusa
В търговията се крият рискове и който иска да продава, трябва да е готов да ги поеме. Недопустимо е купувач, който няма право да види стоката, а само задължението да плаща, да се обявява за "некоректен".:да:
Приятелски съвет към автора на темата - за да си спестиш бъдещи недоразумения при изпращане на стока, позволявай "преглед" преди плащане. :beer


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Некоректен купувач

Мнениеот predat0r » Сря 29 фев 2012 12:43


в този случай май автора (продавача) излиза некоректен :063:


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Pirogov » Сря 29 фев 2012 12:44


Ако не е отбелязана такава опция, при молба на купувача се свързват с продавача и го питат има ли проблем да се отвори стоката и да се прегледа.Според мен тези неща се уговарят преди изпращането, заедно с личните данни на купувача.И аз да бях и аз нямаше да ги платя!


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Некоректен купувач

Мнениеот nosex » Сря 29 фев 2012 13:11


Ама и вие сте интересни хора, как ще отвориш нещо ново?
Как ще му нарушиш целостта на опаковката, продавача после от главата ли да си го бие? :roll:
Нали опаковката продава дадена стока...


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Barboukov » Сря 29 фев 2012 13:17


Тук става въпрос за интернет търговия. Продавача е в пълното си право да иска да прегледа стоката.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Zerga3GT » Сря 29 фев 2012 13:19


Ljubon написа:Зад океана законите на търговията са още по-либерални; там стока, закупена от магазин, може да се върне след месец, без да дължиш обяснения. Тази стока после се продава като такава с отворена опаковка - "open box item", на по-ниска цена. :deal
Тук, в една друга тема, касаеща търговията в ибей, се разискваха неограничените права на купувача и неволите на продавачите. Крайно време е и търговците у нас да влязат "в час" и да се съобразяват с "капризите" на купувача. Защото, който дава парите, той поръчва музиката. eusa
В търговията се крият рискове и който иска да продава, трябва да е готов да ги поеме. Недопустимо е купувач, който няма право да види стоката, а само задължението да плаща, да се обявява за "некоректен".:да:
Приятелски съвет към автора на темата - за да си спестиш бъдещи недоразумения при изпращане на стока, позволявай "преглед" преди плащане. :beer


Туй мислех да напиша и аз. :да:
VeGa Automotive написа:Тъй като ние не предлагаме стока от втора ръка,нямаме предварителна уговорка за "първо виш,после плати"

Е вътре ако има вестници кво правим и това че става въпрос за фирма не те извинява ама грам.

Имах случай в който на картинката в обявата "ферари" а получавам "червен голф" пак от фирма но като не ми се занимаваше и ми беше спешно така че се примирих.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот k_garchev » Сря 29 фев 2012 13:25


Аз оставам с убеждението,че след като купувача е вдигнал скандал в офиса на Еконт си е тръгнал и след това от офиса са се обадили на продавача!Съответно никой не е искал опцията от продавача!


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Ljubon » Сря 29 фев 2012 13:34


k_garchev написа:Аз оставам с убеждението,че след като купувача е вдигнал скандал в офиса на Еконт си е тръгнал и след това от офиса са се обадили на продавача!Съответно никой не е искал опцията от продавача!

Това е гледна точка на едната страна. Хубаво е да се чуе и мнението на купувача.
Ако купувачът е решил да не взима стоката, едва ли би се разкарвал до офиса на Еконт, така мисля аз.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некоректен купувач

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 29 фев 2012 14:00


Като е искал да ги гледа да се е разбрал с продавача на да бучи и да отказва поръчката Продавача да не е врачка та да предвиди че някой ще иска да гледа нови части


little_red_devil
Мнения: 223
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен купувач

Мнениеот little_red_devil » Сря 29 фев 2012 14:49


да драсна и аз нещо след като прочетох много изказвания и упреци към едната и другата страна реших да споделя и моето мнение и ще дам един пример,аз мисля че и двете страни са си прави един за друг но това че не са си уточнили нещата на време предварително така се получава,един пример с мой познат кара г2 отива в магазин купува си преди амортисьори без да ги поглежда и идва при мен да ги сменяме след като отваряме котите които бяха еднакви и бам изненада единия се оказва за г2 другия за пасат или нещо такова не помня вече разликата беше че единия е по дълаг другия по къс след което отиде и ги смени и свършихме работа,та затова е хубаво да се гледа какво се взима и колегата куповач е бил в правото си но е трябвало да поиска обаждане до продавача за разрешение да погледне стоката и тогава вече ако му е било отказано продавача ( автора на темата ) да си понася последиците за което се съмнявам че е щял да откаже,дори и да греша и да откаже да му се отваря стоката то тогава некоректноста си е негова.


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Некоректен купувач

Мнениеот MaRtiNsKi » Сря 29 фев 2012 15:14


KirilGeorgiev написа:Като е искал да ги гледа да се е разбрал с продавача на да бучи и да отказва поръчката Продавача да не е врачка та да предвиди че някой ще иска да гледа нови части


Нови,стари няма значение!
Всичко за което се дават пари се гледа! Незнам дали има някой на който да са му много парите и да си ги хвърля ей така! Щом се дават пари се гледа ...

А и дори да не са се разбрали за опцията преди поръчката, има телефони за тая работа.Звънят от офиса на продавача и го питат.

И не е важна опаковката на нещо за да се продаде,а съдържанието му! Така че купувача няма вина,че продавача не му е разрешил да види частите.

Последна промяна от MaRtiNsKi на Сря 29 фев 2012 15:17, променено общо 1 път.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некоректен купувач

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 29 фев 2012 15:17


Не съм казал че не се гледа а че е трябвало да каже че иска да ги гледа за да има тази опция при куриера


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Barboukov » Сря 29 фев 2012 15:30


Случва се за се забрави слагането на тази опция, както и купувача да поиска да я има. Затова се процедира с позвъняване на куриера до продавача за разрешение. Аз никога няма да приема това, че не са се разбрали за извинение. От Speedy са ми звънели да ме питат дали клиент може да отвори и да погледна пратката (а те услуга преглед нямат).

Стане ли въпрос за покупка през интернет - ако не мога да си отворя пакета не го вземам (в случай, че не е предварително платен).

Дали политиката на продавача е правилна (като не слага тази опция и не я разрешава) всеки може да прецени. А щом той не разрешава отваряне, логично е да се мисли, че има нещо скрито. Ако всичко е наред и е убеден, че е изпратил каквото му е поръчано защо да не се отвори?

Докато не видя, че получавам каквото съм поръчал няма да го платя и взема и турско да стане.

ПП: И аз като търговец, всяка пратка, изпратена по ЕКОНТ е с опция за тест до 15 мин. Нови изделия, запечатани, но все пак разрешавам да се отвори и да се изтества на място. Нямам нищо върнато до момента (освен един светлинен ефект с фабричен дефект).



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта