Велосипед - какъв да бъде.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот stoi4o.d » Сря 13 апр 2011 22:53


Тези дискови спирачки са пълен боклук колега,на мокро въобще не спират,заяждат много често,поддръжката им е много пари и са тежки,кои компоненти са над 2 класи отгоре,защо залъгваш човека :screwy
Крос ги правят в...Монтана...затова ли ги хвалиш толкова?

А ти хубаво казваш,че рамката е важна,ама колко пукнати и усукани рамки Драг си виждал?Специално за рамки по-добри от тези на Драг и Спринт няма,Крос масово се прецакват scare

ПП До колегата с меката рамка - колега тези меки рамки до 600лв. само ти тежат,освен това изразходваш доста повече енергия на 1000км. тъй като когато натискаш педала,част от енергията се поема от пружината и се губи,меко колело може да твърдиш,че е хубаво ако е над 1000лв.,просто тези пружи струват 20лв. и освен,че си като в корабче и скърцат ужасно друг ефект нямат,при един по-сериозен скок се пукат и могат да ти отнесат някой части от тялото :012: :не:

Последна промяна от stoi4o.d на Сря 13 апр 2011 22:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот stefarata » Сря 13 апр 2011 22:58


нямашизбор мн голям с тези заделени кинти, за крос не си помисляй освен ако колелото няма да стои в мазето. аз бих се спрял на нещо такова http://eshop-gorgona.com/velosiped-drag-freeborn-20-2827.html


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот joker » Сря 13 апр 2011 22:59


Колега godfadar,доколкото си спомням в темата говорим за евтин велосипед с добро качество....а не за най-добрите велосипеди...опитът ми с Крос-апекс ми показва,че за под 300 лв по-добър велосипед с алуминиева рама(това за мен е най-важното!) трудно се намира...


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот stoi4o.d » Сря 13 апр 2011 23:02


joker написа:Колега godfadar,доколкото си спомням в темата говорим за евтин велосипед с добро качество....а не за най-добрите велосипеди...опитът ми с Крос-апекс ми показва,че за под 300 лв по-добър велосипед с алуминиева рама(това за мен е най-важното!) трудно се намира...

Е аз говоря за най-доброто и най-качественото в ценови клас 300-350лв.,чети внимателно! :да:


Потребителски аватар
niki79
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 13:56
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP
Местоположение: Монтана

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот niki79 » Чет 14 апр 2011 19:15


godfadar написа:Тези дискови спирачки са пълен боклук колега,на мокро въобще не спират,заяждат много често,поддръжката им е много пари и са тежки,кои компоненти са над 2 класи отгоре,защо залъгваш човека :screwy
Крос ги правят в...Монтана...затова ли ги хвалиш толкова?

А ти хубаво казваш,че рамката е важна,ама колко пукнати и усукани рамки Драг си виждал?Специално за рамки по-добри от тези на Драг и Спринт няма,Крос масово се прецакват scare

ПП До колегата с меката рамка - колега тези меки рамки до 600лв. само ти тежат,освен това изразходваш доста повече енергия на 1000км. тъй като когато натискаш педала,част от енергията се поема от пружината и се губи,меко колело може да твърдиш,че е хубаво ако е над 1000лв.,просто тези пружи струват 20лв. и освен,че си като в корабче и скърцат ужасно друг ефект нямат,при един по-сериозен скок се пукат и могат да ти отнесат някой части от тялото :012: :не:

колега,не се заяждам ама да не си рекламно лице на ДРАГ,или не четеш добре какво съм написал,не желая да споря с теб,ама прочети хубаво спецификациите на двете колелета и ако си наясно с компонентите сам ще разбереш кое е с 2 класи отгоре и да КРОС ги правят в Монтана,но никаде не виждам да съм ги похвалил,ако си прочел хубаво предният ми пост,съм написал,че няма значение на коя фирма е колелото,да е с хубави компоненти пък дали е Драг,Крос,Лидер,Спринт и т.н.няма особенно значение,колегата и сам може да си прецени към коя фирма ще се ориентира,той просто искаше мнения и предложения,нищо повече,за да задълбаваме чак толкова :beer


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот joker » Чет 14 апр 2011 20:32


niki79 написа:
godfadar написа:,че няма значение на коя фирма е колелото,да е с хубави компоненти пък дали е Драг,Крос,Лидер,Спринт и т.н.няма особенно значение,колегата и сам може да си прецени към коя фирма ще се ориентира,той просто искаше мнения и предложения,нищо повече,за да задълбаваме чак толкова :beer

:да: :да: :да: Във варна има 1-2 магазина на бивши треньори по колоездене където ти сглобяват колелото пред теб с компоненти,които ти искаш...и което според преценката им е най-подходящо за теб....мерят ти дори ръста,защото оттам се почва с избора на рама...


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот tvt555 » Чет 14 апр 2011 23:09


Малко извън темата, ама някой знае ли продават ли се някаде сгъваеми велосипеди - тип старите "сгъвайки", че на Голфчето му е малък багажника и е изключително неудобно да си качвам колелцето. Не държа на суперкачество - ще го ползвам предимно за разходки.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Stivi » Чет 14 апр 2011 23:39


И аз съм 100 кила и миналата година си взех такова
http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4-Cross-Nomad-%D0%BC%D0%B0%D1%83%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B1%D0%B0%D0%B9%D0%BA/i372.htm
от лятната експлоатация нищо не се счупи ,единствения недостатък който намерих е малката седалка която ти прави простата на парченца но това важи за почти всички нови велосипеди така че няма да го броим :) Не мога да разбера защо като човека иска колело дето ще го кара по има няма 20-30 мин средно на ден започвате да му предлагате такива като за участник в обиколката на Франция като всяко влизащо в ценовия диапазон определен от него ще му върши перфектна работа за нуждите които има :!:


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот mely » Пет 15 апр 2011 7:35


Абе как си ги купувате тия велосипеди.Обикалях ...навсякъде като ме видят сякаш извънземно срещат.То няман такава рамка 21 -22 " ,толкова дълъг съм бил незнам си кво...Другия пък ми се кълне че 19 " е перфектна - мери братчеда ама на най горно положение на седалката краката ми се тотрузят mhihi .Направо в чудо се видях
Пък съм що годе нормален пак да кажа 190 см 98 кила. :063: :063: .Хората ще карат аз ще бягам след тях.
Ненчо Стайков идваааааааааааааааааааааа .Купих си и жълта фланелка. :mrgreen:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Stivi » Пет 15 апр 2011 11:00


Какви 19" за 190см ръст бе,тоя дето ти е предлагал нещо е объркал хапчетата :) Ти си си за 26" както и да го гледаш,аз съм 186см и ми е добре !


Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот дзвера » Пет 15 апр 2011 11:19


LEADER имаха на промоция в Пловдив няколко бройки по 120-125лв 26" твърда рамка напълно изчистено от мигащи простотии колело ,аз взех едно и го карам вече месец без проблеми.а скоростите са sunrun китаиски :Mr Green Fun(90кг съм 187см)


Потребителски аватар
fantomasss
Мнения: 317
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот fantomasss » Пет 15 апр 2011 12:53


Аз също препоръчвам ДРАГ. Преди 8 години за 300 лв. купихме на жена ми Драг Лъки Девил с алуминиева твърда рамка и до днес не е дало никакви проблеми. За тия години колелото го карах главно аз (бях 85 кг и 171 см) и съм му показал много мурафети и смея да твърдя, че е дуракоустойчиво. Гумите му още са оригиналните (13000 км), смених едни предни накладки и сложих централно движение с лагери, че старите венчета нямаха повече за реглаж. Така че, Драг е твоето колело, само че с по-голяма рамка, че тая ще ти е като Школник между краката.
Ето как изглежда сега, 8 години след покупката му:
П.П. Спиците са ужасно здрави, подлагани са на много натоварване, каплите са ръчна изработка.
Прикачени файлове
15042011273.jpg


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Велосипед - какъв да бъде.Купен Ferrini R3

Мнениеот mely » Съб 16 апр 2011 15:46


Купен е вече .Хубав - лош това е.Ferrini R3

Слагайте катанеца.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Велосипед - какъв да бъде.Купен Ferrini R3

Мнениеот Ljubon » Съб 16 апр 2011 15:50


Какъв размер е рамката и за колко го купи колега?


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Велосипед - какъв да бъде.Купен Ferrini R3

Мнениеот andro_ » Съб 16 апр 2011 15:58


Еми това е моделът, наследник на Shockblaze R3 и всъщност е първото, което ти предложих.
Ще останеш доволен!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта