някой запален фитнес маняк във форума имаме ли ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Мнениеот emdless4 » Съб 08 ное 2008 16:33


От 16 до 19 годишна възраст тренирах активно, от 4 до 6 пъти седмично, яка храна, никакъв зоб, само протеини и витамини, никакво кафе, алкохол или цигари. Имах добра мускулатура, и не съжалявам за времето, прекарано в залата. От 20 г. нататък пропих и пропуших, без възможност да тренирам вече, само от време на време имах около едногодишни периоди през които отново се връщах към щангите. Изводите които съм си направил е че като не се подържа едно нещо, то се срива. Сега например се мъча да свалям, ама няма вече... И днес случайно попаднах на едновремешния си идол бате Арнолд - then and now:

http://news.greatblogabout.org/wp-content/uploads/2007/03/a20-small.jpg




Потребителски аватар
danson
Мнения: 178
Регистриран на: Чет 29 мар 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот danson » Съб 08 ное 2008 18:45


Тренирам от 16годишен (20сега), мисля че затова време доста неща постигнах и научих, ще сложа направо снимка "преди-сега" за да се види разликата, като да подчертая че снимката "сега" е от миналата година.

Изображение


Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Съб 08 ное 2008 21:06


Извинявам се ако е извън темата, някой беше писал 4е зима креатин и пие алкохол? До колкото знам алкохола прекратява действието на креатина? Така ли е? И като цяло с интересувам от пове4е инфо за креатин. Мерси!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Съб 08 ное 2008 21:38


Алкохола прекратява действието на много добавки, или поне го забавя.
До колкото знам аз креатина ти дава енергия и задържа вода в тялото ти, и по точно по набраздените(или каквито са - бицепс трицепс и т.н) мускули.Ако пиеш креатин с 98% концетрация(не можеш да си купиш такъв от никъде споко) и тичаш да речем 2 км може сериозно да пострадаш, както казах задържа водата в бицепси тръцепси и т.н но не и в сърцето :)
А предполагам се сещаш какво става ако ползваш креатин и спреш с тренировките след време.

Изображение


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Съб 08 ное 2008 21:45


Човече,това дето го пусна е адски тъпо! Арни е на70+години! Ти как искаш да изглежда?


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Съб 08 ное 2008 21:47


kaiser666 написа:Човече,това дето го пусна е адски тъпо! Арни е на70+години! Ти как искаш да изглежда?


Давам пример колега, не ми се търсеше снимка и ползвах на колегата :)


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Мнениеот BastunSelski » Съб 08 ное 2008 22:51


Първо бате ви Арни просто се е запуснал,а и за 60годишен изглежда прилично..
Ето ви друг 60 годишен изрУддд
Изображение

А иначе според мен най-добре да се тренира така,че мускулите да преодоляват собствената тежест...за пример набирания на лост,лицеви опори,лиц.опори като главата е надолу,кофички,катерене,набиране на въже,скачане на въже и т.н....като тренировка смятам,че боксовата такава се доближава до моите представи за перфектна.
А и според мен всяко едно упражнение влияе различно на хората и дет се вика всеки си търси перфектната за него тренировка.


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Мнениеот emdless4 » Съб 08 ное 2008 23:48


kaiser666 написа:Човече,това дето го пусна е адски тъпо! Арни е на70+години! Ти как искаш да изглежда?


Арни е на 61 години, не на 70 плюс.... И изглежда нормално като човек на 61 години с две операции на сърцето - просто исках да покажа че като не се тренира, се връщаш в изходно положение. Иначе и до ден днешен най-ме впечатлват участниците на Мр. Олимпия в категория "ветерани".


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Съб 08 ное 2008 23:50


emdless4 написа:
kaiser666 написа:Човече,това дето го пусна е адски тъпо! Арни е на70+години! Ти как искаш да изглежда?


Арни е на 61 години, не на 70 плюс.... И изглежда нормално като човек на 61 години с две операции на сърцето - просто исках да покажа че като не се тренира, се връщаш в изходно положение. Иначе и до ден днешен най-ме впечатлват участниците на Мр. Олимпия в категория "ветерани".


Колега забележката беше към мен :)
Аз пък исках да покажа какво се случва с мускулите при употребата на креатин и след спирането на тренирането, и ползвах тази снимка


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 09 ное 2008 0:10


Абе не съм съгласен,че след взимането на креатин,като спреш ставаш пача...
Ето това приятелче(в ляво на снимката) по едно време взимаше креатин и какво ли още не,това е периода който беше в най добра форама,след това заряза за доста време и мога да кажа,че не беше чак толкова зле.Иначе много ясно,че спреш ли да тренираш всичко изчезва,но ако си тренил повече от една година има мускулна памет и после ако започнеш на ново възвръщаш форма бързо. :wink:
Изображение


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 09 ное 2008 0:13


Абе, че не ставаш пача не ставаш, ама сериозно се отпускат мускулите :(
Аз изградиш някакво телосложение, без да взимам нищо и след 1-2 години пауза, мога да кажа, че разликите не са големи :) малко са ми намалели гърдите ама само тва.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 09 ное 2008 0:32


Е да,ако не взимаш нищо става по бавно,но пък се задържа,но преполагам,че си усетил,че има един момчент на застой дето трудно се преодолява без да вземеш нещо,а пък и ако си на годинки става още по сложно да направиш нещо натурално.

Доста добре казано:
Rabbit_TDI написа:Единствената файда е първите 6-9 месеца когато тялото ударно качва доста мускулна маса и става добре оформено - всичко след това е безмислено губене на време и боксуване на едно място.Препоръката ми е който му се спортува да избере друг спорт и отвреме на време да влиза за по 2-3 месеца в залата за допълнение.
P.S. Малки хапчета - големи резултати
С Фармахим - НЕПОБЕДИМ
Бианабол+карзил+ретаболил = формула за шампиони.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 09 ное 2008 0:36


Да определено си прав :)
Аз наблегнах на храненето, хубава програма за маса от госин Крика(нали сме съседи :) ) и бирена мая пиех
Решил съм като имам повече свободно време да започвам пак, но този път ще ползвам добавките от сайта който постнах в една от страниците :)


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Нед 09 ное 2008 9:37


Бате, сайта който си постнал не ми го отваря.

Иначе аз имам въпрос за Fat Burner - някой който е пил да ми каже какви резултати дава точно. Тренирам активно от една година, но така и не мога да сваля пояса на корема, а не мога да кажа че не полагам усилия и тва почва сериозно да ме дразни. Не че имам кой знае какво шкембе, но се изнервям, че се полагат някви усилия, а видимо резултата е минимален. Имам отвратиутелен режим на хранене, от който не мога да се откажа - ям само следобед и вечер (по много) и доста тестени, пия и пиша :)

Така или иначе не се стремя към някакво съвършенство, ходя на фитнес по-скоро за кеф и тонус. Единствено тая трлъстина ме дразни...


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 09 ное 2008 11:42


gubaku написа:Бате, сайта който си постнал не ми го отваря.

Иначе аз имам въпрос за Fat Burner - някой който е пил да ми каже какви резултати дава точно. Тренирам активно от една година, но така и не мога да сваля пояса на корема, а не мога да кажа че не полагам усилия и тва почва сериозно да ме дразни. Не че имам кой знае какво шкембе, но се изнервям, че се полагат някви усилия, а видимо резултата е минимален. Имам отвратиутелен режим на хранене, от който не мога да се откажа - ям само следобед и вечер (по много) и доста тестени, пия и пиша :)

Така или иначе не се стремя към някакво съвършенство, ходя на фитнес по-скоро за кеф и тонус. Единствено тая трлъстина ме дразни...



Еми колега наблягай на корема, трудно ще е, ама с този режим на ядене и пиенето...
С желание всичко се получава :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта