Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Сря 29 фев 2012 9:49


Колега отдавна спряхме да спориме в тази тема. А и темата е за правата и респективно задълженията на ГРАЖДАНИТЕ и ПОЛИЦИЯТА, ти като граждадин и вече пълноправен водач на МПС, знаеш ли си задълженията???? та си толкова възмотен. Защото си нямаш ни най-малко представа дали Въпросният (патрул) не е бил изпратен на сигнал или нещо друго. Защото това са автомобили със СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ на ДВИЖЕНИЕ за които си пише кога,къде и как да се движат. Още малко ще кажеш че колите на НСО и линейките трябва да се тътрят по кръстовищата и да спазват разположение в/у пътното платно. Айде моля ти се.... :screwy Това че са ти писали акт не болка за умиране и на мен са ми писали но не се оплаквам защото съм си го заслужил. А ТИ ЗАСЛУЖИЛ ЛИ СИ ГО? Защото неможе да си плеснеш колата (правейки се на гъзарче) на пешеходната пътека и да се отървеш, или пък да си бил пиян мъртав и после да твърдиш в съда че не си бил пиян! Това е КУ*ВЕНСКА работа, като си мъж да пиеш и да караш бъди мъж и в съда. :beer




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Сря 29 фев 2012 10:28


Айде па ти се спри само да оправдаваш куките, че дразниш вече.
Ежедневно ставаме свидетели на груби нарушения на полицаи!
Ти ги изкарваш ангели, че видиш ли бързали да помогнат на някой :screwy


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Сря 29 фев 2012 10:52


Ти не си човека който ще каже дали са бързали или не. А като те дразня не чети темата. + и - са и от двете страни знам го защото съм бил и от едната и от другата. Винаги ще има недоволни все пак Сектор КАТ пътна полиция е за това, да наказва нарушителите, а след като някой нарушава нещо трябва да бъде наказан. Факт са служителите хванати с подкуп преди известно време. Защо да не би само в полицията да има корупция или само те не си гледат работата?
Плюс това треа да има и такива които да ги защитават иначе темата трябва да я промениш на "Упреквайте ПОЛИЦИЯТА за собствените си грешки" :screwy


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4427
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ABSOLUT » Сря 29 фев 2012 11:04


Полицайвидин, сигурно на 80% куките в България изобщо не заслужават тази работа, трябва да са бакшиши или пазачи по супермаркети. Тебе не те знам от кои си.
Аз за толкова години, при срещите ми с полицаи, един път не съм видял или чул нормално уважително отношение към мене като гражданин на РБ. Говорят ми на ти, че даже и грубо понякога, правят се на много важни в стил "офф, какво ме занимаваш с твоите глупости, мързи ме, остави ме на мира". Ти изобщо знаеш ли, че първата работа на един полицай е да Служи на ГРАЖДАНИТЕ! Точно така, да им СЛУЖИ, помага, съдейства, разяснява права, да е нащрек какво се случва около него, а не да си седи в колата и да се прави, че не вижда даден проблем по улицата.
Ти знаеш ли, че съм се обръщал към полицай за да му обърна внимание за дадено явно закононарушение (грубо паркиране на една кола), което се случва на метри от нас. Той ме изгледа лошо, с вид че му досаждам и изобщо не иска да се занимава, даже щеше да почне на мене да ми прави проблеми, защото му досаждам.
Знаеш ли, че катаджий на магистралата са ме спирали и се опитват да ме излъжат!!! как работи радара им, за да ме изкарат в нарушение и след това да се надяват на подкуп. Пак наблягам на думата ЛЪЖАТ!!!acab. Ежедневно ставаме свидетели на такова срамно и направо неморално отношение.
Това НИКЪДЕ по Света го няма. Не ми е идеала за държава, но знаеш ли какво пише на полицейските автомобили в САЩ: "to protect and to serve" и не само го пише, ами си е така. Можеш ли да си го преведеш?
А тука 80% от куките стават такива заради далаверата, която ще имат в службата, заради сигурността на държавната работа и заради евентуалното им преместване в КАТ.
Докато хора отиват да стават куки заради това, никога няма да имаме нормална полиция, а от там и държава.
Тука трябва да се уволнят абсолютно всички полицаи и да се назначат нови хора, нямали допир със системата до сега, това трябва да стане успоредно с приемането на един съвсем нов закон за МВР, а не кърпения и променян с наредби стар закон.
До тогава няма да ги уважавам тия..., аре да не казвам какво, че ще ми лепнат предупреждения.
Може и да има читави, но цялата система ги натиска и така е устроена, че да станат мърша като останалите.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ktamen » Сря 29 фев 2012 11:05


Съвсем очевадна истина за всички шофьори (поне в София) е, че катаджиите са тотално корумпирани, и правят постоянни и безмислени нарушения (не само с патрулките, но и с личните си коли) напълно безнаказано. Това, че не са единствената институция с корумпиран състав не е оправдание и не е въпрос, който да разискваме в тази тема.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Сря 29 фев 2012 11:50


ABSOLUT написа:Полицайвидин, сигурно на 80% куките в България изобщо не заслужават тази работа, трябва да са бакшиши или пазачи по супермаркети. Тебе не те знам от кои си.
Аз за толкова години, при срещите ми с полицаи, един път не съм видял или чул нормално уважително отношение към мене като гражданин на РБ. Говорят ми на ти, че даже и грубо понякога, правят се на много важни в стил "офф, какво ме занимаваш с твоите глупости, мързи ме, остави ме на мира". Ти изобщо знаеш ли, че първата работа на един полицай е да Служи на ГРАЖДАНИТЕ! Точно така, да им СЛУЖИ, помага, съдейства, разяснява права, да е нащрек какво се случва около него, а не да си седи в колата и да се прави, че не вижда даден проблем по улицата.
Ти знаеш ли, че съм се обръщал към полицай за да му обърна внимание за дадено явно закононарушение (грубо паркиране на една кола), което се случва на метри от нас. Той ме изгледа лошо, с вид че му досаждам и изобщо не иска да се занимава, даже щеше да почне на мене да ми прави проблеми, защото му досаждам.
Знаеш ли, че катаджий на магистралата са ме спирали и се опитват да ме излъжат!!! как работи радара им, за да ме изкарат в нарушение и след това да се надяват на подкуп. Пак наблягам на думата ЛЪЖАТ!!!acab. Ежедневно ставаме свидетели на такова срамно и направо неморално отношение.
Това НИКЪДЕ по Света го няма. Не ми е идеала за държава, но знаеш ли какво пише на полицейските автомобили в САЩ: "to protect and to serve" и не само го пише, ами си е така. Можеш ли да си го преведеш?
А тука 80% от куките стават такива заради далаверата, която ще имат в службата, заради сигурността на държавната работа и заради евентуалното им преместване в КАТ.
Докато хора отиват да стават куки заради това, никога няма да имаме нормална полиция, а от там и държава.
Тука трябва да се уволнят абсолютно всички полицаи и да се назначат нови хора, нямали допир със системата до сега, това трябва да стане успоредно с приемането на един съвсем нов закон за МВР, а не кърпения и променян с наредби стар закон.
До тогава няма да ги уважавам тия..., аре да не казвам какво, че ще ми лепнат предупреждения.
Може и да има читави, но цялата система ги натиска и така е устроена, че да станат мърша като останалите.

Като за начало ще те помоля да не използваш "Ти" и да конкретизираш и категоризираш. Благодаря.
Сега на въпроса, да до някъде си прав и аз като служител от съвсем друго поколение (възраст) забелязвам това докато работя с колегите си. Има комплексари и то много може би на 10 човека 5 са комплексари 2 корумпирани по една или друга причина (шуробадженащина) Но с риск да се повторя НСОП е тази която се грижи за гражданите а КАТ е съвсем различна институция. Относно ЗМВР и нов да измислят пак няма да има ефект. Обясни ми как да се реагира при една ситуация. Примерно Аз те спирам теб пиян, а баща ти е кмет на София. След 2 до 5 мин телефона ми звъни и гласът на моят началник или на директора на ОДМВР ми казва че трябва да те пусна в противен случай ...... ти си знаеш. :012: Тук кой е виновен мизерният служител който вместо да работи 8ч, в най добрия случай работи 10ч или тези които ни мачкат от горе и ни казват какво да правиме. Дори и да уволнят всички и да назначат нови КОИ ще са те ??? Като си толкова запознат защо не си станал "кука". Най-лесно е да стоиш от страни и да квалифицираш. Не сме цвете за мирисане но поне правете разграничение м/у ОП,КАТ,ГДБОП,ГДГП,СОБТ,НСО........ това че е направил фасон някои след като си потърсил съдействие от него е ТЪПО и подло. На мен ми се е случвало доста пъти да ме питат и без да се хваля (не трябва да прозвучи като хвалба) до сега съм помогнал на доста хора. И едва ли има някой нормален в гр.Видин който ме познава по една или друга причина да каже че съм ....комплексар, надувалка, че ми е дал пари или каквото и да е че да го пусна..... така че не ме конкретизирайте в темата. :012:


Потребителски аватар
pleasuree
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 23 май 2011 12:40
Автомобил: Golf MK4 V6
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Burgas

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот pleasuree » Сря 29 фев 2012 17:51


policevidin написа:Колега отдавна спряхме да спориме в тази тема. А и темата е за правата и респективно задълженията на ГРАЖДАНИТЕ и ПОЛИЦИЯТА, ти като граждадин и вече пълноправен водач на МПС, знаеш ли си задълженията???? та си толкова възмотен. Защото си нямаш ни най-малко представа дали Въпросният (патрул) не е бил изпратен на сигнал или нещо друго. Защото това са автомобили със СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ на ДВИЖЕНИЕ за които си пише кога,къде и как да се движат. Още малко ще кажеш че колите на НСО и линейките трябва да се тътрят по кръстовищата и да спазват разположение в/у пътното платно. Айде моля ти се.... :screwy Това че са ти писали акт не болка за умиране и на мен са ми писали но не се оплаквам защото съм си го заслужил. А ТИ ЗАСЛУЖИЛ ЛИ СИ ГО? Защото неможе да си плеснеш колата (правейки се на гъзарче) на пешеходната пътека и да се отървеш, или пък да си бил пиян мъртав и после да твърдиш в съда че не си бил пиян! Това е КУ*ВЕНСКА работа, като си мъж да пиеш и да караш бъди мъж и в съда. :beer


Глупости ми говориш.Дали си знам задълженията ли..А Вие дали си знаете правомощията?-много добре ги знаете и пак ги нарушавате/ЗДВП/(главно)!Какви сте вие ,че сте повече от нас?И ние сме хора и Вие сте хора ,но вашата гледна точка не е такава.Редовно засичам патрул ,който да използва СПЕЦИАЛНИЯ РЕЖИМ на ДВИЖЕНИЕ по кръстовищата ,защото не му се натиска спирачката.ДА,ЗАСЛУЖИХ СИ АКТА,но НЕ СЪМ ПИЛ -незнам откъде ти хрумна :screwy .Трябваше тоя акт ,след нарушението да му го скъсам пред очите и да го хвърля на земята! Поздрави 8)


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот stanev11 » Вто 06 мар 2012 21:51


трябваше.......и можеше да получиш нов по общинска наредба за замърсяване :D


Пак се повтарям,тази тема е за ключ,
стана тема всички против полицията ,а не първоначалният и замисъл.

Аз правата си знам,както и правомощията по време на работа също,но виждам,че повечето тук нищо не знаят и само споделят случки-паркирах неправилно,писаха ми акт(не ми искаха пари :shock ),как да изкарам куките виновни.

За нарушения на служители на МВР,корупция и други има телефон на който да алармирате(обръща му се много внимание от това правителство,ловят дребните рибки за да прикриват кражбите на големите)така,че темата е изчерпана отдавна.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Чет 08 мар 2012 1:03


pleasuree написа:
policevidin написа:Колега отдавна спряхме да спориме в тази тема. А и темата е за правата и респективно задълженията на ГРАЖДАНИТЕ и ПОЛИЦИЯТА, ти като граждадин и вече пълноправен водач на МПС, знаеш ли си задълженията???? та си толкова възмотен. Защото си нямаш ни най-малко представа дали Въпросният (патрул) не е бил изпратен на сигнал или нещо друго. Защото това са автомобили със СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ на ДВИЖЕНИЕ за които си пише кога,къде и как да се движат. Още малко ще кажеш че колите на НСО и линейките трябва да се тътрят по кръстовищата и да спазват разположение в/у пътното платно. Айде моля ти се.... :screwy Това че са ти писали акт не болка за умиране и на мен са ми писали но не се оплаквам защото съм си го заслужил. А ТИ ЗАСЛУЖИЛ ЛИ СИ ГО? Защото неможе да си плеснеш колата (правейки се на гъзарче) на пешеходната пътека и да се отървеш, или пък да си бил пиян мъртав и после да твърдиш в съда че не си бил пиян! Това е КУ*ВЕНСКА работа, като си мъж да пиеш и да караш бъди мъж и в съда. :beer
дaдох кaто пример Че неможе дa се нaпие нqкой и после дa му е виновнa полициqтa. A не Че ти конкретно си бил. Кaкто колегaтa кaзa време е дa зaклюЧaт темaтa Че сaмо се кaрaме

Глупости ми говориш.Дали си знам задълженията ли..А Вие дали си знаете правомощията?-много добре ги знаете и пак ги нарушавате/ЗДВП/(главно)!Какви сте вие ,че сте повече от нас?И ние сме хора и Вие сте хора ,но вашата гледна точка не е такава.Редовно засичам патрул ,който да използва СПЕЦИАЛНИЯ РЕЖИМ на ДВИЖЕНИЕ по кръстовищата ,защото не му се натиска спирачката.ДА,ЗАСЛУЖИХ СИ АКТА,но НЕ СЪМ ПИЛ -незнам откъде ти хрумна :screwy .Трябваше тоя акт ,след нарушението да му го скъсам пред очите и да го хвърля на земята! Поздрави 8)


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Bioside » Нед 18 мар 2012 3:16


По принцип всичко е така ама тук имат право да те поканят извън колата демек дето камерата ти е една ненужна вещ.Не мога да разбера що модераторите я държат тази тема.В България права няма има само задължения.Родната Полиция ни пази е тема за действителната реалност.Гледате как е в Русия.Еми не е така у нас.Там като ..... ние вече сме се наакали.Нищо против полицаите ама аз още помня съвета на един мой колега че с полицай и таралеж в една торба да не влизаш.Поздрави :drunk


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот i.e.i » Нед 18 мар 2012 19:12


с полицай и таралеж в една торба да не влизаш

Не разбрах,твоята работа в торбата.
Този ,който дава парите е 2 пъти по-виновен.
Първо ,защото е извършил нарушение и второ ,защото предлага подкуп.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ktamen » Нед 18 мар 2012 19:36


i.e.i написа:
с полицай и таралеж в една торба да не влизаш

Не разбрах,твоята работа в торбата.
Този ,който дава парите е 2 пъти по-виновен.
Първо ,защото е извършил нарушение и второ ,защото предлага подкуп.

Много интересно защо тогава в Грузия след смяната на "две пъти по-малко виновните" - тоест вземащите парите корупцията е изчезнала :roll:


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Bioside » Нед 18 мар 2012 19:39


Именно това имам впредвид колега.Ами ако му предложа подкуп и .... по бързата процедура.Минавал съм по този път и точно това се очакваше от мен.Да ама аз съм връщан от доста пазари та не им мина номера.Ако чакат пари от мен гладни ще измрат mhihi :beer


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот haplio » Вто 11 сеп 2012 13:02


http://pravatami.bg
Мисля, че ще е полезен, а и не само в случаите на срещите с "органите на реда"


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Калоян Кирилов » Пет 19 окт 2012 13:05





Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта