Превключване между езиците в Windows XP...........

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Превключване между езиците в Windows XP...........

Мнениеот Plamen_RI » Вто 16 сеп 2008 12:40


Питането ми към вас е следното,
значи, искам да си направя ХР-то, като превключа на кирилица в дадено приложение, и отворя второ такова приложение /примерно интернет експлорер/ да не ми се налага в новото приложение пак да превключвам на кирилица.... :roll:




Потребителски аватар
Bob.Baev
Мнения: 1150
Регистриран на: Чет 23 фев 2006 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bob.Baev » Вто 16 сеп 2008 12:48


предполагам си с флекстайп или някаква подобна боза.
бришай я.

дай мейл да ти пратя оригинална ХР фонетика.

едит: всъщност, флекстайпа действа точно както ти искаш. ползвай си го.


Потребителски аватар
PostMortem
Мнения: 135
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 18:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот PostMortem » Вто 16 сеп 2008 14:06


Тя тая функция си я има вградена във Прозореца. Махаш ако имаш разни допълнения, слагаш инжинера и си ти. И в Regional&Language Settings слагаш на Non-Unicode програмите Bulgarian :wink:


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Вто 16 сеп 2008 14:07


не съм с флекстрайп а със уинската си кирилизация, флекстайпа сменя глобално - каквото и да отвориш после все ти е сменено, мисля че имаше начин в ХР да се смена по приложения - семиш в ИЕ-то и после във всички ИЕ-та ти е сменено, а в уърда не.... :roll:

флекс тайп - НИКОГА


Потребителски аватар
Bob.Baev
Мнения: 1150
Регистриран на: Чет 23 фев 2006 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bob.Baev » Вто 16 сеп 2008 14:42


аз не ползвам на инженера, защото ми забиваше компота зарад него, а една друга хава.

това което искаш можеш да направиш единствено по дефолт всичко де що отваряш и като стартираш компота да ти стартира с активирана кирилица. поне аз така си мислА.
control panel/regional and language options/languages/details/ и от най-горния таб избираш на какъв език да ти стартира.


Потребителски аватар
PostMortem
Мнения: 135
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 18:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот PostMortem » Вто 16 сеп 2008 14:56


Защо си мисля че това е напълно автоматично няма нужда от каквито ида било настройки :? Доста Просорци съм слагал, сега съм и с Виста, и абсолютно винаги си е работела тая функция. Единственото което ми е активирано е Show Language Bar on the desktop .

Edit: Моя грешка, не съм те разбрал :oops: Мислех че искаш всяка програма да си помни настройката на езика, както си и прави по принцип, а ти искаш като си сложиш един език да ти важи за всички отворени програми.


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Вто 16 сеп 2008 15:14


PostMortem написа:Защо си мисля че това е напълно автоматично няма нужда от каквито ида било настройки :? Доста Просорци съм слагал, сега съм и с Виста, и абсолютно винаги си е работела тая функция. Единственото което ми е активирано е Show Language Bar on the desktop .

Edit: Моя грешка, не съм те разбрал :oops: Мислех че искаш всяка програма да си помни настройката на езика, както си и прави по принцип, а ти искаш като си сложиш един език да ти важи за всички отворени програми.


напротив - искам всички уърдове да работят на кирилица, а всички ексели на латиница....а сега НЕ Е така :cry:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 246 госта