Пътна помощ + КАТ = Мафия

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Пътна помощ + КАТ = Мафия

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 16:09


Здравейте колеги,
възмутен съм от случилото се днес! За какво иде реч?

В 9:00 ми позвъни колега от форума. Каза ми, че се е ударил с колата близо до Ихтиман. Каза ми, че е жив и здрав, че чака пътна помощ и, че ще ми звънне. Разбрахме се да не се притеснява за пари и ако има проблем да звънка и да паля колата. След два часа ми се обади и ме помоли да му услужа с ОКОЛО 150 лв за да се разплати с репатриращия. Запалих возилото и се занесох до Люлин 7 където ме чакаха. Взехи си около 350 лв за всеки случай.
Пристигнах на мястото и взехме да редиме разплащането с шофера на влекача. Човекът извади тефтерче, прави, смета, сука... извади и елка... чука, сумтя и на финала свири сумата от 584,42 лв :shock
Направо изпаднах в потрес!!! Когато го заразпитвах за разбивка на сумата и за цените направо позеленях! Оказва се, че пича си калколира повикване, км празен, км натоварен, престой, товарене и разтоварване. Сумата на км пълен се въртеше около 3.00 лв на км БЕЗ ДДС :shock Престоят на мин пък е почти 2.00 лв :shock
Това братя обаче далеч не е всичко... Оказва се, че пича е жик-так с полицията. Пристигащите на местото полицаи си го викат него и не дават друга пътна да вземе колата (това го разбрахме на финала). Та полицаите веднага викат пътната. След което ако е нужно линейка. Следват протоколи, актове и тн със всичкото му протакане и така излиза, че пътната пристига и виси на тарифа престой докато ченгелите се разправят с бумащината. Само от този фокус колегата е над 100 лв вътре за 55 мин престой на пътната...

И така, написа човека фактурка, пусна касова бележка и всичко по реда си за 584 лв и 42 ст! Каза ни да не се шашкаме и, че застрахователя ще покрие въпросният разход, да се радва френдчето, че е жив и да сме хепи, че сме събрали парата, че инак мамата си тракало (по изцяло законен път с лихви, наказателни и тн.).

Направо нямам думи колеги... За мен това си е поредната мафиотщина в милата ни родина. Не знам какво да си мисля... Пожелавам на всички ви да не ви се случват подобни работи и да не опирате до КАТ на магистралата.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Съб 15 ное 2008 16:14


как те задължават КАТ да ползваш тази пътна помощ?


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosen79 » Съб 15 ное 2008 16:15


С фактурата и в телевизията,да им се разкаже играта.Мамка им мръсна кажудерска


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 16:16


Vlad777 написа:как те задължават КАТ да ползваш тази пътна помощ?


Никак. Викат си този човек. Той идва докато те те размотават и в същото време разгонват друга пътна помощ в случай, че се отбие. В момента в който приключат бумащините човека чинно те чака, а куките те задължават да освободиш магистралата от пострадалото МПС.


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Мнениеот vw_derby » Съб 15 ное 2008 16:18


демек ако имаш приятел или познат с рапатрак, не можеш да му се обадиш да дойде ,защото полицайте няма да позволат.Въпроса ми е ако нямаш парите,а имаш познат,какво правиш?


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 16:22


vw_derby написа:демек ако имаш приятел или познат с рапатрак, не можеш да му се обадиш да дойде ,защото полицайте няма да позволат.Въпроса ми е ако нямаш парите,а имаш познат,какво правиш?


Нямам представа човече... В най-добрият случай пак ще се качиш при полицейския репатрак и ще си кихнеш да те откара до база или място където да си висиш и да си чакаш твоя човек...

Момчето от пътната беше много сговорчиво. Не се е заяждал и не криеше, че върти месечен оборот от около 40 000 лв. От тях каза, че 20% са си за него...
Обясни, че се има с ченгелите и сега като си тръгне ще им звънне да им каже, че е свободен и ако има друго ПТП онези ще си го чакат него...

Разбира се предложи и да да минем без фактура за 200-300 кинта което предложение колегата отказа. Пича даже е бил на честотата на куките в колата. КАТ са го викнали по станцията си... :shock


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Съб 15 ное 2008 16:27


Аз за това си правя винаги каското с екстра "безплатна пътна помощ" и като стане беля, поне за тези кожодери не мисля :evil:


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Съб 15 ное 2008 16:28


На мен веднъж ми се наложи и от КАТ ме попитаха дали искам пътна помощ и аз се съгласих , полицайчето го извика по GSM-a. 60 лева с фактура, 50 без. Но това е цена за територията на София.
Oт Generali ми платиха пътната помощ.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 16:30


musura написа:Аз за това си правя винаги каското с екстра "безплатна пътна помощ" и като стане беля, поне за тези кожодери не мисля :evil:


А бе тя тази помощ е само до 50 км. Друг е въпросът, че пак ще те клатят с техния си човек.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Съб 15 ное 2008 16:31


Ами не, карали са ме около 150 км и пари не искаха, а и се оказа, че моя човек работи със застрахователя ми, така че му "платих" само с едно талонче... Но това все пак беше преди 2 години, сега може и да са се променили нещата...


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Съб 15 ное 2008 16:40


преди 7 год от МакДоналдс на магистралата до София ме ощипаха 800лв.от тогава си пускам винаги безплатна пътна към каското :twisted:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Съб 15 ное 2008 16:43


И аз имам безплатна пътна помощ към каското, но понеже колата ми е стара е само ако не може да се движи.

На подобна случка бях свидетел, само че в Гърция. На един познат на 10км преди изхода на магистралата му блокира скоростната кутия. Полицаите му казват, че трябва да премести колата, а наблизо има и пътна помощ. Качват колата и я откарват до сервиз в най близкото село и в последствие се оказва, че човека със сервиза и пътната помощ е брат на единия полицай :)


Dragostinov
Мнения: 166
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dragostinov » Съб 15 ное 2008 16:46


Vlad777 написа:как те задължават КАТ да ползваш тази пътна помощ?


Да това направи !


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Съб 15 ное 2008 16:51


е добре де и какво ти казват - ако не се качиш на тази ще ти пишем акт ли? за какво?


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 16:53


Vlad777 написа:е добре де и какво ти казват - ако не се качиш на тази ще ти пишем акт ли? за какво?


Къв акт бре колега?!
Нареждат на пътната да ти натовари колата и точка. Ти протестирай колкото си искаш. Не можеш да ги спреш...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: daimen и 71 госта