имате ли лоши съседи

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

имате ли лоши съседи

Мнениеот automan » Сря 04 яну 2012 19:36


дълго мислех дали да пусна тази тема, но накрая се реших.просто изкам да се уверя че може би не само аз, съм потърпевш :cry: блока в който живея е ужас . имам съседи които само търсят повод са кавги и разправии. например защо съм му паркирал на местото, защо вдигам шум през деня, днес не издържах и теглих по една майна на двама съседи scare заканиха се да ме съдят, каво ли да очаквам незнам :roll:




Потребителски аватар
shako9793
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 358
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот shako9793 » Сря 04 яну 2012 19:45


евентуално ако са оплакали някаде на РПУ то... Очаквай призовка (покана) до РПУ то за да си поговорите малко с полицая


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот automan » Сря 04 яну 2012 19:50


знам ли ги,единия каза че още утре щял да ме даде на съд :roll: мале навлеках си беля scare


Потребителски аватар
Dii
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 15 май 2011 7:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот Dii » Сря 04 яну 2012 19:58


Това, твойто нищо не е...нашите съседи единия е алкохолик, който пие по 3 дни и после съответно спи по три дни, жена му е луда, миналата година бях се жалвала в прокуратурата та я прибраха в една психиатрия за месец, беше навряла клечки за зъби във ключалките на всички брави, една вечер ни запали вестници пред входната врата, сина пък това лято излезе от затвора...и тримата не работят, крадат...продадоха на детето шейната :063: и тавата за лютеница и всичките железарии, които имаше по двора, включително и арматурата на асмата, за старо желязо и още милион магарии...Освен това, като се напият започват да се бият и да се притърчат по стълбището и по двора, викат, хвърлят буркани през терасата...абе цирк...и за капак са ни роднини.. :063: :063: :063: ...та :beer , не си сам....


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот vladobo » Сря 04 яну 2012 19:59


Абе колега споко. Тури си ги на оная работа.И мен ме плашиха с съд и то един здрав дето е с документи за инвалид а кат нестана почна да ме плаши с хора дето ще ми изпочупят ръцете и краката защото леко бях паркирал пред гаража му за 20-30 секунди. Е както виждаш си пиша и ми няма нищо на ръцете и не пиша от затвора а от нас. К'во му се стегаш- ще иде в полицията или съда и ще каже- е да ама тои ме напсува. Другия път кат го видиш му покажи среден пръст без д го гледаш и да говориш и го подмини. Живота е доста къс за да се тровим с тъпаци. Освем да си късаш нервите друго законно неможе да ти направи, а за паркирането- ако си е платил паркомясто(ако няма колче се доказва с документ от общината) или има гараж - ок, ако не - гледаи да не ти почупи колата ако продължиш да спираш там.


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот Asen_D » Сря 04 яну 2012 20:01


Имам страхотни съседи, особено един пияница под мен,
заради който 5 години слушах нивото на река Дунав всяка нощ в 3ч....
След безброй словесни и ръкопашни най-вече схватки, десетки счупени радия и скъсани кабели на телевизори, най-после разбра и скоро не ни е тормозил...
Иначе при предявени претенции за каквото и да е от останалите комшии,
най културно го местя от ляво на дясно,
после на обратно и така докато мине.. :wink:


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот vladobo » Сря 04 яну 2012 20:07


А за шума- еми има си регламентирано в закона от колко до колко часа можеш да вдигаш шум и ако ти се налага постоянно да го вдигаш (работиш си нещо наблизо) то тогава си има комисиика която идва и си мери децибелите. Нормално е да не вдигаш шум преди 8 сутринта , от 14 до 16 и вечер след 21ч. През останалото време неможе да те барнат в рамките на позволеното. А в времето което е определено да не се шуми ако си от другата страна и теб ще те дразни и тогава ти ставаш лошия съсед.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот automan » Сря 04 яну 2012 20:13


vladobo написа:Абе колега споко. Тури си ги на оная работа.И мен ме плашиха с съд и то един здрав дето е с документи за инвалид а кат нестана почна да ме плаши с хора дето ще ми изпочупят ръцете и краката защото леко бях паркирал пред гаража му за 20-30 секунди. Е както виждаш си пиша и ми няма нищо на ръцете и не пиша от затвора а от нас. К'во му се стегаш- ще иде в полицията или съда и ще каже- е да ама тои ме напсува. Другия път кат го видиш му покажи среден пръст без д го гледаш и да говориш и го подмини. Живота е доста къс за да се тровим с тъпаци. Освем да си късаш нервите друго законно неможе да ти направи, а за паркирането- ако си е платил паркомясто(ако няма колче се доказва с документ от общината) или има гараж - ок, ако не - гледаи да не ти почупи колата ако продължиш да спираш там.

не местото е пред блока за всички ,няма платени или запазени с колчета места, това е тъй да има кавги :mrgreen:


Потребителски аватар
HOMEP OCEM
Мнения: 83
Регистриран на: Съб 18 окт 2008 11:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот HOMEP OCEM » Сря 04 яну 2012 20:14


Мойте пък крадът вода и парно, заради което индиректно ми бъркат в джоба.... но на ВиК и на топлофикация е им дреме на оная работа, ама това е друга тема


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот zloby3400 » Сря 04 яну 2012 20:20


След трийсетина години живот по апартаменти, от 3 години живея в къща на село. Съседите ме дразнят само с това че слушат чалга и сръбско, иначе са много готини. Наскоро съседите отсреща майсторяха нещо и бяха надули някакво радио със сръбска музика на двора- отидох и смених станцията на радио Z ROCK. Така повече от три часа слушаха хеви метъл без да се усетят heavy metal zork :D


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот vladobo » Сря 04 яну 2012 20:21


Това добре, сега слагаш една камера вътре в колата и си спираш на "тяхното" място. Като я почупят (на мен ми се спукаха 2 от гумите след като преместих колата) и аре с записчето където трябва и да си плащат, а след това да видиш как ще ти я пазят тея същите хора ,вечер докато спиш особено ако си с каско.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот automan » Сря 04 яну 2012 20:32


то не знам вече ни с добро ни с лошо може човек да се разбере :cry: ак се държиш добре те ти се качват на главата, ако е с лошо ставт скандали scare


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот parno » Сря 04 яну 2012 20:36


имам - около 80% и на двете места
с едната разлика че на едното място сме 108 апартамента с 1 вход


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот Благовест » Сря 04 яну 2012 20:38


Имам да!Хранят и събират улични котки!През три дена предния ми капак е в стъпки :banghead:
Взех пиратки обаче ме видя пенсионерката,че аз хвърлям...и се опита да ми каже нещо...Полудях пред блока и се развиках,та чак цялата маа`ла ме разбра :beat_butt2 20 години пумии,бълхи,а сега и стъпки по колата!Е,няма да стане! death

Към автора-колега,закакво да те съди?За повишаване на тон?! :063: Премести си го!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: имате ли лоши съседи

Мнениеот parno » Сря 04 яну 2012 20:42


ти се впечатляваш от стъпки по капака :lol:
хахааха колега вземи се в ръце и извади истински проблем
по моята кола хвърляха фасове,дъвки ,плюнки чак и пикня имаше ама все не мога да видя кой го играе велик:Mr Green Fun



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта