Pay Pal Refund

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Miteto
Мнения: 309
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 20:07
Автомобил: Фейтън
Двигател:
Местоположение: София

Pay Pal Refund

Мнениеот Miteto » Чет 24 яну 2013 21:52


Здравейте, има доста писано за paypal, но не намерих като моя случай - ситуацията е следната:продавачът ми връща парите, защото не получих стоката вече 4ти месец. Парите са пристигнали на 23.01, аз ги виждам днес на 24.01. обаче от Pay Pal сметака автоматично заминават в дебитната ми карта, което не ми харесва, защото по всяка вероятност ще платя 7 евро за валутен превод. Толкова е таксата на Уникредит, когато получиш превод от чужбина. Тази такса е повече от refund-а и не ми се дава. Писах им да сторнират трансфера към моята карта, но не знам, какъв ще е резулата. Има ли вариант, опция, настройка в Pay Pal, при която се използва само сметката там при refund и да се забрани автоматичното редиректване към дебитната ми карта?

Мерси




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pay Pal Refund

Мнениеот maxpayne » Чет 24 яну 2013 22:01


Таксата за получаване на пари от пейпал по кредитна карта обикновено е 1%. Някой банки взимат още 1% за превалутиране.

При рефънд средствата се връщат там, от където са наредени. Ако са от баланс в пейпъл - връщат се до там. Ако са от кредитна карта - връщат ти се по нея


Потребителски аватар
Miteto
Мнения: 309
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 20:07
Автомобил: Фейтън
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pay Pal Refund

Мнениеот Miteto » Чет 24 яну 2013 22:05


Visa Electron е картата, не е кредитна. Някой ако е получавал пари обратно с такава карта от Уникредит, ще се радвам да сподели дали са го чарджнали 7 евра


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pay Pal Refund

Мнениеот maxpayne » Чет 24 яну 2013 22:23


Аз получавам и по обикновена кредитна и по разплащателна сметка с виза електрон. И в двата случая пиб взимат по 1%. За твоята банка те са си го написали:
Възстановяване на средства чрез международна картова организация - 1%


Потребителски аватар
Miteto
Мнения: 309
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 20:07
Автомобил: Фейтън
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pay Pal Refund

Мнениеот Miteto » Чет 24 яну 2013 22:40


Да, чак сега се сетих да разгледам таксите в сайта. 7 евра е за спестовната сметка. Благодаря ти. Ееее станах за смях с този мейл където им пуснах. Темата може да се трие. И все пак е тъпо да нямаш опции, за да си настройваш сметката в Pay Pal къде да получаваш и може би още 100 неща;)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 276 госта