Как да реша проблема с кучетата на съседите

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Как да реша проблема с кучетата на съседите

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 11:20


Помагайте хора, малко съм откачил, ама вече съвсем откачам :mad:
Около блока има 5 къщи с 6 кучета в тях.
Мине ли куче по улицата, прозорците кънтят, лаят по всичко, дори по майки с деца и колички :screwy
Опитах да реша проблема технологично - ваското1 ми е свидетел mhihi
С външен кучегон, но се оказа недостатъчно мощен.
Сега в момента съм закърпил положението да намаля лая с 10% като ползвам ръчен DAZER II включен в електрическата мрежа и автоматично стартирващ се през 1 секунда с рела за мигачи от Самара mhihi.
Но това не решава проблема. Насрочено е събрание на двата входа на блока, защото не съм единствения, който откача. Говорено е със собствениците - вдигат рамене - ми кво да ги направим кученцата.
А кученцата са един мазен дебел ротвайлер, огромна овчарка и всякакви други помиярски породи.

Моля за компетентен съвет - коя институция БЕЗ КЗП mhihi може да се сезира в случая :roll:
Четох че всяко куче трябва да е регнато и да има паспорт и да му се бият периодично разни работи. 90% съм сигурен, че тия не само паспорт ами и лична карта нямат mhihi
Ама глобата за това е 50лв, я я платят я не и после пак същия номер.

Грях ми е да отровя 6 кучета, не съм такъв човек, а ако тръгна да ги убивам искам да ги удуша с голи ръце :iak-ta-iak

Питах чичо Гошо - оказа се, че проблема в щатите е яко срещан :screwy



Помагайте с идеи :banghead:




Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Съб 27 дек 2008 11:26


купи си антифони


Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GREEN_lADY » Съб 27 дек 2008 11:30


С 7гр. олово :rocketwhore


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 27 дек 2008 11:32


събирате подписка...принципно с подписка можете цял строеж да замразите...мисля си, че и с тия гръмогласни кучета ще помогне...всъщност има и един цивилизован вариант, на който съм голям привърженик...като се съберете на събранието, отивате всички и започвате яки дебати със собствениците....5 камерна дограма също помага....тествано е...


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 11:34


chefito написа:събирате подписка...принципно с подписка можете цял строеж да замразите...мисля си, че и с тия гръмогласни кучета ще помогне...всъщност има и един цивилизован вариант, на който съм голям привърженик...като се съберете на събранието, отивате всички и започвате яки дебати със собствениците....



:да:
да това е вариант, да ги поканим на събранието с още 50 човека, да разберат колко е сериозно положението


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Съб 27 дек 2008 11:49


Виж дали кълват на луканка :roll:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 27 дек 2008 11:54


CRX Racing написа:Виж дали кълват на луканка :roll:


То аз кълва на луканка....бивало кварталните койоти да не я рупат....ама това не е решение....ако ги отровят ония ще се усетят и ще направят хайка върху колите им....а и е доста нехуманно да се убиват животни...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Съб 27 дек 2008 11:56


Подхвърли едно парче месо/на недостъпно за кучето място/ увито с найлон и една бележка вътре от рода на " Следващия път ще го хвърля на кучето пълнено с отрова за плъхове,ако не предприемете мерки...!" ,може и да се стреснат :wink:


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот restless » Съб 27 дек 2008 12:06


затова са кучетата да лаят
В блока ви пречат, а на хората в къщите не?
И аз имам куче в двора, ако съседа реши, че му пречи да го махна ли?!
Сигурен съм, че тогава ще ми пречи колата му задето ми мърси въздуха.
И правилния израз не е "около блока има къщи", а "между къщите е построен блок" :P
Остава хората в къщите да подхвърлят бутилки Молотов "на шега" - опитвам се да съм в тон със съветите дето се дават.


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Съб 27 дек 2008 12:08


Само гениални съвети досега.Някой друг??
А не ви ли идва наум че тея хора също имат право да имат или нямат куче.
От своя страна и те могат да ревнат примерно--Ей на тоя смотан голфаджия всяка нощ гърнето на колата му ни надува главите,ама какво да правим,търпим го.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 12:12


propparo написа:Само гениални съвети досега.Някой друг??
А не ви ли идва наум че тея хора също имат право да имат или нямат куче.
От своя страна и те могат да ревнат примерно--Ей на тоя смотан голфаджия всяка нощ гърнето на колата му ни надува главите,ама какво да правим,търпим го.


Нито 1 от колите на цялата улица няма ремус :) Дори и на смотания голфаджия, ако визираш мен :P
А за правата - да, имат права да гледат куче, ама кучето да седи цял ден в двора, НИКОГА да не го извеждат в парк и то полудява.
И в крайна сметка те не отглеждат куче, а отглеждат непрестанно истерично лаещо четирикрако полубезсмъртно подобие на домашна аларма :evil: :evil: :evil:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 27 дек 2008 12:17


към неспокойният и пропаро....колеги и вие сте прави, но по вашата логика може би имам право да изпъна 80 колони на терасата си и да гърмя целодневно кучешки лай на 1000 000000 вата щото видиш ли имам си право на музика в дома.......има една много важна дума: СЪОБРАЗЯВАНЕ! Ако имам мастия, която квичи като заклано диво свини, сам ще потърся решение на проблема... :idea:

Последна промяна от chefito на Съб 27 дек 2008 12:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Съб 27 дек 2008 12:18


Според закона къщата си е тяхна,двора си е техен,кучето си е тяхно.
Някъде видя ли да използвам твое???
Каквото и да направиш ти физически срещу куче,съсед от проблемните за тебе къщи или двора му,ще бъде в разрез със закона.
Подай жалба в общината и чакай.
Предполагам,че имаш 18,живял си достатъчно в БГ,нима такива неща ти правят все още впечатление???

P.S.Преди време живях в кооперация,където над мен съседчето мизерно пребиваше редовно жена си /говоря за човек тук,а не куче/.
Хем шум посред малките часова на нощта,хем ми е жал.
Обаждал съм се в полицията--идват,за какво ни се обаждаш казват--апартамента е частна собственост,няма жалба от потърпевшата,нищо не можем да направим.
БГ лайф.

Последна промяна от propparo на Съб 27 дек 2008 12:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 12:20


propparo написа:Според закона къщата си е тяхна,двора си е техен,кучето си е тяхно.
Някъде видя ли да използвам твое???
Каквото и да направиш ти физически срещу куче,съсед от проблемните за тебе къщи или двора му,ще бъде в разрез със закона.
Подай жалба в общината и чакай.
Предполагам,че имаш 18,живял си достатъчно в БГ,нима такива неща ти правят все още впечатление???


Да - това, което е общо е тишината. Както дразни музиката, както дразни гърнето както каза ти, така дразни и лая.
Даже и в банята се чува да кънти, като минава през комина.
Просто няма такъв бас :evil:


Потребителски аватар
nadia23
Мнения: 222
Регистриран на: Нед 04 юни 2006 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nadia23 » Съб 27 дек 2008 12:26


Представи си,че вместо къща със зло и безпощадно зло куче имаше детска градина с шумни и игриви деца и тогава ли щеше да ги тровиш?
А и щом ти пречи,че човека си гледа кучето в собствената къща и в собствения двор си направи шумоизолация.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта