Остраняване на силикон от фаянс

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosy » Пон 05 яну 2009 16:33


А с фаянсаджията не става ли :roll:




blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Пон 05 яну 2009 16:39




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пон 05 яну 2009 16:47


И аз се мъчих близо 2 дни и го зарязах! Поне едрите парчета махнах, но си личат следичките
Да ползвам темата да питам: Мога ли с нещо да направя силикона по-течлив? Преди още да е втвърдил.
Идеята ми е да мога да запълня (херметизирам) платка с множество, нагъсто запоени светодиоди на нея. С просто шприцване с пистолета не става! :(


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Пон 05 яну 2009 16:51


radotom написа:И аз се мъчих близо 2 дни и го зарязах! Поне едрите парчета махнах, но си личат следичките
Да ползвам темата да питам: Мога ли с нещо да направя силикона по-течлив? Преди още да е втвърдил.
Идеята ми е да мога да запълня (херметизирам) платка с множество, нагъсто запоени светодиоди на нея. С просто шприцване с пистолета не става! :(


Няма начин, или поне няма измислен разредител за силикона.То тая логика, ако имаше такова нещо за втечняване, щеше да става и за отстраняване :wink:


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Пон 05 яну 2009 16:58


Радо защо не я залеш с пистолет за горещ силикон :?:
Сега се сещам, че на предната работа, светодиодите ги заливахме с такъв силикон, за да не се мокрят и да стане боом с рекламата :lol:
Обаче после е играта, че ако трябва да поправяш нещото е игра и то яко.С поялника поочистваш мястото(ако знаеш къде е) и разпояваш и наново :wink:


eng.Kostadinov
Мнения: 109
Регистриран на: Сря 13 авг 2008 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот eng.Kostadinov » Пон 05 яну 2009 18:18


radotom написа:И аз се мъчих близо 2 дни и го зарязах! Поне едрите парчета махнах, но си личат следичките
Да ползвам темата да питам: Мога ли с нещо да направя силикона по-течлив? Преди още да е втвърдил.
Идеята ми е да мога да запълня (херметизирам) платка с множество, нагъсто запоени светодиоди на нея. С просто шприцване с пистолета не става! :(


Интересен въпрос! Целта е да се направи нещо като слаба дифузна светлина получена от поглъщането на голяма част при преминаването през силикона, или просто задържане на диодите.
Мислих, мислих и най накрая стигнах до решението че е възможно да се повиши втечнеността на силикона, ако се загрее предварително, или се пробва с разредител АМБ (може и комбиниране на вариантите).
Ще направя изследване и ще споделя резултатите
Поздрави
Едит - за изчегъркването мисля че с метални телчета за чистенен на прибори също би могло да стане махането
Втори едит : бай-Радко НЛО ли ще правиш че ти трябват диодни светлини :maaad:

Последна промяна от eng.Kostadinov на Пон 05 яну 2009 20:04, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Пон 05 яну 2009 18:28


има специален препарат за отстраняване на силикон, име незнам , питай в някой магазин , а може и да ме е излъгал дограмаджията


Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dude » Пон 05 яну 2009 19:40


LILO&STICH написа:и с ацетон и с бензин,нестава.Даже и с кореселин и подобни разредители неподдава


не става я, чегъртане и това е, свалих го почти идеално
сега тъй и тъй ще нанасям нов, така че

а иначе намерих и аз два препарата
точно единия е от линка на колегата tkk, другия е bison silicon remover или нещо подобно
но както и да е, не съм ги пробвал, щото като чета трябва да се нанесат отгоре и да се чака, ама мойто е в едни цепнатини- как ще го нанеса
и си чегъртах и това

еба ми се мамата:))) наистина ама


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 05 яну 2009 19:57


Дори на вид да изглежда свален, след 2-3 дни се наслоява /залепва/ прах и пак се вижда ужасно! С бръснарско ножче също става....


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Пон 05 яну 2009 22:05


chefito написа:Дори на вид да изглежда свален, след 2-3 дни се наслоява /залепва/ прах и пак се вижда ужасно! С бръснарско ножче също става....


Да така е, то си остава мазно.
Ако искаш ми се обади да ти дам един обезмаслител, който върши работа, поне при мен свърши, защото задното стъкло ми е било чупено и сменяно от предишния собственик на колата и не е сложил уплатнението, а айде със силикон и не беше уплатнено както трябва.Та аз допълнително...и като измия колата, веднага като тръгна се полепва прахоляк тояно на цапаното място.
Сега ми е малко сложно да се разхождам из града, защото колата ми е затпунапа от снега и няма мърдане, но ако искаш ще ти кажа къде съм и ще ти дам :wink:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 06 яну 2009 9:42


eng.Kostadinov написа:Втори едит : бай-Радко НЛО ли ще правиш че ти трябват диодни светлини :maaad:

Много си близо до истината! mhihi mhihi
Изображение
vs.
Изображение

С горещ силикон много трудно ще стане! :( Просто няма как да проникне през стотиците изводи на светодиоди (144 бройки са! mhihi ) , така, че да се херметизират! :?
То има начин: Топене в нитроцелуозен лак, ама ми се щеше силикончето да крепи малко...


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Вто 06 яну 2009 9:50


radotom написа:
eng.Kostadinov написа:...

С горещ силикон много трудно ще стане! :( Просто няма как да проникне през стотиците изводи на светодиоди (144 бройки са! mhihi ) , така, че да се херметизират! :?
То има начин: Топене в нитроцелуозен лак, ама ми се щеше силикончето да крепи малко...


Ами и това е вариант :idea:
Лакът ще изолира диодите, а с по една какпа горещ силикон капваш на самите диоди да не се изваждат и по една капка на спойката между тях, за да не се изкривяват крачетата и да се счупят :wink:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Вто 06 яну 2009 10:10


аз наскоро като силиконирах около первазите на вратата на банята - за да избегна таква мизерия облепих отстрани с хартиено тиксо - както при боядисване
мажеш си наволя със силикона и като си готов веднага махаш тиксто за да не залепне със силикона - резултата е перфектен :) :) :)


eng.Kostadinov
Мнения: 109
Регистриран на: Сря 13 авг 2008 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот eng.Kostadinov » Вто 06 яну 2009 11:12


radotom написа:С горещ силикон много трудно ще стане! :( Просто няма как да проникне през стотиците изводи на светодиоди (144 бройки са! mhihi ) , така, че да се херметизират! :?
То има начин: Топене в нитроцелуозен лак, ама ми се щеше силикончето да крепи малко...


Тъй! За всяка болежка си има лечение. По спомени имаше едни лепила за хартия, които бяха изключително течни, но като изсъхнеха ставаха подобна на силикона еластична субстанция. Проблема с прекалената им течност може да се реши, като се подложи на платката нещо, което да спира лепилото да изтича от другата страна (с тиксо май най-добре ще стане :006: ) по този начин освен крепежни свойства, лепилото би трябвало да обхване добре и да изолира изводите на диодите.
Предполагам платката с диодите вече е налепена и не би било удобно да се направи твърда силиконова подложка с желаната височина за диодите и на нея да се набоцкат диодите, като преди това се намаже самата подложка и платката с пресен силикон. Така биха се спестили такива хитрувания. Ако ми хрумне нещо по хитро ще споделя.
Това е засега от мен. До скоро
П.П Въпросните диоди SLED ли са?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 06 яну 2009 20:15


hooligans написа:има специален препарат за отстраняване на силикон, име незнам , питай в някой магазин , а може и да ме е излъгал дограмаджията


Има като паста и се маже с четка ,Почистваш препарат за силикон" - 100 мл Ед цена - 7,90 лв с ДДС.
Махал съм силикон от огледало .



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта