Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 23 Авг 2014 1:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Публикувано на: Пон 10 Юни 2013 0:10 
Аватар

Местожителство: Русе
kris11 написа:
hooligans написа:
има специален препарат за отстраняване на силикон, име незнам , питай в някой магазин , а може и да ме е излъгал дограмаджията

Има като паста и се маже с четка ,Почистваш препарат за силикон" - 100 мл Ед цена - 7,90 лв с ДДС.
Махал съм силикон от огледало .

И аз да се включа малко стара тема но сега се сбъквам с тоя пробелм !
Махане на санитарен прозрачен силикон от премахване на душ кабина и е залепнал по-плочките .
Няма махане от 3 дена с шпакла ножче за винетки и др ножчетчета пробвам и не става остава един тънък слой
и това е не искла да го махне нищо . Как се казва този препарат и има ли го в големите магазини БУЛМАКС БРИКЛУЛАЖ ПРАКТИКЕР.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Остраняване на силикон от фаянс Публикувано на: Пон 10 Юни 2013 0:17 
Модератор
Модератор
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Защо не пробваш с макетно ножче?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Остраняване на силикон от фаянс Публикувано на: Пон 10 Юни 2013 1:05 
Батето
Аватар

Местожителство: В планината
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
В Лидл продават раТворител за силикон и е ефикасе. Лошото е, че не винаги зареждат от него. Цената е около 5 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Re: Публикувано на: Пон 10 Юни 2013 9:27 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
passat123 написа:
И аз да се включа малко стара тема но сега се сбъквам с тоя пробелм !
Махане на санитарен прозрачен силикон от премахване на душ кабина и е залепнал по-плочките .
Няма махане от 3 дена с шпакла ножче за винетки и др ножчетчета пробвам и не става остава един тънък слой
и това е не искла да го махне нищо . Как се казва този препарат и има ли го в големите магазини БУЛМАКС БРИКЛУЛАЖ ПРАКТИКЕР.

Използвал съм го преди повече от 5 г. Беше на фирма "Soudal" .Дали цената е още такава не знам.Водеше се "почистващ препарат за силикон"

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Остраняване на силикон от фаянс Публикувано на: Нед 10 Ное 2013 13:50 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: BMW
Може да се напръска с WD40, оставя се 5 мин и силикона се размеква леко... не че върши чудеса, ама поне е помощ. И аз се боря със един силикон.. почти е непобедим, много стъргане.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа