Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот dobrin » Нед 25 яну 2009 12:26


Телесни повреди ако има, няма да е по чл. 325 ...
Както и писах по-горе - адвокат му трябва на човека, другото е лъжа и измама.




Потребителски аватар
slavi ivanov slavov
Мнения: 563
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: варна
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот slavi ivanov slavov » Нед 25 яну 2009 12:33


Проппаро, аз ми е ясно че в Бьлгария закона важи само за Асан циганина, но пьк израза '' Тои каза'' ми звучи като '' Тои иска така да е''. Друг е вьпроса че колегата е виновен че е спрял пред гаража, и на всичкото отгоре ако му е поизправил и бритона малко, и вьпреки това ако попадне на подходящ адвокат от негова страна онзи може и да му плати щетите по колата.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот Ivailo » Нед 25 яну 2009 13:14


Проблема не е, че оня е казал, че го е бил, а че медицинско се вади за 5 минути :idea:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот musura » Нед 25 яну 2009 16:05


Абе може да се поставите и на мястото на собственика на гаража. Предполагам, че не си вади колата, защото после няма да може да я прибере. Даже някъде из форума скоро колега питаше какво да направи, за да не му спират пред гаража и имаше съвети от рода "срежи му гумите" и т.н. ...

Всяка монета има две страни. За да го задържат колегата ни в РПУ-то, на дали само са си приказвали с комшията. Дори и да не го е бил, е имало сериозни заплахи. Крайно време е да разберем, че ако искаме да сме нормална правова демократична държава, такива спорове трябва да се уреждат културно и законно!

Всъщност и не знаме какво точно се е случило с колата на съпругата на нашия колега :idea: Защото под "ритана и осрана" може да се разбират много неща...

Пожелавам на нашия колега да се измъкне с малка глоба и ако наистина има щети по автомобила си, да пусне жалба срещу съседа си и да си търси компенсация за имуществените вреди.

А това, че нещо се случва в РПУ-то до някъде е обнадеждаващо за всички нас. Дано само полиция, прокуратура и съд са толкова експедитивни при всички случаи, а не само в дребни квартални свади.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот nurv » Нед 25 яну 2009 16:09


dobrin написа:Телесни повреди ако има, няма да е по чл. 325 ...

Колегата още в началото е написал, че такива няма. Въпрос вече на чест е колегата да се защитава с адвокат, но така или иначе няма смисъл. По-скоро с този адвокат може да се заведе контра дело за нанесени материални щети, но предвид обстоятелствата и съседския характер в моята глава се продуцира един много лош филм. А за това дали му трябва или не адвокат - всичко, което е казано без присъствие на адвокат може да бъде отказано в последствие така че не му е притрябвал адвокат за дребно хулиганство.


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот palikari » Нед 25 яну 2009 17:10


без да одобрявам нанасянето на щети по колата на колегата,,ама айде малко да се научиме да уважаваме ЧУЖДАТА собственост,за която някой е давал пари и плаща данъци.Кой е той или тя,че да коментира дали си вадел колата или не.Имам ли законен гараж 24 часа в денонощието аз имам право на свободен достъп до него,без да давам обяснение на никой.Защо трябва да обяснявам на всеки наглец,какво означава думата гараж?


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот Adnan » Нед 25 яну 2009 17:54


Колегата вече е си е удома. Оказа се комшията с гаража има връзки в съответното районно и е съдействал за това колегата да остане в ареста за ноща.
Насрочено е делно за сряда тогава, ще се разгледат и двете страни.
За момента се консултира с адвокат за да се образува жалба от отсрещната страна.

П.С. Към всички колеги които казват че комшията е в правото да рита колата цитирам колегата :
- Да беше счупил стъклото и преместил колата, на всеки се случва да му потрябва колата посред ноща.Нямаше дори да се обидя. Виновен съм, че съм спрял признавам го но защо с такава злоба ни потрошиха колата.

Беше дълъг ден отивам да си поиграя с детето (че ми липсва цял ден). Лека вечер на всички.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот DimoNN » Пон 26 яну 2009 1:33


съчувствам на човека, явно този с гаража има връзки и иска да се гаври... но както и да е- нито съм бил там, нито знам отношенията м/у тях как са (предистория някаква), но от фактите и от горчивия опит който имам с паркирали пред моя гараж мога да си обясня случката по следния начин: "лошият" с гаража сигурно е почнал да рита от гумите с надеждата да се разписка алармата (такава е нямало), като в последствие гневът е надделял и го е отнесла горката колица. Според мен ако е знаел чия е колата, най-логично е да позвъни на собственика. Сигурен съм, че 99% от вас са имали случки, в които ако не са ви запушвали гаража, то са ви блокирали някъде, така че да не можете да излезете, тогава знаете гневът как расте!... Не оправдавам действията на този с гаража, разбира се, но поставете се в неговата ситуация- бързаш посреднощ за летището, примерно, и някой непознат те е блокирал... :banghead: затова изводът е: За да си спестите нерви и неприятности, оглеждайте се къде паркирате и се запитвайте дали тези, които са паркирали преди вас могат да излязат!... или в краен случай, знаейки че сте в нарушение, един ГСМ напишете на едно листче и го оставете на таблото... Дано колегата да няма много неприятности!


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот chefito » Пон 26 яну 2009 8:45


Като ти спре съсед пред гаража, качваш се 1-2 етажа и молиш собственика да премести колата.....всичко друго е животинска проява...


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот Дашо » Пон 26 яну 2009 10:31


UltraNord написа:2. A.C.A.B. :twisted: :smackbum СМЪРТ за Ушеф и за държавата, да живее родината!!!

Много интересно,как всеки изтрещел плюе по Полицията,а да кажеме примерно,ако утре майка му се прибира късно вечер от бачкане и я хванат 2-3ма от малцинството,изнасилят я и я пребият същия оптимист ще иска помощ и ще се жали в Полицията :!: Много се дразня на хора дето не знаят какво говорят-чул някъде нещо и повтаря като папагал :!: Примерно аз съм в тая система и не знам какво лично съм му направил на момчето,че чак да ми иска смъртта.Но ако мъжки си толкова ербаплия и наистина желаеш всички да умреме,аз съм в Симеоново което е доста близо до тебе,ела до там и ще се разбереме.Ако искаш мога да изкарам и още колеги и с тях да се разправиш :!:

П.П. А по отношение на темата,само да кажа че не може щом е привлечен като обвиняем,да не са му дали да се запознае всъщност за какво точно е обвинен (ако е така,в последствие наказанието му може да отпадне)Все пак не може да те съдят без да знаеш точно за какво те обвиняват.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот Adnan » Пон 26 яну 2009 10:42


Дашо написа:П.П. А по отношение на темата,само да кажа че не може щом е привлечен като обвиняем,да не са му дали да се запознае всъщност за какво точно е обвинен (ако е така,в последствие наказанието му може да отпадне)Все пак не може да те съдят без да знаеш точно за какво те обвиняват.

Цитирам :
- Вкараха ме в една стая 3 на 3 дадоха ми един лист да пиша какво е станало на еди коя си дата. Написах всичко за 30 мин. Взеха листа и ме преместиха в ареста.
При опит да питам, какво става дали някой ще говори с мен. Единствения отговор от страна на момчета беше. Не знаеме нищо не сме ние с които трябва да говориш. Няма дознател, следовател или офицер занимаващ се с твоя случай.

След това разбрахме, че дознатела си е тръгнал в 20:00. А колегата е отишъл доброволно в районото точно 15:00.


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот Дашо » Пон 26 яну 2009 10:54


Adnan написа:...

Нека си наеме адвокат,ако още не го е сторил,защото те постоянно работят по такива случаи изнаят точно как да действат. :idea:


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот XpacTa » Пон 26 яну 2009 10:58


Аха, ама въпроса е че той май трябва да си наеме цяла кантора, защото освен да се защитава по делото, трябва да съди половината районно и съседа.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот baracuda681 » Пон 26 яну 2009 11:26


Дашо написа:
UltraNord написа:2. A.C.A.B. :twisted: :smackbum СМЪРТ за Ушеф и за държавата, да живее родината!!!

Много интересно,как всеки изтрещел плюе по Полицията,а да кажеме примерно,ако утре майка му се прибира късно вечер от бачкане и я хванат 2-3ма от малцинството,изнасилят я и я пребият същия оптимист ще иска помощ и ще се жали в Полицията :!: Много се дразня на хора дето не знаят какво говорят-чул някъде нещо и повтаря като папагал :!: Примерно аз съм в тая система и не знам какво лично съм му направил на момчето,че чак да ми иска смъртта.Но ако мъжки си толкова ербаплия и наистина желаеш всички да умреме,аз съм в Симеоново което е доста близо до тебе,ела до там и ще се разбереме.Ако искаш мога да изкарам и още колеги и с тях да се разправиш :!:


Всеки плюе, защото така си се отнасяте с хората. Циганите когато правиха размирици в Красна Поляна вие ги гледахте. На протестите обаче биете здраво - и виновни и невинни. Да ми разправя някой фатмак, че съм пикльо айде моля те. Утре твойте деца като ги бият на улицата и полицията им каже, абе я се махай бе пикльо, да не си мислиш, че ще ги обикнат....
По темата:
1. Гаражните клетки са незаконни - незаконно присвояване на общинска собственност.
2. За да подаде жалба оня келеш, трябва да има медицинско и свидетели. В противен случай става доста блудкава цялата работа - Той ме удари ама никой не видя и нямам медицинско
3. ОТ ТАЯ КИРЛИВА СИСТЕМА ДОБРО НЕ ОЧАКВАЙТЕ - УШЕВ, ПРОКУРОРА И СЪДИЯТА са за затвор!!!


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 1 - 0

Мнениеот Cherepaha » Пон 26 яну 2009 11:40


Не разбрах, "жертвата" шамарил ли го е тоя с гаража, или не? :idea:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 318 госта