Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот XpacTa » Вто 27 яну 2009 10:08


Ясно ми е че сигурно ще подразня някой модератор с тази тема, но виждам че много от хората във форума има странен светоглед и искам поне малко да ги накарам да се замислят. Отговарям на всеки който ме е цитирал, пък ако искайте заключвайте, ако искате оставете да се получи една дискусия. Не мисля че става дума за политика. Става дума за нормално човешко поведение.

R@do написа:Aз пък без да съм полицай ще ги защитя и ми е много интерсно как видя,че полицаите пред парламента се кефят или може би е логично предивд това каква сган имаше пред тях.

Радвам се че ги защитаваш. И аз щях да ги защитавам ако професионално си бяха свършили работата, за съжаление в този случай не става дума за това. Сганта беше ясно видима и за тях, но те предпочитаха да бият безащитни хора. Под те можеше да става дума за отделни случаи, но санкционирани полицаи няма, министъра им ги защити, че даже каза че могат и повече да бият, така че за съжаление това е официалната позиция на българската полиция. А това че се кефят го видях от всички телевизии и от интернет.

Дашо написа:Колега-ако ти беше на тяхно място и теб те млатеха като животно,с някакви ограждения,снежни топки с камъни,пръти и т.н. ти как щеше да реагираш Не правеха нищо докато не им дадоха заповед и след като им я дадоха е съвсем нормално като обикновени хора да се ядосат от подобно отношение,което те не провокираха с нищо.Стояха си спокойно и онези почнаха да ги млатят.
И да кажа-полицаите,колкото и да не ви се вярва са българи-те имат абсолютно същите проблеми с които се сблъскват в живота,както и останалите хора.Ако ви се струва че полицаите са боклуци,значи всички тука в България сме такива,защото те са просто 1 част от българите!

Мисля че полицаите си бяха доволно "бронирани" покрай подобни заплахи. За разлика от главите на хората. За съжаление полицаите не са обикновенни хора и не могат да си позволят да се ядосват и да вкарват емоции. Колкото до това че са българи - да българи са и затова ума ми не го побира как могат така да бият хората.

Bobi_S13 написа:Абе колега тебе като те бият ти кво седиш и ги гледаш ли? Айде аман от глупави изказваня. Да заповедта е била ,, разпръснете ги''. А ако некой хвърли паве по мене малииии къв бой го чака.
Или ти к'во си от тия: Като те ударят по едната бузе обърни другата!!! Ай стига глупости!!! И не ги защитава само Дашо! Ами всеки човек който мисли реално над нещата. И мене са ме били полицаи по мачовете навремето, ама ся като се замисля е как нема да ме бие като хвърлям седалки по него, или хвърлям бомбички.
Абе колега, те си седяха сигурно един час въпреки молбите на нормалните хора да бъдат изведени провокаторите. На полицаите това им е работата - да седят. За целта имат каски, имат си кори. Не ги мисли тях. Ако някой от тях е пострадал - виновни са началниците му, защото не са го екипирали подходящо. А колкото до това че са те били полицаи - като гледам си си бил за бой и сам го признаваш. Аз подобни простотии не съм правил и не бих искал да бъда пребит само защото на някой полицай му е паднало пердето.

ISRalien написа:Ама и ти си прочел 2 блога и айде все едно си бил отгоре и си наблюдавал всичко.
Знаеш ли кои са били тия, дето са се кефили, че са били някой? Ония дето ходят по мачовете само и единствено с една единствена цел!
А сети се сега за кои ти говоря!
За мен проблема е че вместо културно да бъдат арестувани футболните хулигани бяха бити обикновенни граждани. Точка.

@batmilko - ако искаш отключи темата на колегата, няма повече да провокирам хората. Тази я прави каквото прецениш - трий, заключвай.




Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 27 яну 2009 10:24


кой не е бил добре екипиран, ай спри се малко и помисли трезво! Прегледай и некое друго клипче, ония келешчета налитат с тръби и удрят, а полицая седи и го гледа защото няма заповед, а оня му разбива главата! Не се вкарвай в некви филми бе мен!
И полицаите са хора! И те имат жени, деца, приятелки, приятели! Просто това им е работата, а вервай ми, както нямат право да протестират не си ли мислиш, че не искат и те да се обърнат на другата страна и да налазят парламента!

биите катенеца докат не са станали повече провокации!

Последна промяна от Bobi_S13 на Вто 27 яну 2009 10:29, променено общо 1 път.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот XpacTa » Вто 27 яну 2009 10:29


Изображение

Примерно. Ако са имали всичко това не мисля че ще им пука за това с какво ги замерят. Единственият полицай с разбита глава който видях беше някакъв "гоуем" шеф дето беше решил да се прави на мъж и беше без каска. За сметка на това от протестиращите имаше доста народ с разбити глави. А това че нямаха заповед - какъв беше проблема да заградят келешите дето ги замеряха и да ги изкарат от площада? Просто на някой по му изнасяше друго.

Последна промяна от XpacTa на Вто 27 яну 2009 10:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 27 яну 2009 10:30


Бате това не е филм на Лукас и екипировка от некоя Холивудска щуротия. Живеем в България!
И Дарт Вейдър да дава заповеди отстрани, с група Джадаи защитници на парламета!

Последна промяна от Bobi_S13 на Вто 27 яну 2009 10:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chicki
Мнения: 1401
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 14:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот chicki » Вто 27 яну 2009 10:32


spam :глупав ban?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот Ivailo » Вто 27 яну 2009 10:42


Храсте,
Как очакваш да влязат група полицаи в тълпата и да "изведат" провокаторите, без да бъдат пребити от всички?
Е това ми обясни.
Потвърждаваш ми теорията, че си говориш празни приказки, ей така, колко да кажеш, че ушев е еди къв си.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот XpacTa » Вто 27 яну 2009 10:46


Bobi_S13 написа:Бате това не е филм на Лукас и екипировка от некоя Холивудска щуротия. Живеем в България!
И Дарт Вейдър да дава заповеди отстрани, с група Джадаи защитници на парламета!


Не мисля че е толкоз холивудска тая екипировка. Принципно търсех снимка на една френска униформа, но нещо ми убягва. Тя вече е доста извънземна. И все пак независимо от униформата мисля че полицаите можеха да се държат по-достойно. Особенно след като и те са в състояние на протест.

@ISRalien - Ами много лесно бе човек - засилва се пишлемето да хвърли топка, оградка или каквото и да било и изведнъж двама трима полицаи го поемат и го замъкват зад кордона. Щрак белезниците и го карат към районното. Ако си мислиш че пенсионерите щяха да скочат да защитават футболните хулигани - лъжеш се.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 27 яну 2009 10:51


И после ша има, изведоха невиненн насила от строя на протестиращите по изключително груб начин, ай сиктир нема угодия!
Спирам да пиша, белким се усетиш к'во приказваш!


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот XpacTa » Вто 27 яну 2009 10:53


И как точно ще има "невинен" след като всички камери снимат че е виновен? Много ясно се усещам какво пиша. Някъде да ме виждаш да пиша "'сичко ушев на сапун?" примерно?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот Ivailo » Вто 27 яну 2009 10:56


XpacTa написа:@ISRalien - Ами много лесно бе човек - засилва се пишлемето да хвърли топка, оградка или каквото и да било и изведнъж двама трима полицаи го поемат и го замъкват зад кордона. Щрак белезниците и го карат към районното. Ако си мислиш че пенсионерите щяха да скочат да защитават футболните хулигани - лъжеш се.

:063: :063: :063: :063:
Те пенсионерите винаги са на първите редове!
МНОГО филми гледаш, честно.
На думи става много лесно. Хоп троп айде готово, нема проблеми. Ама да беше там щеше друго да говориш.
Айде стига вече :lock:


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Държавата срещу всички нас : 2 - 0

Мнениеот XpacTa » Вто 27 яну 2009 10:59


От коя страна трябваше да бъда според теб?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта