Въпрос за висящи сметки към БТК

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
zone967
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 10 сеп 2005 23:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Въпрос за висящи сметки към БТК

Мнениеот zone967 » Пет 09 яну 2009 20:57


Колеги, дайте съвет за домашния телефон. Не съм го плащал 5 месеца, защото никой не го ползва вече, а тия копеленца от БТК не го спират, нещо като "Топлофикация" било, трупаш си сметките и после те дават на няк'ви ВИС-2 да те притесняват за дълга.
Та, к'во да правя? Телефонът се води на баща ми, а той почина преди 9 месеца, а и тия са му объркали името гледам на фактурите. Имам ли основание за притеснение? Да ходя ли да го отписвам там с няк'во удостоверение за наследници и да платя дължимото до момента или да ги от :seeex :kiss my ass ?




Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ostavime » Пет 09 яну 2009 21:03


Обади се и ги попитай. Ако те е страх (не виждам от какво), не е нужно да са представяш, но може и да не ти дадат инфото, което ти е нужно. Просто попитай каква е процедурата, дали този дълг остава на наследниците и т.н. Просто въпросите, които ги задаваш тук ги задай на тях.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 09 яну 2009 22:25


Отиваш в пощенския клон и подаваш молба.
Ако си пълномощник ще ти искат пълномощно.
Самият пост няма да искат да го затворят, ако не са платени сметките за него.
Това е.


Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Мнениеот Dr.Watson » Съб 10 яну 2009 0:17


Мисля, че 5 месеца такси не са кой знае каква сума, че да търсиш заобиколни пътища. Отиваш, плащаш и приключваш. Събирачите на дългове едва ли могат да различат суми 100-200лв. от нулата, но пък винаги може да се получат глупави усложнения в един момент и да се ядосваш заради стотина лева "икономия".


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Съб 10 яну 2009 9:23


Не би трябвало да е голяма сумата от такси дори и за няколко месеца.
Трябвало е да подадеш молба за закриване на поста навреме. И въпреки това, след като подадеш, поискай си телефон, на койтои да можеш да се обадиш да ги попиташ след няколко дни за статуса на молбата ти. Бюрокрацията там е голяма и за да не си един от тези, които да идат и да кажат ама аз съм пуснал молба - вие защо ми искате пари, а не сте ми спрели телефона? - най-добре им дрънни и ги подсети.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот drmilendd » Съб 10 яну 2009 14:44


А ако телефона не е на мое име но се води на моя апартамент?Кой плаща натрупаните сметки


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Съб 10 яну 2009 18:23


drmilendd написа:А ако телефона не е на мое име но се води на моя апартамент?Кой плаща натрупаните сметки


Ти.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот drmilendd » Съб 10 яну 2009 18:32


Е, аз не съм подписвал никакъв договор с бТК?В нотариалния акт никъде не пише че има телефон, чийто договор се прехвърля автоматично на мен?Моля за подорбности...


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Съб 10 яну 2009 18:46


drmilendd написа:Е, аз не съм подписвал никакъв договор с бТК?В нотариалния акт никъде не пише че има телефон, чийто договор се прехвърля автоматично на мен?Моля за подорбности...


На кой на името е телефона, колега?


Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Мнениеот Dr.Watson » Нед 11 яну 2009 0:09


drmilendd написа:А ако телефона не е на мое име но се води на моя апартамент?Кой плаща натрупаните сметки


Предполагам се наследява сметката или договора.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Нед 11 яну 2009 0:20


Милослав написа:Не би трябвало да е голяма сумата от такси дори и за няколко месеца.
Трябвало е да подадеш молба за закриване на поста навреме. И въпреки това, след като подадеш, поискай си телефон, на койтои да можеш да се обадиш да ги попиташ след няколко дни за статуса на молбата ти. Бюрокрацията там е голяма и за да не си един от тези, които да идат и да кажат ама аз съм пуснал молба - вие защо ми искате пари, а не сте ми спрели телефона? - най-добре им дрънни и ги подсети.

Като пуснеш молбата не ти ли дават входящ номер? Ако ти дават си го пазиш просто, ако стане така, че са те забравили им го забиваш в носа, да си търсят молбата из бумащината...


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Въпрос за висящи сметки към БТК

Мнениеот theultimate » Пет 16 яну 2009 0:25


Да не ти пука. Миналия декември отказах да го плащам. Води се на името на баба ми, а тя е инвалид. Питах каките в БТК, казаха само пълномощно или лично. Разбира се няма да мъкна баба ми по нотариуси или пощи, така че ги отсвирих. Някъде април или май телефона спря. Пращаха ми там някви сметки че има 200лв сметка неплатена. Накрая едно клошарско заплашително писмо, че ще ме съдят ако не платя - август или септември дойде. Е....още не съм го платил, няма и да го платя. На село също не го плащах, но там след 1-2 месеца дойдоха техници, казах им че баба ми вече не живее там, отрязаха кабела със секачките и си тръгнаха :)

С други думи - да не ти пука :) Това е БТК все пак :D


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Въпрос за висящи сметки към БТК

Мнениеот Дашо » Пет 16 яну 2009 12:03


Според мен по-добре отиди пусни молба за спиране и си оправи сметките след като не го ползваш,защото има възможност да те осъдят за дължимото (виждал съм няколко такива случая)и после те няма да те търсят-дълга го "купуват" специална фирма,на която ти ставаш вече длъжник, а и ти тече една лихва,а това са хора които не остават длъжни на никого


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за висящи сметки към БТК

Мнениеот drmilendd » Пет 16 яну 2009 12:24


Нека да разясня
Купуваме апартамент с телефонен пост към БТК, който се води на по-предния собственик на апартамента, т.е. човек който вече е в неизвестност и на продавача и на купувача/мен/. Отивам в БТК и показвам нотариалния акт и казвам че искам да се спре този телфонен пост, щото не ми трябва и че ще си платя дотук дължимите такси за месеца и т.н. НО ми се казва, че първо трябва да си прехвърля телефонния пост на мое име, което струваше около 70-80 лв. и чак тогава да се откажа от услугите им. При което ги отсвирих. Сега пристигат някви сметки на името на този нещастен човечец, за който ми е малко жал, ама да си беше мръднал задника да си прехвърли поста на времето, като си е продал апартамента.
Та отново въпроса е - тези сметки на негово име ги дължи той, или аз като собственк на апартамента?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за висящи сметки към БТК

Мнениеот Pichaga » Пет 16 яну 2009 12:39


с който е договора за него е дълга
ама като додат у вас да ти продават тв-то и юргана доказвал че са твои, а не на оня :mrgreen:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта