Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 28 Авг 2014 5:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Съб 23 Май 2009 20:01 
Аватар

Ако някой се занимава или познава някого, извършващ тази дейност в района на Хасково, Кърджали нека пише. По конкретно ме интересува някой с такава апаратура за откриване на подпочвени води, и след това сондажа. Нямам много вяра на багети, пръчки, махала и др подобни. Моля Ви, помагайте.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Съб 23 Май 2009 22:51 
Аватар

Местожителство: Варна
от къде си?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Нед 24 Май 2009 14:19 
Аватар

От Кърджали. Сондажа ми трябва за село край Момчилград.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Нед 24 Май 2009 16:00 
Аватар

Местожителство: мадан/Пловдив
Колега мястото близо до река ли е.Има ли речна тераса.А такава апаратура за откриване на вода няма.Само със сондаж може да се види.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Нед 24 Май 2009 18:42 
Аватар

Не е близо до река. Но това не означава, че няма шанс да се намерят подпочвени реки. Такава апаратура има. Не е точно за намиране на вода, а за сканиране на земните пластове в доста голяма дълбочина. Няма какво да Ви рекламирам. Терена в който искам да намеря вода не е много голям, затова искам да се "сканира" преди да се прави сондаж. Има няколко кладенеца, които към края на лятото пресъхват. Което означава че на дълбочината на която са изградени няма водни тераси... Задължително трябва да се прави сондаж доста дълбоко за да се достигне подпочвена вода... ако изобщо има такава.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Нед 24 Май 2009 22:56 
Аватар

Местожителство: Пловдив
А чувал ли си за едни дядовци,които търсят вода с едни пръчки.Лично съм виждал как такъв човек посочва къде да се сондира и после наистина излиза вода.Ако намериш такъв,мисля че ще ти свърши работа.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Нед 24 Май 2009 23:49 
Аватар

barkod написа:
Нямам много вяра на багети, пръчки, махала и др подобни.

Наистина не вярвам да намерят нещо на 50м. дълбочина... нищо лично към тези хора с такива умения. трябва ми апаратна точност, защото не ми се дават пари на вятъра.
Представи си човека с багетите или махалото ти каже "тук има вода", и си замине. Наемаш сонда за луди пари. Ако наистина се достигне до вода добре, чудесно. Но ако е нищо и никаква жилка вода...?
Чудя се дали тези от строителните фирми (по сериозните) не разполагат с такава апаратура....

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Пон 25 Май 2009 1:40 
Sheriff
Аватар

Местожителство: Golf Capital of the World
колега barkod, звънни на тази фирма и ги питай за повече инфо,
могат пък да ти помогнат или поне да те насочат къде да отидеш:
http://www.geomagic-radar.com/bg/news/ успех :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Пон 25 Май 2009 17:03 
Аватар

CellNet ™ на този сайт се бях натъкнал преди около два месеца, когато още не се бях наел сериозно да копая и преди десетина дена няколко часа се ровех да го намеря, но уви не се сетих как... цена нямаш.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Чет 28 Май 2009 23:08 
Аватар

ГЕОМАДЖИК - РАДАР ООД написа:
Здравейте г-не(г-жо),
представлява конфигурация от монитор, процесор, антена подбрана спрямо дълбочината и други съпътстващи аксесоари.Всеки от тях има определено тегло и се пренася до колата,товари се, разтоварва се на обекта,сглобява се конфигурацията на място,настройва се за работа и след меренето се извършват същите процедури в обратен ред.За това са необходими поне двама оператори.Цената е определена съгласно ТНС1 при надница 20лв.на човекочас.Що се отнася до цената на транспортирането:стойността 0,30лв.е калкулирана на основание: цена на бензин 2,оо лв.,вкл. консумативи, амортизация на автомобила и режийни за двамата оператори.Средният радиус на гр. София е около 18км. Това означава,че си покриваме разходите с цената от 58лв за София.
Нащата техника може да осигури дълбочина на проникване до 15 м. Преценката откъде трябва да се премине,за да се добие максимум информация е наша,естествено колкото повече отправни точки ни дадете за терена,толкова по-добре. Повече за метода вижте в сайта ни.
Ако искате повече подробности,обадете се на телефон 0899225499.
ГЕОМАДЖИК - РАДАР ООД
Успешен ден!.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Пет 29 Май 2009 0:14 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
barkod написа:
barkod написа:

Наистина не вярвам да намерят нещо на 50м. дълбочина... нищо лично към тези хора с такива умения.

точно така на къщата ни извадиха вода от 51м. колкото и да не е за вярване...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Пет 29 Май 2009 9:58 
Аватар

Luciano написа:
barkod написа:
barkod написа:

Наистина не вярвам да намерят нещо на 50м. дълбочина... нищо лично към тези хора с такива умения.

точно така на къщата ни извадиха вода от 51м. колкото и да не е за вярване...

Щастливец :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Откриване и сондаж на подпочвени води Публикувано на: Пет 29 Май 2009 22:24 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Golf II 1991 1.6 Keihin
Двигател: PN
Много внимавай с Гео...... радарите. От личен опит
В един прекрасен ден имах удоволствието (ако бях аз възложителя, никак нямаше да ми е смешно), да се посмея на девиза: "Ние знаем, не копаем" :D След първоначалния респект от апаратурата,
Прикачени файлове:
photo-64.jpg
photo-64.jpg [ 167.29 KiB | Прегледано 2399 пъти ]

се оказа , че хората си регистрират събития под земята, но какво ще излезе, не се знае. За определена територия е било възложено проучване. Хората са си "свършили" някаква работа, направили са чертежи и инвеститора праща багера да копае на посочените места, след проучването. ЦЯЛ ДЕН копане и .... НИЩО!!! На другия ден, тия, дето не копаят цъфнаха на обекта, поразходиха колелото на късмета 3-4 часа. Копни тук, копни там, ... успеваемост 1 от 10. Добре че се изнизаха, че багериста как им беше набрал :beat_butt2 ..... Таа... мисълта ми беше: Плащайте, само ако намерят това, за което сте ги извикали!!! освен ако не изкарат гърне с жълтици :063:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа