Как и кога мога да извикам паяк?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2119
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 17:16


май не ме разбра, освен начина на писане и начина ми на паракиране също си е мое лично предпочитание.
ти се хвана за това, че не всички позволени места за паркиране са означени. съгласен съм, спирай където си поискаш, само да е в рамките на закона




ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот ila » Сря 13 окт 2021 17:27


Petrolhead написа:
ila написа:
Petrolhead написа: За да ти осигурят достъп до гаража той трябва да е 1 - в частен терен, 2 - да е законен като постройка, 3 - трябва да попълниш един куп документи до общината, да платиш съответните такси и да ти сложат знак и маркировка..
Я кажи какво работиш и къде ти е работното място? - питам за да разберем що за елемент си.


 ой, с рогите напред, добре.
нали знаеш, че ad hominem споровете са тотално безмислени, но както и да е
гаражът ми беше на приземния етаж на кооперация, със съответните подходи, знаци и маркировка. за съжаление в ЗДВП пише, че пред гаражи не се спира, както и пред входове и рампи и тн. така че не мисля, че аргументите са ти валидни.
да се върнем на опитите ти да спориш на лична основа, собственик съм на производствена фирма. други въпроси?

и последно, задълженията на общината са ясно разписани и там никъде не пише нищо за осигуряване на паркомясто за всяко корито.

До тук не си писал, че ползваш законен гараж. За това имам съмнение , че лъжеш и сега. Ако ползваш гаражна клетка разположена в междублоковите пространства съвсем нормално е да те затваят.
На въпроса какво работиш и къде е работното ти място не отговори, а се похвали, заради което ми напират още 2 въпроса : плащаш ли си редовно заплатите и осигуровките на работниците? На минимална заплата ли ги осигуряваш?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот radotom » Сря 13 окт 2021 17:40


На мен пък не ми стана ясно каква е връзката между въпросите ти и естеството на темата? :rolleyes
Отделно, обвиняваш човек, който явно не познаваш, в лъжа...
Аз също не го познавам.
И двама ви не познавам.
Ама ако се продължи в този тон, ще приема, че темата е изчерпана и няма какво да се добави.
За всички пишещи в нея се отнася.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2119
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 18:16


уважаемият потребител ила е кисел и някой нещо му е длъжен. тъй като няма доводи за исканията си се опитва да се заяжда, което си е абсолютно негово право.
поне за мен такива кисели чичковци са персонификация на проблема. вместо да се стараем да не си пречим един на друг и да се грижим за средата, в която живеем, ние обвиняваме всички околни само не и себе си, докато живеем като говеда. с разбити тротоари, задръстени булеварди, мръсни крачоли и мръсен въздух.

аз лично се старая да не преча на никой, нямам телефон на таблото и при всяка възможност да ходя пеш го правя. това че имам кола не ми дава право да преча на другите хора и ако тя ми е в тежест я оставям. много ми се иска и другите да не ми пречат като спират безобразно.

ПС. работниците ми взимат малко над средната заплата за България, осигурявам ги на реалните им доходи.
ако имаш други въпроси давай на ЛС, ще се радвам да ти отговоря


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Каспър » Сря 13 окт 2021 20:35


Пишман станах, че я събудих тази стара тема.
Радо, според мен темата отдавна се изчерпа и е време за катинара.
Нима има какво друго полезно да научим?
Може би още някое разумно и практично предложение на 777? За чип с данни на собственика на предното стъкло примерно, кръвна група и т.н :mhihi Или "хващане за думата" и съвети по правопис във форумна среда :rolleyes
Или още лични въпроси от следователя ila към "подсъдимия" petrolhead защото човека е споделил, че е викал паяк след като е бил затворен пред гаража си!
Я се осъзнайте малко :exclaim Не се ли усещате, че с мъдрите си предложения за оставени телефони или другия с това, че община му е длъжна да му намери место, не само че не отговорихте на основния въпрос в темата, но й я изместихте в съвсем друга посока. Разводнихте я с глупости, та на финала почнахте и с лични нападки. Единия се припознал като търтей и после обижда на леке, другия не му харесвал правописа. То не бяха заяждания, то не бяха заплати на работници и позиции, пък дали гаража му бил законен, пък защо буквите му били малки, пък дали на село му било разчертано. Къде отидохте бе, хора...?
Абсолютни глупости.
Като не можете да помогнете по ясно заден въпрос, не е задължително въобще да си отваряте устите, камо ли пък да нападате на лична основа. Още повече, че мненията на колегата който нападате са в пъти по стойностни и полезни от всички ваши взети заедно, не само в тази тема, а и във всички други които съм следил с негово участие. Не го познавам лично, но определено съм научил интересни неща от постовете му.
А от вашите какво да науча...? Риторично!


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот ila » Сря 13 окт 2021 23:28


Каспър , виж какво ще научиш от мен - паяците обслужват зоните за платено паркиране, и не се интересуват дали някой е затворил индивид като този. Опитът ми е много голям и за това го знам от тях. Викали сме и КАТ. И те са ни казвали, че те се занимават с коли на платното за движение. Обаждали сме се в столичния инспекторат, те обратно ни пращат към градска мобилност (паяка) ит.н.... За това много ми е интерсно как този е викнал паяк и той е дошъл. За това ми е интересно къде е работното му място. Като изкара колата от прословутия му гараж и отиде с нея до работното си място къде точно паркира. Ако е в платените зони , те са ограничани по време, а той трябва да е там около 10 часана ден, или 20 лев на ден синя зона , 10 лв. на ден зелена зона. Ако работното му място е извън платените зони не се ли превръща в един от всички нас - пречи на някой от живеещите там. Той вместо да отговори в кой квартал е , тоя хубусник, ни в клин , ни в ръка обяснява, че бил собственик на фирма :dontknow Ако този кара рядко и двата лева на месец за платено паркиране не го бъркат, значи тази тема не за него. Казах лъже... някъде из постовете си писа че живе на село и там им разчертават парковите места. От друга страна говори за паркирането в София? Сравнява колите ни с купчина ламарини.
Имал съм претенции към общината ... Пак някъде из постовете си писа , че плащал 16 лв данък! Ти ми кажи що за таралясник дрънка из София щом данъка му е 16 лв. За 16 лв наистина няма какво да иска от общината.
Роботом моя двигател е като твоя 110 коня и данъкът ми е 137лв, отделно плащам 100 лв защото ни направиха зелена зона, и още около 170 лв. за апартамента. Та , тези над 400 лева данъци към общината ме карат да смятам, че трябва да имам претенции към нея.
Роботом не се обръщай към мене. Този трябваше да го баннеш още с първия му коментар към мене. Той не изразява мнение , а употребява заядливи изречени и обидни сравнения. Обясни му, защото той не се сеща, че и аз знам псувни и обидни думи, но не ги употребявам защото възпитанието ми не позволява това.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот ssssl » Чет 14 окт 2021 1:13


Каспър написа:Пишман станах, че я събудих тази стара тема.
Радо, според мен темата отдавна се изчерпа и е време за катинара.
Нима има какво друго полезно да научим?
Може би още някое разумно и практично предложение на 777? За чип с данни на собственика на предното стъкло примерно, кръвна група и т.н :mhihi Или "хващане за думата" и съвети по правопис във форумна среда :rolleyes
Или още лични въпроси от следователя ila към "подсъдимия" petrolhead защото човека е споделил, че е викал паяк след като е бил затворен пред гаража си!
Я се осъзнайте малко :exclaim Не се ли усещате, че с мъдрите си предложения за оставени телефони или другия с това, че община му е длъжна да му намери место, не само че не отговорихте на основния въпрос в темата, но й я изместихте в съвсем друга посока. Разводнихте я с глупости, та на финала почнахте и с лични нападки. Единия се припознал като търтей и после обижда на леке, другия не му харесвал правописа. То не бяха заяждания, то не бяха заплати на работници и позиции, пък дали гаража му бил законен, пък защо буквите му били малки, пък дали на село му било разчертано. Къде отидохте бе, хора...?
Абсолютни глупости.
Като не можете да помогнете по ясно заден въпрос, не е задължително въобще да си отваряте устите, камо ли пък да нападате на лична основа. Още повече, че мненията на колегата който нападате са в пъти по стойностни и полезни от всички ваши взети заедно, не само в тази тема, а и във всички други които съм следил с негово участие. Не го познавам лично, но определено съм научил интересни неща от постовете му.
А от вашите какво да науча...? Риторично!

+1 :th_up


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2119
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Чет 14 окт 2021 10:21


имах дебели връзки при паяците преди 10 години, затова идваха като им се обадя :) че и пари не ми взимаха :)
не знам точно във какъв филм си се вкарал, но отстрани изглежда супер забавно.

все пак отговарям:
преди 10 години живеех на оборище в софия, сега за щастие вече не.
предполагам, че идваха при мен защото наказателния им паркинг беше на 200 метра.
докато живеех в софия, едната кола си стоеше в гаража, а другата на двора пред гаража. на работа ходих пеш за около 20 минути.
сега си спирам всичките коли на паркинга пред производственото ми помещение, като паркинга е обозначен, не е част от пътната мрежа и достъпа е през бариера.
на село има разграфени паркоместа пред 2та селски магазина, които ползвам понякога, но предпочитам да ходя там пеш.

както казах, ако имаш още въпроси, давай на лични, не всички се радват да ми четат малките букви


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Чет 14 окт 2021 11:14


Каспър написа:Може би още някое разумно и практично предложение на 777? За чип с данни на собственика на предното стъкло примерно, кръвна група и т.н

Ясно. Голям страх, че като ти знаят телефона може да те убият или оберат. Да вземеш и регистрационните номера да си закриваш, че пак е кажи речи лични данни.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот muns61 » Чет 14 окт 2021 11:27


Успокойте малко страстите. Ще се опитам да ви развеселя, като разкажа защо един мой познат не спира вече пред чужди коли и гаражи и не си оставя телефона.
Павката, да го наречем тама, ми е набор. Преди около 5-6 години се запознава с дама на подходяща възраст и добре изглеждаща, която живее в София кватрал Гео Милев. Там са едни тесни улички, кошмар за паркирене. Зная от опит, синът живя там 2 години.
Та отива Павел на вечеря със закуска, спира пред един гараж, където и преди е паркирал и не е викан да мести и вечерята започва. Някъде около 22 часа, тъкмо в началото на хубавата част, звъни му телефона и го молят да премести колата. Отива, мести, търси друго място през 2 улици, паркира, връща се. Опитва да завърши започнатото, ама не се получава.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Каспър » Чет 14 окт 2021 11:56


Petrolhead написа:имах дебели връзки при паяците преди 10 години...

Петроле, губиш си времето. Какъвто и отговор да дадеш на ila той никога няма да е удобен или честен. Човека отсреща се чувства засегнат защото се е припознал като търтей въпреки, че това въобще не се отнасяше за него според мен, а за една голяма група мързеливци в нашето общество, и от там насетне се хваща за всяка дума и отговаря с агресия, не с ум. При него нещата вече са лични, което е далеч от смисъла на темата. Направо ти се чудя на спокойствието и търпението въпреки насрещната агресия, да отговаряш на тези лични въпроси които въобще не касаят останалите и темата. Пита те какво работиш, ти отговаряш че имаш фирма, хайде после било оправдание, не било честен отговор. Пита те къде и как паркираш, ти отговаряш, обаче не, ти лъжеш.
Що се хабиш :rolleyes
На такива като него и този с цифрите, няма угодия :no Не се следи глобалния поглед над темата, а дай да се хванем за едното мнение и най-вече за една дума от него и оттам насетне само това да дъвчем.
Ето поредния пример:
777 написа:...Ясно. Голям страх, че като ти знаят телефона може да те убият или оберат. Да вземеш и регистрационните номера да си закриваш, че пак е кажи речи лични данни.

Сега три дни ще дъвчем защо аз не съм си оставил телефона, въпреки че половин България го знае поради естеството на работата ми, но все пак е ме е шубе от атентат. И това е във връзка с мъдрия съвет да си оставяме телефоните за да решаваме бързо и практично нещата :banghead , а не да спираме правилно и да не затваряме.
Капацитет, като гледам и в другите теми какви ги ръсиш, направо се чудя как тоя ти профил е още активен. Явно много либерални са станали модовете. Едно време такива хубавци с професия спамер, отлитаха много бързо.
Ама, то едно време имаше и "Мелодия на годината", а сега .... Азис :mhihi


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Чет 14 окт 2021 12:23


Значи казваш всичко в България е наред, почти идеално, има съдебна система, правила, всички ги спазват. И ЗАТОВА такива някакви трикове с телефон на стъклото са абсолютно жалки за подредената ни обстановка. Продължавай да се напрягаш да оправиш света и надявам се да се справиш в най-скоро време. PS: Не знам кой е спамер, но и аз доста често засичам твои изказвания. И ти ли спамиш или твоите мнения са ценни.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Каспър » Чет 14 окт 2021 13:08


Аз не казвам нищо такова, а и никак не обичам да ми слагат думи в устата :exclaim И никак не се напрягам защото съм на съвсем различна chill out вълна и твоите детински приказки трудно ще ме изкарат от рахатлъка ми :wink Предложението ти за телефоните първо е малоумно и второ е нереалистично. До кога ще се занимаваме с него? Ако ти се дъвче още това, отваряй си тема и си губи времето там. Спри да ни занимаваш с тъпотии!
Правиш две много сериозни грешки във форумното си общуване. Хващаш се за една дума от един пост и дъвчиш върху нея колкото да става чат и да си запълваш времето. И второ, позволяваш си да изнагляваш и да се обръщаш остро към няколко човека - Petrolhead, Justan (в темата за аутодок) и към мен, тук в тази тема. Стъпваш много накриво и търпението ми се изчерпва, а като гледам и Justan те помоли да спреш, че оклепа и онази тема. Няма смисъл да се правиш на професор във всяка тема, защото идеята на този форум е съвсем различна от самодоказване или чат.

Последна промяна от Каспър на Чет 14 окт 2021 14:28, променено общо 1 път.


JuStan
Мнения: 298
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот JuStan » Чет 14 окт 2021 13:18


седмичка явно е крайно и трайно безработен и провокира наред....

жалко че няма опция форума за игнор на потребители !


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Каспър » Чет 14 окт 2021 13:32


Ха-ха. Това ми хареса :mhihi
Ако така се държи и с колегите си нищо чудно да са му били шута и сега да търка клавиатурката вкъщи с нет платен от мама и тати.
За 14 години в тоя форум колко такива напористи смешници съм виждал и с течение на времето форумното общество ги игнорира автоматично, та затова няма бутон ignore :h020, защото системата е автоматизирана. После сами се провокират вкъщи :icon_lol



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта