Някои да препоръча фирма за портални врати.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 03 сеп 2009 20:25


Решихме да заграждаме блока.Да ама в парцела влизат коли за подземния паркинг и си трябва портална врата и то автоматична.Някои да препоръча фирма и да подскаже какво да очакваме като цени.Вратата трябва да е въртяща щото няма място за плъзгаща.




XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот XpacTa » Пет 04 сеп 2009 11:20


Сега и аз това проучвам. Съответно не мога да ти препоръчам фирма, но очаквай примерно 2000 за врата и 1000-1500 за автоматика. Отделно някакви диви цифри (50-70 лева) за всяко дистанционно.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 04 сеп 2009 11:37


XpacTa написа:Сега и аз това проучвам. Съответно не мога да ти препоръчам фирма, но очаквай примерно 2000 за врата и 1000-1500 за автоматика. Отделно някакви диви цифри (50-70 лева) за всяко дистанционно.

Голям спек ще е като им го съобща на общото събрание :banghead: - ма няма как да минем без това.


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот 1z » Пет 04 сеп 2009 12:17


Rabbit_TDI написа:
XpacTa написа:Сега и аз това проучвам. Съответно не мога да ти препоръчам фирма, но очаквай примерно 2000 за врата и 1000-1500 за автоматика. Отделно някакви диви цифри (50-70 лева) за всяко дистанционно.

Голям спек ще е като им го съобща на общото събрание :banghead: - ма няма как да минем без това.


Задължително ли трябва да е портална врата? Аз също мисля да заграждам до блока за да не влизат автомобили и съм се насочил да взема една бариера с магнитни карти.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Matematiks » Пет 04 сеп 2009 12:26


е нали целта е да не влизат разни апапи иначе бариерата си е и тя 1000 лева +


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот XpacTa » Пет 04 сеп 2009 12:33


Ти като гледам си от Карлово - там може да са по-ниски цените, въпреки че то половината си е автоматиката, която няма как да е по-евтина от София а и железата са на същите цени. При нас пак става дума за портал на кооперация, пак не може с плъзгане. В събота ще мога да кажа повече за каква оферта са ми дали (ако още те интересува).

Принципно сигурно може да се направи да работи с чип-карти, за да се спести разхода за дистанционни, тогава обаче трябва да се разположи някъде на удобно място "четеца". Тук ще трябва някой по разбиращ да се изкаже.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 04 сеп 2009 14:23


Врата е в Младост2 /аз съм от селяните-натрапници :Mr Green Fun /.Бариера няма смиъл - идеята освен коли да се спрат и просяци,бездомни кучета,апаши на оглед..............Иначе автоматики бол може и с код,може с четец.При нас може да се вържат и към видео домофоните ама там вече кат се почнат ени кабели не се знае къде ще му излезе края.Иначе врата е достатъчно сложна и скъпа и за сега маи ще минем на вариант само с ключ.Ето и за кво иде реч:
Изображение


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Stivi » Пет 04 сеп 2009 16:04


А вчера в новините показваха как режат една бариера пред блок защото де юре това си е незаконно ... :!:


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот XpacTa » Пет 04 сеп 2009 16:06


Няма проблем да си я направите засега само на ръка а в последствие да я автоматизирате. При мен е по-кофти - съседите искат да преградят алеята, а няма място за врата за коли и врата за пешеходци. Още се чудя каква позиция да заема - хем е хубаво да се затвори, за да не влизат горепосочените елементи, хем ми се струва смешно като съм пешак (а ще съм, защото нямам гараж) да си цъкам с дистанционно и да влизам през гаражната врата. Пък и домофоните са прекарани само до входа на сградата. Мисля си за някакво такова решение, но пък е кофти че остава пречка отдолу - някой човек ще се пребие със сигурност.
Изображение
Вие как мислите - пешеходната врата ще я заключвате ли? Ами разните инкасатори, пощальони и подобни какво ще ги правите?

едит: Незаконно е ако земята не е твоя а общинска.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Matematiks » Пет 04 сеп 2009 16:17


прави се пешеходка вътре във голямата врата при теб спокойно,ще си я отваряш с ключ само пешеходната,вратата ще е с топка и няма да има навлеци.По принцип се слага електрическа брава за да може да се отваря през домофона,ама требе и домофон,иии.... стана mhihi


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Някои да препоръча фирма за портални врати.

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 04 сеп 2009 21:11


При нас си е парцела - няма незаконни неща-напротив/ся принципно съм че нормално би било сички блокве да са без огради ,ма не сме дорасли акто общество за това/.Иначе врата ще се заключва или както казх с код - да може кат ти идва приятел на гости да му кажеш кода - а кода ще се мени регулярно прз месец -два.При нас обаче не голям проблем щото на партера е офис и през деня ще е отключено ,а от офиса ще гонат навлеците.Ще се заключва вечер и почивните дни.Иначе при нас просто няма как - ние сме два блока в един парцел в Младост2 и между тях в двора ни хубава градинка с детски катерушки и пеики.Градинката си е с поддръжка и кошчета/за които от блока щем нещем ше наливаме кинти/......Ако не го затворим след година ,две сичко ще е баталясано наи-малкото от комшиите дето ще идват /другите сгради отдолу са с гаражи и място за почивка наниси/-да не говорим че децата сами долу забрави - бездомни кучета и навлеци секви.То иначе врата скъпа ,ама другата алтернатива пазач дядка 2000 лева на месец за вечни времена - съвсем не ми се струва като за 21 век.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ViceroyF16 и 65 госта