Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот joker » Чет 19 ное 2009 9:25


Четейки някои постове в тази тема отново се убеждавам(и като лекар също съм се убедил) колко глупаво,злобно и зловредно същество може да бъде човека....ако пожелае!!!Средство за прогонване на такива хора....ето това е необходимо!!!!




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот Vizor » Чет 19 ное 2009 9:28


Joker... чакам да напишеш нещо. Най-големия защитник си на животните във форума.
Пример ти давам. Страх ме е примерно от кучета. И както си вървя една болна мастия реши, че съм и неприятен в тъмното.. аз тръгвам да бягам като съответно ти става ясно, че тя тръгва да те гони...
какво да правя в тоя случай? да продължавам да бягам?
човека пита как да ги прогони.. неприятни са му и има страх.. жена ми също примерно? и какво става тогава?
обясни, а не нареждай хората!


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот Andonov » Чет 19 ное 2009 9:34


joker написа:Четейки някои постове в тази тема отново се убеждавам(и като лекар също съм се убедил) колко глупаво,злобно и зловредно същество може да бъде човека....ако пожелае!!!Средство за прогонване на такива хора....ето това е необходимо!!!!


Знаем че си влюбен в кучетата и то много, като го показваш и с поста си, но в темата не се говори за домашни кучета а за долни мръсни псета, които се движат на глутници и са готови на всичко само и само да сложат нещо в устата си. Не виждам къде са хората тук? :evil:
А и домашните не са цвете за мирисане, защото не са малко случаите на нападнати граждани от тях.


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот WDW » Чет 19 ное 2009 10:59


Мен до сега на са ме нападали бездомни песове ! Защо ли ?
Ето пресен случай - вървим си с една колежка и стигаме до територията на един местен тартор. Аз и казвам: Внимавай тоя да не те ухапе и тя нещо се притесни. Той тръгна да я души, а тя започна да ръкомаха нещо, при което тоя се ядоса и започна да и ръмжи и аха да я захапе.
Само застанах пред нея и му изсъсках на песа и той се укроти. А ако беше сама?

Та като съм с жената и детето не ме е страх от уличните песове и не ми трябват подръчни средства за защита.
Кучето НИКОГА не напада без причина, е така за кеф.
Но много ме е страх когато жената и детето са сами! И двамата биха провокирали песовете и наистина им трябва нещо за защита.
Опитвам се да им обяснявам как трябва да се държат когато наоколо има песове.

По отношение на избиването : ????!!!!!
Скоро бях в Хасково -- не видях нито един уличен пес, но за сметка на това беше бъкано с котки. И то такива, които изобщо не се плашеха от минаващите хора.
Кое е по-добре кучета или котки?


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот One » Чет 19 ное 2009 11:47


WDW написа:Кое е по-добре кучета или котки?



относно разнасяне на зарази и болести - и двете

а за глутница котки нападнало и изпохапала някого не съм чувал

за кучета примери - бол !!!!!!

помиярите нямат място на улицата
който го е жал за тях да си го прибере в къщи и да го гледа
ако някой иска да извежда кучето си сред други хора - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с намордник и каишка

точка !!!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот maxpayne » Чет 19 ное 2009 12:33


WDW написа:Кучето НИКОГА не напада без причина, е така за кеф.

Мен не ми дреме каква е житейската история на кучето, дали е имало тежко детство и дали е гледано от психопат, който го е измъчвал. Интересува ме да не ме ухапе или пък ако стане не дай си боже да осъдя собственика или общината за 6-цифрена сума.

И по повод, че те никога не нападат "ей така" - едно такова, домашно при това, изпохапа дядо ми. Като минавал по улицата онова се измъкнало през оградата и му скочи. Без абсолютно никаква причина. На другия ден беше застреляно разбира се. Вуйчо ми го нахапа пак домашно, доберман. Докато си разхождал кокершпаньола (на каишка) онова се настървило, собственика му блеел някъде и то скочило. Та с две думи причината е без значение и няма да тръгна да правя психоанализа на кучето, стига ми факта, че то е непредвидимо и опасно и ако не можеш да се грижиш за него съобразно това по-добре не си взимай куче.

Мен лично преди години ме нападна глутница на една пряка от нас, слава богу без последици. Само защото си позволих в 2 през ноща да мина на 30м от бензиностанция, където те се въртяха за храна. И отново - не ме интересува те дали са се почувствали застрашени, дали са имали лоши спомени от хора и т.н. Остава пък и с бездомните псета да тръгна да се съобразявам.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот dermeister » Чет 19 ное 2009 12:40


maxpayne написа: Остава пък и с бездомните псета да тръгна да се съобразявам.

Бъди сигурен, че до няколко години ще има закони, които ще ги защитават и ще има Зоо полоция и т.н. Само смей да нариташ някое бездомно или домашно куче... Жална ти майка. После чакаме и срещу хлебарките, тва си е чист геноцид.


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот scuba » Чет 19 ное 2009 12:53


maxpayne написа: Остава пък и с бездомните псета да тръгна да се съобразявам.


Аз лично се съобразявам вече. Имал съм 4 кучета а сега ме е страх да мина пеша покрай спирката на рейса в Люлин. Там са към 10 кучета. И вЕрвайте ми - скачат без причина!!!
Обичам кучетата, но съм на мнение, че който ги иска - да си ги гледа дома. Аз моите съм си ги гледал у нас.
Може да съм краен, но еднинствения начин за оправия с тях е физичестото им истребление посредством 9мм олово.
Има и нещо друго, което се чудя... Вземат ги, кастрират ги.. И след една година има малки кученца... Чудя се как ли става тая работа


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот hooligans » Чет 19 ное 2009 12:58


тая тема е вече за катанец
последните 2 страници нямат нищо общо с питането на роско


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот Петре » Чет 19 ное 2009 13:01


One написа:помиярите нямат място на улицата
който го е жал за тях да си го прибере в къщи и да го гледа

Имам съседка,която гледа...35 кучета!
Това ли е според теб начина.
Гледам куче откакто се помня,обаче заради тези съседски помияри какви мисли ми нахлуват.
Добре че е студеният сезон и съм си затворил прозорците.
Тяхното семейство не се справя добре финансово,но...

А за питането на автора:няма сигурен и ефикасен метод
Хладнокръвието донякъде оправя нещата,но при наличието на 5 и повече кучета -забрави


Потребителски аватар
batececo
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот batececo » Чет 19 ное 2009 14:18


Забравете за подхвърляне на храна и т.н... особено като е глутница - никакъв ефект - имам двама приятели, които са били нападнати (поотделно) от глутница помияри! И двата случая са в 4-5 сутринта, единия си е хвърлил сандвича, а другия пицата - никакво внимание към храната - директно скачат. Добре че едното момче е спортист, атлетичен с боен дух и някакси се е измъкнал, другия го бяха нахапали зверски, скъсани дънки, разкъсан прасец и т.н.. (още куца), беше ритал едното - обувката му беше като срязана от кучешкия зъб... А съборят ли човека на земята ... death :bishop
Една моя бивша учителка - вече възрастна жена и отхапа прасеца една каракачанска овчарка, имам съученик, който отглеждаше същата порода огромно куче - един ден дойде с гипсирана ръка - след случката баща му беше застрелял кучето death

Внимавайте с газовите пистолети - на някои кучета не им действат! Също и някои спрейове не действат на кучета!

Все по-често виждам хора, които си разхождат кучето и носят ОРОМНА ТОЯГА ИЛИ ДЪРВО, защо ли? За да се пазят тах и домашния си любимец от помиярите death


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот joker » Чет 19 ное 2009 15:59


Vizor написа:Joker... чакам да напишеш нещо. Най-големия защитник си на животните във форума.
Пример ти давам. Страх ме е примерно от кучета. И както си вървя една болна мастия реши, че съм и неприятен в тъмното.. аз тръгвам да бягам като съответно ти става ясно, че тя тръгва да те гони...
какво да правя в тоя случай? да продължавам да бягам?
човека пита как да ги прогони.. неприятни са му и има страх.. жена ми също примерно? и какво става тогава?
обясни, а не нареждай хората!

Ами много простичко бе хора!Хвърлете им нещо за хапване...не отрова и не камъни...дори и съвсем малко късче храна....След няколко такива хвърляния тези същите кучета,които ви лаят ще ви гледат като Бог!Кучетата лаят защото си пазят екологичната хранителна ниша..давайки им храна вие от заплаха ставате приятел...просто и логично...и най вече проверено!По мен също лаят бездомни кучета(те не са мръсни псета,а нещастни животни резултат от човешка безотговорност!),но само като съм с кучето....ама щом моят "самурай" отвори уста и оголи зъби(държа си го на пововда без да го пускам) кучетата се разбягват...и не се налага метода с храната...пък и е вредно да го правя защото е възможно да провокирам трайна и фатална агресия на моето куче към други кучета(от ревност)....


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот Andonov » Чет 19 ное 2009 16:02


Явно не е простичко...

batececo написа:Забравете за подхвърляне на храна и т.н... особено като е глутница - никакъв ефект - имам двама приятели, които са били нападнати (поотделно) от глутница помияри! И двата случая са в 4-5 сутринта, единия си е хвърлил сандвича, а другия пицата - никакво внимание към храната - директно скачат.


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот scuba » Чет 19 ное 2009 16:09


joker написа:,..ама щом моят "самурай" отвори уста и оголи зъби(държа си го на пововда без да го пускам) кучетата се разбягват.......

Да де. Ама дъщеря ми няма "самурай" който да я пази. И жена ми няма


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-ефикасен метод за прогонване на кучета

Мнениеот Vizor » Чет 19 ное 2009 16:44


joker написа:
Vizor написа:Joker... чакам да напишеш нещо. Най-големия защитник си на животните във форума.
Пример ти давам. Страх ме е примерно от кучета. И както си вървя една болна мастия реши, че съм и неприятен в тъмното.. аз тръгвам да бягам като съответно ти става ясно, че тя тръгва да те гони...
какво да правя в тоя случай? да продължавам да бягам?
човека пита как да ги прогони.. неприятни са му и има страх.. жена ми също примерно? и какво става тогава?
обясни, а не нареждай хората!

Ами много простичко бе хора!Хвърлете им нещо за хапване...не отрова и не камъни...дори и съвсем малко късче храна....След няколко такива хвърляния тези същите кучета,които ви лаят ще ви гледат като Бог!Кучетата лаят защото си пазят екологичната хранителна ниша..давайки им храна вие от заплаха ставате приятел...просто и логично...и най вече проверено!По мен също лаят бездомни кучета(те не са мръсни псета,а нещастни животни резултат от човешка безотговорност!),но само като съм с кучето....ама щом моят "самурай" отвори уста и оголи зъби(държа си го на пововда без да го пускам) кучетата се разбягват...и не се налага метода с храната...пък и е вредно да го правя защото е възможно да провокирам трайна и фатална агресия на моето куче към други кучета(от ревност)....


последното нещо, за което мисля, когато ме нападне куче е 2 или 3 парченца шоколад да му вхърля.
има кучета.. и кучета. Приятелката ми много обича да гушка разни мастии по улицата като ги види (така се и влюби в мене mhihi просто бях единствената мастия на 2 крака) и ако случайно някоя и налети първото нещо, кеото ще ми е през акъла е да го храня.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта