за тютюна и машинките за цигари

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот i.e.i » Сря 27 окт 2010 6:46


Ако си пушач,не става.Купих си от първите(от Метро) и така седи в шкафа.
Определено не е заместител на цигарите.




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Ivailo » Сря 27 окт 2010 18:02


marianchev написа:Да тупна прахта за да питам за тази джаджа. За пълнителите ясно че често се сменят, но оня картридж (атомайзер) консуматив ли е, сменя ли се и т.н. Мисля да поръчвам точно този. Цената е точно колкото 2 кутии цигари, а пълнителите се намират по денонощните павилиончета. Колко изкарва 1 пълнител и само това ли се сменя във въпросното устройство ?

На dealextreme има и пълнители за това...
изпарителя не е консуматив, в него има една презареждаща батерия предполагам и някакъв нагревател...
Но файда от него - никаква.
Дима няма нищо общо с този на цигарите.
А да, забравих, имаше един плюс - може да се пуши навсякъде. Аз си я пуших в офиса, дима фактически са водни изпарения..
Абе не става. И мойта само лови прах. Пак от dx я бях поръчвал, ама малко по-различна.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот marianchev » Сря 27 окт 2010 19:20


ISRalien написа:
marianchev написа:

...

Не става дума за изцяло заместване на цигарите. Отдавна си свивам :lol:
По скоро да си дърпам например в колата, хем няма пепел, вмирисване, отвличане на вниманието докато палиш, тръскаш, гасиш :lol:
Общо взето да си дръпнеш няколко пъти като ти се прииска, когато си излязъл някъде и да си я прибереш в джоба :roll:


Потребителски аватар
plachkov
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 22 сеп 2007 14:54
Автомобил: шкода рапид 2019
Двигател: 1000
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот plachkov » Пет 29 окт 2010 22:11


Пробвайте тютюн MAC BAREN-original choice(кафява опаковка).Oт три месеца го пуша и не смятам да го сменям.40гр-11лв.(по бандерол).Ако някой може да го намери по тънко да свирка :D


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот barezifranko » Пет 29 окт 2010 22:42


plachkov написа:Пробвайте тютюн MAC BAREN-original choice(кафява опаковка).Oт три месеца го пуша и не смятам да го сменям.40гр-11лв.(по бандерол).Ако някой може да го намери по тънко да свирка :D


Колега при тази цена за този грамаж по-добре си купувай цигари.


Потребителски аватар
skilidka
Мнения: 305
Регистриран на: Пон 21 яну 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот skilidka » Пет 29 окт 2010 22:44


Аз към днешна дата си правя цигари....по-напред във темата споделих неволите си относно един необработен тютюн....варих го ароматизирах го но неможах да го докарам на вкус.

Сега си купувам тютюн...35 лв. килото и си правя цигарки...вечер докат пия две три ракии си цъкам две три кутии за другия ден.

Доскоро давах по 600 лв на месец за цигари...три кутии за мен и една за жената...общо четири на ден.

Направо се родих....разходите ми намаляха драстично:)
Прикачени файлове
сдф.JPG
сдф.JPG (57.26 KиБ) Видяна 5041 пъти


Потребителски аватар
plachkov
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 22 сеп 2007 14:54
Автомобил: шкода рапид 2019
Двигател: 1000
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот plachkov » Пет 29 окт 2010 22:56


Досега пуших Мурати и ми излизаше по кутия на ден(ако не сядам на маса-още една).За седем дена50лв,а така ми излиза почти наполовина.Аз си свивам само когато ми се допуши и повярвай ми има ефект.А колкото до тютюна-никоя цигара не може да докара този вкус.


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот barezifranko » Пет 29 окт 2010 23:01


plachkov написа:Досега пуших Мурати и ми излизаше по кутия на ден(ако не сядам на маса-още една).За седем дена50лв,а така ми излиза почти наполовина.Аз си свивам само когато ми се допуши и повярвай ми има ефект.А колкото до тютюна-никоя цигара не може да докара този вкус.


Така съм съгласен :beer


v_art
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 2:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот v_art » Нед 14 ное 2010 3:15


здравйте на всички!! свивам си цигари вече четвърта година. започнах, защото обичам да се различавам от другите, а тютюна въобще не беше навлязъл както сега:))зарибих се, беше ми много забавно и интересно:)))))за четири години съм сменила много машинки, тютюни, филтри итн...и мога да споделя на "новодошлите" в това "изкуство" най-хубавия тютюна за мен, поне за сега е доминго-ванилия, листчета зелени или сини - оцб, филтри - оцб, а последната машинка, която си взех е направо страхотна, сама ги прави:))) виждала съм такава, когато бях още малко детенце, един дядо свиваше цигари с вестник:)))тя е във формата на табакера, отваряш я, слагаш филтъра, тютюна и предварително наплюнченото листче и само я затваряш и ГОТОВО!! много е лесна за работа, научих и майка ми да си прави цигари:)))
а тези сметки колко цигари, колко пари...няма смисъл да си ги правите, 100% по-евтино е
една свита цигара не може да се сравнява с готовата, в листчето на готовата има барут и дори да не дърпаш цигарата си гори, а свитата "фира" не дава, ако не дърпаш - изгасва! :)
второ - пуши се много по-малко, тютюнът засища и виждаш какво пушиш, а в готовите кой знае какво слагат....
аааа, тези машинки за пълнене с кухите цигари...хич не са хубави, някак си вкуса на тютюна се променя, пък и те си горят бързо, абе не са хубави, бях си взела и нея да я пробвам, ама....зарязах я, по-добре сам да си я направиш от - до!!!


Потребителски аватар
plachkov
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 22 сеп 2007 14:54
Автомобил: шкода рапид 2019
Двигател: 1000
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот plachkov » Нед 14 ное 2010 8:08


:да:
Прикачени файлове
14112010.jpg
14112010(001).jpg
14112010(002).jpg


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Rad3v » Нед 14 ное 2010 11:58


plachkov Аз със същата машинка съм и съм супер доволен. Сега си взех тютюн Domingo Chery да го пробвам и май с него ще си остана 9 лв 40 гр листчета ОЦБ Сини 1.70 и филтри пак ОЦБ (дебели) 1.50. Илиза ми мнооооого по евтино така ;]


Потребителски аватар
foxi78
Мнения: 88
Регистриран на: Съб 28 авг 2010 13:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ(Младост)

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот foxi78 » Нед 14 ное 2010 14:10


някой да знае кухите цигари слим къде има


Потребителски аватар
plachkov
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 22 сеп 2007 14:54
Автомобил: шкода рапид 2019
Двигател: 1000
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот plachkov » Нед 14 ное 2010 18:41


Аз си взимам лисчета на стек и ми излизат по 27ст OCB или Maskotte.


v_art
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 2:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот v_art » Нед 14 ное 2010 21:53


пък на мен ми се ще сама да си го обработя:) в смисъл - готов, изсушен тютюн и оттам-натам аз да си го обработвам. знае ли някой някаква рецепта или нещо подобно...:)


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот BuGmaN » Нед 14 ное 2010 23:01


Много хубава маняшка тема :Mr Green Fun , само не я разваляйте с тия електронни цигари, самия повод за питане ви прави недостойни пушачи, както и тези дето искат да ги отказват, та като такива - не се занимавайте с тютюнопушене ми ги спирайте, че само ги хабите и тровите околните... :да:
Аз обаче имам проблем с намирането на тежки цигари, лябими са ми Lucky Strike, но отдавна ги няма на пазара, сега се мъча с Вайсрой, но са ми леки, пробвал съм и няколко тютюна и евтини и скъпи, но само силни аромати... някой, ако е попадал на силен тютюн, без излишни аромати да помага - ше черпя па цигара... :wink:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта