за тютюна и машинките за цигари

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Volksrod » Чет 26 ное 2009 15:44


Най-добре е да спреш с пушенето!
Трудна работа е. Аз пуша защото ми е кеф.
Знам колко е вредно и колко пари се пръскат на вятъра но ....
За машинките с плъзгача. Аз си купих българска за пълнене на две цигари, марката е Картел. В началото докато и свикна беше зор. След това за под 10 пинути си правя 20-тина цигари. Като направиш няколко ще свикнеш на око да дозираш тютюна, слагаш го над улея и към машинката трябва да имаш един дивайс на вид като щпакличка но отдолу е доста удебелено, с него притискаш хубаво тютюна в канала, затваряш, щрак щрак и готово :idea:




Потребителски аватар
Bratt
Drivers wanted
Мнения: 2439
Регистриран на: Пон 01 ное 2004 10:37
Автомобил: MKII
Двигател: EZhko
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Bratt » Чет 26 ное 2009 15:53


Преди 2-3 години доста свивах.. имам поне 3-4 машинки, хартии, филтри, даже и подложно картонче за филтъра...
Миналата седмица се присетих пак.. и пак ги почнах.. :)..
Купувам си цигари единствено за да имам в жабката на колата докат' карам (мисля и тях да откажа да купувам)..
Заека е прав.. намаляваш пушенето (преди докат ходех до София, пушех по 4-5 цигари за 100 км.. миналата седмица - НИТО ЕДНА!!!.. просто ме мързеше да спирам и да свивам.. mhihi), пък и тютюна е по-ароматен и хубав, отделно дето в хартийте няма барут и не изгаря...
Сега една цигара я паля по 5-6 пъти докат съм на бач :)..


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Matematiks » Чет 26 ное 2009 16:25


Такаааа,
Грози брат,вервай ми разликата пак ще е драстично голяма.Сега тютюна който пуша е 4 лева и карам от понеделник до понеделник с него.Да стане да стане 5 лева=9,10 китий по 4,50 = :screwy .Финта е че пушиш много по малко разбира се.Истината за мен е свиването на ръка,с навито картонче за филтър като на джойнт.Хем не ти стават жълти пръстите,хем не пушиш и закусваш,пък и без това накрая не може да се пуши.
Хартийки ползвам синйо ОСВ от дебелото със линийките за горене щото иначе гасне цигарата постояннои е гнас после.
Тютюн ползвам Джембе,но ужасно много искам дас си намверя Old Holburn

НЯКОЙ НЯКЪДЕ да е виждал да продават тютън Олд Олбърн ЖЪЛТ.Благодарим
П.П уникален е Олбърна.Най пушеният тютюн в Гърция :012:


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот titi7707 » Чет 26 ное 2009 17:47


колеги вместо да се чудите как да пушите евтини цигари защо непробвате да ги спрете!
аз лично пуша от 20 години и смятах че съм заклет пушач и няма да мога да ги спра!оказа се че съм грешал в момента пуша по една цигара сутрин с кафето и една вечер с ракията общо две за деня при положение че пушех по близо две кутий на ден а догодина смятам да ги спирам напълно!и другото което установих че пушенето е повече навик отколкото зависимост!замислете се!


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Matematiks » Чет 26 ное 2009 17:53


Килата ме притесняват колега,не друго :oops:
а и си ми харесва :oops:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот AmW » Чет 26 ное 2009 19:52


Аз се опитвах да ги отказвам преди един месец.... ужас :banghead: непрекъснато ядене и бях супер нервен..
Колко до тютюна... не е като цигарите определено. Аз не ползвам машинка щото много ги стяга. Една- две седмици на ръка и се свиква :)


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот groznika » Чет 26 ное 2009 23:41


Matematiks написа:Такаааа,
Грози брат,вервай ми разликата пак ще е драстично голяма.Сега тютюна който пуша е 4 лева и карам от понеделник до понеделник с него.Да стане да стане 5 лева=9,10 китий по 4,50 = :screwy .Финта е че пушиш много по малко разбира се.Истината за мен е свиването на ръка,с навито картонче за филтър като на джойнт.Хем не ти стават жълти пръстите,хем не пушиш и закусваш,пък и без това накрая не може да се пуши.
Хартийки ползвам синйо ОСВ от дебелото със линийките за горене щото иначе гасне цигарата постояннои е гнас после.
Тютюн ползвам Джембе,но ужасно много искам дас си намверя Old Holburn

НЯКОЙ НЯКЪДЕ да е виждал да продават тютън Олд Олбърн ЖЪЛТ.Благодарим
П.П уникален е Олбърна.Най пушеният тютюн в Гърция :012:


Брат ми... тия извращения с тютюна съм ги правил само на младини и то уж от гъзарлък. Тогава OCB нямаше и гвоздея на програмата беше добрата стара ризла. Тютюни пуфтех бол. Е не ми хареса. После си позволявах да си кълча пръстите само за свиване на марихуана.
Истината е, че купешките цигари винаги са ми доставяли най-голямо удоволствие. Любимите ми марки бяха лъки страйк, стария честърфилд (оня с дъх на бадеми) и в последните години червеното боро.
Пробвах да се лигавя с какво ли не. Намаляване, смяна на марката с по-слаба (уж по-безвредна), електронни там циго-миго устройства, наргилета, лули, пури и кво ли още не. Файда нулева. Сега се запънах и ги отебах. Не мисля да паля повече. Айде е*ал съм им мамата! Херцата спрех та тия фъшкии ли ше ми се опънат :Mr Green Fun
От месец и половина дишам свободно ;)

Сега сметнах, че имам с около 450 лв месечно повече пари за бензина heavy metal zork


Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот vaso18 » Чет 26 ное 2009 23:55


Bobi_S13 написа:Тъй уважаеми колеги заклети пушачи,
какво ще го правиме след нова година? Лично аз си купих няква утрепана машинка(дето за нищо не става) за тъпчене с плъзгач и някъв долнопробен тютюн за съжаление :banghead: нищо че беще със звучното име Лексингтън, а всички помним хубавите им цигари, но тютюна за нищо не става! Въпроса ми е дайте да видиме кои машинки са най-сполучливи и има ли тютюн да речем с марката малборо или нещо близо? Също така и магазини за набавянето им? Съответно и всички консумативи

из гуглето има много информация, но не е стилизирана и всеки казва различни отзиви, заради това пускам темата


баща ми понеже работи в чужбина и си купува cammel и е доста сполучлив поне той така казва аз не пуша и не мога да кажа :beer


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот ligustrum » Пет 27 ное 2009 0:34


влизам при нашия монтьор да ми стегне нещо по буса,и слушам-бзъъът,бзъъъъът mhihi гледам направил си сам една електрическа пълначка,от тея дето вървят към 100 кинта.беше спретнал хиляди цигари. спомена,че хартийката е важна,и също така тютюна да не е някъв евтин отпадък,а да е на ресни.в противен случай огънчето пада доста често


Потребителски аватар
snickers_
Мнения: 555
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот snickers_ » Пет 27 ное 2009 1:00


http://www.vbox7.com/play:1fad27f7
зимаш си 1 такава и накрая ще ти писне да пушиш о тна магарето газа :)


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот parno » Пет 27 ное 2009 7:16


спираш да пушиш
даже има вече тема за антипушачите на форума :arrow:
относно машинките
скоро бяхме на разходка с доста колеги на баща ми и много от тях си свиваха тютюн
идеята била че тютюна е по-качествен а и като ги мързи да свиват не пушат, т.е. ограничаваш се един вид от там ти идва и финансовата стабилност (поне до някъде)
но по-тъп навик от това няма :wink:
за машинката едната чичка свиваше с ОСВ , много яка
алуминиева с черни ролки, бил пробвал още 2 3 ама ги захвърлил, все пак си свиваш в движение трябва да е удобна(на светофар, в кенефа , в кафето)


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот black` » Пет 27 ное 2009 8:17


Осевн сега да спрем и да пием като увеличат алкохола. Не това е решението ама карай ... :drunk
Май по ми се нрави всеки да разполага, за да не се стяга, а не да се ограничава на сила както е в момента. :roll: Тва е много тъпо да го е.а. :banghead:
А машинки иначе има и полу-автоматични. Пълнат се с листчета. Слага се само тютюн и филтър.
А железните са най-добрите. Пластмасовите за повече от двайсе качака се чупат каквито и да са. :Mr Green Fun
Най-ми е интересно обаче довчерашни пушачи как се обявяват за най-големите противници на цигарите. Сякаш никога не е било. А винаги може да пропушите пак отново и вие да си търсите начин в такива теми. :063:


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот groznika » Пет 27 ное 2009 8:46


black` написа:А винаги може да пропушите пак отново и вие да си търсите начин в такива теми. :063:

А може и да не пропушим :D
Ако Левски беше с найкове можеше и да не го хванат...

Идеята на поскъпването на цигарите не е само с цел да се пълни хазната. Гонят се минимални европейски ставки, а там цените са високи включително и за да ти е скъпо. Да ти е скъпо и да не пафкаш или да пафкаш по-малко. За това е и забраната на пушене на обществени места. С алкохола е същата работа.
Като не ти изнася драсни два реда до министерски съвет и им обясни колко си недоволен :Mr Green Fun

Моят избор е да не позволявам държавата да ме изнудва излишно с високи цени на цигарите докато в същото време ме ограничава и къде мога да пуша и къде не мога.
За закоравелите пушачи се задават доста черни дни. По тази причина предпочетох да започна да ги спирам сега доброволно от колкото от нова година по принуда :)

Повече от ясно е, че който иска да си пуши ще го прави, ако ще и 10 лв да стане кутията. Може пари за хляб да нямаме, ама за цигари все ще се намерят :Mr Green Fun
И това ли е големия кеф от пушенето?


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Bobi_S13 » Пет 27 ное 2009 9:26


айде да не обръщаме темата на пушачи vs непушачи
всичко е ясно, и европейските норми са ясни
пушачите са много и мисля че всеки се замисля за тутун-а
като средство за по-евтино и намаляване ;)
прочетох доста интересни неща, и мисля да посетя магазина на Солунска и Витошка да видим
там за какво иде реч

п.п. Чичи :bowdown за отказването знаеш го много добре :bowdown


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Matematiks » Пет 27 ное 2009 9:57


Чичи въпроса е че аз не искам щото си ми харесва да си смучем сутрин.Иначе верно кафевото не се опре-та това mhihi
Мамка му никой ли не е виждал Олд Олбърн??? :dummy:
В страна като Италия,нямаше мноо ефект с това за забраната на публични места.Който иска клиенти в заведение-ще направи инсталация :beat_butt2
Чичи я кажи колко кила напълня за месец и половина??? :обичам ви

Най ме кефи кат ме питат дали пуша ТРИВЪ :applause: и кат ми видат пирсингите в ушите ме питат:Кви са тйез карфици в ушити ти :063: -Викам тва е нов модел хендс фри ,не знаеш ли :063:

Ай със здраве,и добро настроение на работното място на всички.Отиам да дерзая :077:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта