за тютюна и машинките за цигари

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
rageforyou
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна - к.к Чайка , местност Ален Мак , град Плевен

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот rageforyou » Пон 30 ное 2009 4:16


Или да се мина на лула , все пак нея не можеш да я пушиш през 2 часа :) Опитвал съм , дърпаш 2 пъти и белия ти дроб протестира ( много силен тютюн)




Потребителски аватар
darsiman
Мнения: 127
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 20:31
Автомобил: VW PASSAT 1.8
Двигател: ABS 1992
Местоположение: Русе

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот darsiman » Вто 01 дек 2009 20:07


Аз отскоро си свивам цигари,като си направя сметката ми излиза по изгодно с един пакет изкарах 12 дена,значи пакет тютюн 7.70лв(ред бул)2 кутийки с хартийки1.10 ( 1-0.55) и филтри от който имам още (120 бр. в пакета) ,около 12лв грубо цялата работа ,а и намалих цигарите от 20-25 на ден до 7-9 на ден и съм си напушен :Mr Green Fun ,а преди секи ден по 3.20 кутия цигари миизлизаха доста .....солено


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Ivailo » Съб 09 яну 2010 16:39


Препоръчайте някакъв лек тютюн, щото пушех оранжев pall mall (0.4/4) и до сега втори пакет нацелвам дето като си дръпна веднъж ми се завива свят...
Аз ли ги тъпча много не разбирам...
Вчера ми подариха машинка и решавам да заеба нормалните цигари. Тъкмо схванах горе-долу как да свивам :)


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот iGolf » Нед 10 яну 2010 1:17


ISRalien написа:Препоръчайте някакъв лек тютюн, щото пушех оранжев pall mall (0.4/4) и до сега втори пакет нацелвам дето като си дръпна веднъж ми се завива свят...
Аз ли ги тъпча много не разбирам...
Вчера ми подариха машинка и решавам да заеба нормалните цигари. Тъкмо схванах горе-долу как да свивам :)

аз ви казах ,навиването с машинка е гадно щото много се натъпкват и като дърпаш гащите ти влизат отзад,на ръка технологията е най- добре,а тия машинки дето са за празни цигари няма сметка!Ако имаш познат които пътува из холандия и белгия да ти донесе "буренце" с тютюн-200 грама и си капитан,2 месеца няма да мислиш!струва 14=16 евро и са маркови тютюни ЛМ,ПАл Малл,Лъки,и т.н а в Люксембург са даже оп 7 -9 евро!Тия повечето които се продават по магазините в България не струват(според мен-съпоставяйки тези които съм опитвал),и доста от тях са за лули а ги пробутват за hand rolling tobacco.Аз имам още половин такова"буренце" така че ако някой градски пътува нататък да обажда та да си поръчам запаси!


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот quattro^^ » Нед 10 яну 2010 2:37


какво е тоа буренце имам съученик иии той заз тютюн не мисли :lol: ама мога да го разпитам я вкарай мор инфо за тея бурета


Jetta_CAT
Мнения: 43
Регистриран на: Чет 01 фев 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Jetta_CAT » Нед 10 яну 2010 2:56


ISRalien ти какви си взимал до сега? По принцип тютюните са по-леки на вкус и малко по-тежки на съдържание от обикновенните цигари. Ако пробваш да свиеш с къси листчета и слим филтри стават една идея по-отровни от оранжевия пал мал. Най-лекия на вкус са на Domingo - cherry и blond. Djembe - gold има вкус близък до този на обикновенната цигара. Ако тютюна е нов, т.е. не е изсъхнал и е на конци - не го тъпчи много. Ако е изсъхнал и е станал ситен - по-добре натъпкай добре, но пак ще е гаден.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот rokera671 » Нед 10 яну 2010 8:03


Гледахте ли Мартин Карбовски снощи???Там едното от джуджетата нагледно показа !!!! :D


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Stefan » Нед 10 яну 2010 9:59


Някой интересува ли се от Кубински и Доминикански пури :?:


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот iGolf » Нед 10 яну 2010 10:31


quattro^^ написа:какво е тоа буренце имам съученик иии той заз тютюн не мисли :lol: ама мога да го разпитам я вкарай мор инфо за тея бурета

http://www.eurobaccy.com/EurobaccyNr1/en/ASP_pages/products.asp?CatID=7&SubCatID=17
ето разгледайте асортимента тютюни които се предлагат на всяка 1 бензиностанция и магазин в Белгия и Холандия,а в Люксембург са още по евтини!буренцата са по 200 грама ,стига за наи малко 2 месеца зависи кой колко пуши и как ги свива :да:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Ivailo » Нед 10 яну 2010 21:23


Ами unitas excellent vanilla имам сега.
Хартийките и машинката ми са къси.
Ама се научих и ги пълня по-малко. Явно заради това са ми били тежки :) А и свикнах, сега оранжевия pall mall ми е лек.
Ще пробвам тая черешка, ако мога да я намеря някъде де :)
А за холандия - ако тръгна да изнасям нещо от там със сигурност няма да е тютюн :Mr Green Fun


Потребителски аватар
fiuta
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 21:30
Автомобил: Golf 2 VR6
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот fiuta » Пон 11 яну 2010 3:43


да покажа и аз инструментите :lol: ,
не вярвах че и тук в БГ ще се стигне до тях :?
25 цигари ги правя за около 20 минути.
германците си ги произвеждат само за тях,до колкото знам.

Изображение


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот rado_mit » Пон 11 яну 2010 19:46


аз свивам цигарки с малки прекъсвания от 1993г. .. тогава обаче имаше свестни тютюни .. за мен най добро си остава DRUM .. и SAMSON .. в момента ми ги носят от време на време от Германия едни познати .. гъдел си е .. а и половината кеф е да си извадиш "такъмите" и да си свиеш "тутуна" :wink:
.. тютюна след като се отвори пакета се вади 1/3 напр. и е добре да се разчепка на един лист хартия и да се остави за 20-30 мин. да "дръпне" малко .. особено качествените холандски тютюни /DRUM & SAMSON/ .. защото при тях обработката включва ферментация в някакви бъчви .. май беше :roll: .. демек по влажен е .. става по ароматен и върви по малко за една цигара .. ако го пресушите .. просто го смесете с останалия от пакета .. като разчепкате и останалия .. аз винаги си запазвам поне 1-2 празни пакета в бюрото с тази цел .. размера на филтрите е въпрос на вкус .. аз лично ползвам средните /6 мм./ .. те са и най масови .. от масовите хартийки ще ви препоръчам бялото ОСВ .. без барутни линийки е и е по 50ст.
.. за машинките .. гледайте да е по мека лентата защото след година и на студено .. започва да се втвърдява и става неудобно .. и да е достатъчно грапава за да не приплъзва хартийката


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот nosex » Пон 11 яну 2010 20:21


Абе, майка им деб@ и боклуците лайняни - требва да се спират някак :oops:


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот quattro^^ » Чет 14 яну 2010 17:21


и в крайна сметка с машинка за пълнене по-евтино ли излиза от колкото в магазина :roll:


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: за тютюна и машинките за цигари

Мнениеот Rijo » Чет 14 яну 2010 18:18


Тези са ми първите, затова изглеждат толкова зле. Иначе им хванах цаката.

Изображение

Бялото OCB нещо не ми хареса, на трева мязат. Предпочитам по - плътни хартийки.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта