Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stanko_g
Мнения: 1809
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Рудозем

Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот stanko_g » Чет 03 дек 2009 19:05


Изображение
КАТ вземат пример от Барак Обама в предложенията си за законови промени
Захари Белчев

Водачите на моторни превозни средства да нямат право да сядат зад волана дори и след употреба на един грам алкохол е едно от предложенията на Пътна полиция за промени в Закона за движение по пътищата, представени на семинар на КАТ. Според пътните полицаи практика в много европейски страни е позволеното количество алкохол в кръвта да е 0 промила. Предлага се, ако шофьор бъде засечен зад волана дори с 0,1 промила, книжката му да бъде отнемана.
Друго революционно предложение заимствано от американския опит и по-специално от идеите на президента на САЩ Барак Обама. След встъпването си в длъжност една от първите мерки, които е взел, е да забрани на служителите на държавната администрация не само да говорят по мобилните си телефони по време на движение, но и да получават и изпращат sms-и. Според пътните експерти използването на GSM и четенето на sms-и може да се окаже фатално по време на движение с автомобил. За пример бе посочено, че само за година в САЩ от прочитане на съобщения по мобилния са загинали 6 хил. души.

Около един милион деца годишно загиват по пътищата при катастрофи в света. Това сочат данни на Първата световна министерска среща за безопасност по пътищата, представени от бившия директор на Дирекция „Охранителна и пътна полиция” към КАТ Алекси Кесяков. 30 % от загиналите в световен план за една година са млади хора и деца. Дневно в света загиват средно 3000 души. В момента смъртността при катастрофи заема девето място, но ако не бъдат взети мерки, тази причина може да достигне челната тройка след сърдечно-съдовите заболявания. Това е и основната причина за смъртността във възрастовата граница от 5 до 35 години.

Повече от половината катастрофи отново в световен план се дължат на превишена скорост. Опитът във Франция показва, че с развиването на видео системи по пътищата, смъртността при катастрофи там е спаднала с 40%, като средно скоростта на автомобилите участници в движението е спаднала с 10 км. в час. Подобна е статистиката и за Унгария, където смъртността при катастрофи е спаднала с 36%, но там глобата за превишена скорост достига 2000 евро.
Кесяков посочи за пример издадена от американския президент Барак Обама заповед държавните служители да не използват мобилните си телефони докато шофират. Статистиката в САЩ показва, че 6000 годишно са загиналите там заради отвличане на вниманието от мобилен телефон по време на шофиране.

Кесяков настоя слагането на предпазни колани както на предните, така и на задните седалки на автомобила, трябва да се превърне в социална норма.

http://www.vsekiden.com/?p=61895

Аз съм ЗА :да: Крайно време беше и това да стане :deal дано някой хора да се замислят
някой колега да не се познае на снимката? mhihi




Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот santo_trafficante » Чет 03 дек 2009 19:15


аз съм ЗА!
въпреки че от ползващите този форум има доста дето пият и карат :wink:


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот Dead man » Чет 03 дек 2009 19:15


Мале как ще нарасне корупцията по пътищата,ако ги приемат... :screwy

Иначе и аз съм ЗА... :да:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот my heart iS iCe » Чет 03 дек 2009 19:17


Всички сме ЗА! Самуче като седнем на масата пак сме :beer и когато ни спрът куките, плачем. Покрай този закон доста от нас ще пострадат, ако не си пил и няма за какфо да се зафани чичо полицай смятай че ще намери.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18722
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот hooligans » Чет 03 дек 2009 19:22


не ми дреме , има си drink and drive mhihi


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 03 дек 2009 19:33


hooligans написа:не ми дреме , има си drink and drive mhihi

:да:
Хули, ти си виновен и мене да ме научат mhihi
иначе крайно време беше да се приеме нещо такова!Не че тез дет си кръкат и карат ще спрът, но поне могат да им нашарят газарете! Като вземат книжката на някой за една биришка ще има обица на ухото :да:


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот Varbona » Чет 03 дек 2009 19:39


Безумна статия за чесане на клавиатури...Нито Кесяков е в КАТ, нито такива предложения са правени когато и където трябва. Прах в очите, вместо да се инвестира в интелигентни транспортни системи...


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот nosex » Чет 03 дек 2009 19:42


hooligans написа:не ми дреме , има си drink and drive mhihi

Баш! :drunk
П.П. Наистина не карайте пили! :wink:


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот joromnt » Чет 03 дек 2009 19:49


Тва е пълна глупост. Не е нужно да си пил през деня, че да ти отчете 0,1- 0,2 ако си се напоркал предната вечер като животно. А и е доказано че 0,1 отчита на някой хора и от цигари. Иначе идеята за поставяне на видеонаблюдение по пътищата и увеличаване на глобите за превишена скорост е добра и съм силно ЗА . По между другото, ако наслагат камери които снимат постоянно, а не само за скорост, ще се намират повече откраднати коли. Но едва ли тия горе ги интересува това.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот Peteff » Чет 03 дек 2009 20:00


Ако ще и на -0,5 да го направят глобяването при каране с алкохол все тая - който пие и кара няма да спре.Това е селския манталитет на българина...
В интерес на истината и аз си позволявам да карам като съм пил една бира ,но не мисля че една бира оказва влияние на шофьорските способности на един мъж примерно.
Книжка кола не кара , така че и да я вземат на въпросния индивид ,той пак може да пие и да си кара.
За мен това са пълни глупости с глобите над 0 промила алкохол в кръвта.Поредната тъпа измислица за лапане на пари под предтекст "не шофирай пил"!

А между другото по дисковери даваха че алкохола се поема доста лесно в кръвта през кожата , в смисал ако човек е седял доста време в кръчма в която се носи воня на алкохол може да му покаже и без да е пил .


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Чет 03 дек 2009 20:01


по новините тая вечер съобщиха, че се отказват от промяна за количеството алкохол. вдигат само $$$ за висока скорост, т.е. удрят мен :oops:


Потребителски аватар
Cee
Мнения: 1366
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 10:49
Автомобил:
Двигател: AMX
Местоположение: София

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот Cee » Чет 03 дек 2009 20:17


абсолютна глупост все пак дрегерите нормално дават отклонение,което означава,че и 1 капка бира да не си изпил или една голяма боза като удариш с една мазна баница и край с тебе може да отчете.А това автоматично означава,че при всяка проверка бегом до най-близката болница за вземане на кръв,за да видят,че не си пил.При това положение може да заприличаме на наркомани и ръцете ни да са на дупки от през ден вземане на алкохолни проби.А ако бързаме за работа и сме на 300км от вкъщи.Другарят ушав казва,че сте пил и изобщо не го интересува,че трябва да ходите до някъде си посред нощ да търсите болница,в която да ви вземат алкохолна кръвна проба.Учените са открили границата от 0.5 промила и са доказали,че до тази граница шофьорските реакции не се повлияват.Защо да се правим на по-светци от папата?


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот Layer » Чет 03 дек 2009 20:27


Cee написа:абсолютна глупост все пак дрегерите нормално дават отклонение,което означава,че и 1 капка бира да не си изпил или една голяма боза като удариш с една мазна баница и край с тебе може да отчете.А това автоматично означава,че при всяка проверка бегом до най-близката болница за вземане на кръв,за да видят,че не си пил.При това положение може да заприличаме на наркомани и ръцете ни да са на дупки от през ден вземане на алкохолни проби.А ако бързаме за работа и сме на 300км от вкъщи.Другарят ушав казва,че сте пил и изобщо не го интересува,че трябва да ходите до някъде си посред нощ да търсите болница,в която да ви вземат алкохолна кръвна проба.Учените са открили границата от 0.5 промила и са доказали,че до тази граница шофьорските реакции не се повлияват.Защо да се правим на по-светци от папата?

:applause: :applause:


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот titi7707 » Чет 03 дек 2009 21:42


това предложение е пълна глупост!тези хора са луди и явно че много неща не са и ясни относно точноста на дрегерите който ползват полицайте в БГ!
само ви давам прост пример!2002 година участвах в ужасяващо ПТП челен удар! аз бях спрял защото виждах как една пишман шоферка изпуска завой и се насочи точно срещу мен последва челен удар и както бях на спирачка ме върна 10метра назад последствията по колите съм сигурен че са ви ясни ние живи но не много здрави!4часа след удара КАТ ни направиха проба за алкохол с дрегер на мен ми показа 0,2 промила при положение че това става в 3 следобяд без да съм лизнал грам алкохол!правете си изводите за какъв сеч ще стане на въпрос при положение че 0,1промила може да ти покаже само от цигари и кафе death


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Шофьорите без грам алкохол след Нова година

Мнениеот yarek » Чет 03 дек 2009 21:53


Varbona написа:Прах в очите, вместо да се инвестира в интелигентни транспортни системи...


:да: абсолутно



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта