Драйвъри за телевизор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Драйвъри за телевизор

Мнениеот rainheart » Нед 13 дек 2009 11:19


Наскоро си взех телевизор Philips 47PFL5604H/12, но за момента нямам никакви допълнителни плейъри и се опитвам да подкарвам филми директно от флашка. Проблема е, че чете само mp4 и mpg формати и то без субтитри. Намерих разни допълнителни драйвъри за субтитри и за декодиране на други формати и не знам, как да ги инсталирам - от флашката не тръгват. Опитах с тези от официалният сайт на Филипс, инсталираха се, но няма никакъв резултат :oops:
Някой правил ли е такова упражнение и как се е справил :обичам ви




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Драйвъри за телевизор

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 13 дек 2009 14:52


Конкретно за филипс не мога да кажа, но съм виждал как се ъпдейта фърмуер на тошиба. Става с едно СД(ДВД), което се слага в гнездото и след това се пуска пеъра, при първоначалния тест се стартира и СД(ДВД)-то подобно на лайв СД. И с неговите менюта се прави ъпдейт на фърмуера на плеъра за по-нови кодеци и тн. Предполагам, че и на филипс е нещо подобно. Намирал съм и за Нео подобни СД-та около 10-на МВ са. Ще поровим и за филипс...


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Драйвъри за телевизор

Мнениеот Stefan » Нед 13 дек 2009 16:21


rainheart, аз също се чудех по този въпрос по който и ти. Незнам дали може да се инсталира нещо на самия телевизор, по-вероятно е да се свали програма за вграждане на субтитрите във филма, така че да станат един файл :roll:

Аз също имам PHILIPS, но е 42-ка.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Драйвъри за телевизор

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 13 дек 2009 19:08


За вграждане на субтитрите във видеофайла е друг въпрос. Става и с ВиртуалДъб-а. пи принцип би трябвало да може да се ъпгрейдва и фърмуера на телевизова. Голяма част от подобните фърмуери са базирани на линукс. Та може и с неоригинален фърмуер да се подкарат субс. Но четене му е майката....


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Re: Драйвъри за телевизор

Мнениеот rainheart » Вто 15 дек 2009 19:03


Направих един ъп със софтуер от официалния сайт на Филипс, намерих и разни други ъп-ове, но те не искат да се инсталират, а по описание обещават нови формати и четене на субтитри :(
Плейър му е майката или по-мощен комп, но тези опции остават за след нова година.


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Драйвъри за телевизор

Мнениеот GVG » Сря 16 дек 2009 15:43


За съжаление субтитри на този телевизор няма как да тръгнат. Плейърът, който е интегриран в телевизора, не поддържа тази функция, а и няма как да се смени. Софтуерно, освен ъпдейт на фирмуера, друго не може да се инсталира. Четох някъде, че субтитрите за сега не са приоритет на Филипс.
Иначе мисля, че добър вариант е лаптоп с HDMI изход. Теглиш си филм, най-добре да е HD, и с един кабел HDMI - HDMI ги свързваш. На лаптопа си слагаш какъвто искаш плейър, а на телевизора гледаш филм с качество, каквото по друг начин няма как да постигнеш. Е, освен с Блу-рей плейър.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта