Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: БОХЕМИЯ - тур. агенция - ИДИОТИ!!!

Мнениеот velinsl » Сря 16 дек 2009 17:55


само дето е от варна полета

Е и!
София не е България.

Извинявам се за спама, обаче не се въздържах.




Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот AmW » Сря 16 дек 2009 17:58


Колега който иска да пътува е от София. :idea3 :idea3 :idea3


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот jordanpar » Сря 16 дек 2009 18:33


AmW написа:Колега който иска да пътува е от София. :idea3 :idea3 :idea3


Е ти искаш да дойдат да го вземат от вратата на жилището му ли.
:screwy :screwy

По въпроса за Бохемия,винаги съобщават цени на билети малко преди датата на заминаване,защото до последно не е ясна точната бройка на пътуващите,от там и летищните такси са различно разпределени на различен брой пътници.
Бохемия ползва чартъри за своите екскурзии,много често те са директни и до локация,където по принцип никоя компания в БГ не предлага директни полети.За пример мога да дам екскурзиите им лятото до турските курорти.Полетите са директно,до самия курорт.
Бохемия дори продават от своите закупени билети за самолет,на хора желаещи само да стигнат до дадено място благодарение техните директни чартъри.
Та,колкото хора толкова и впечатления,но реакцията на автора на темата е прекалена наистина.Това са си фирмени политики,и всяка агенция има различен начин да се предпази от нелоялни клиенти отказващи се в последния момент от екскурзия.Пари за екскурзия се връщат,но всеки пътуващ често със самолет е наясно каква хамалогия е да си вземеш парите от вече купен билет.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот AmW » Сря 16 дек 2009 18:35


Нищо не искам аз.
Обяснявам на колегата защо One е написал "Само дето е от Варна полета"
Щото гледам се засягат някой хора...


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот radotom » Чет 17 дек 2009 1:35


Изглежда колегите, дето предлагат самостоятелна екскурзия до Ереван никога не са били в бившите Съветски реСпублики! :lol:
Хора, наследството, което са получили тези държавици хич не е розово, за да тръгнат да развиват и туризъм!
Туризъм търсете в Сочи.
Макар, че и там хотелите са бивши почивни станции тип 'заслужил строител на комунизЪма' :lol:
До някъде развита туристическа инфраструктура има в Москва, Ленинград и Киев.
Когато бях 3 месеца в Молдова- на втория месец имаше невероятен купон!
От фабриката исплатиха за първи път от 6 месеца 1 месечна заплата!!!
В Прокопиевск пък цигарената фабрика беше единственото работещо предприятие в 700 000 град

Сега за Армения: Бях там 6 месеца. На около 12км от Ереван (столицата).
Повярвайте ми- бях си направил труда да прочета къде отивам и съответно да се запозная с историческите забележителности на страната.
Наистина са впечатляващи!
Таааа... по някое време попитах и за тях... Разказаха ми хората :lol:
Само дето никой не се нае да ми каже къде мога да ги видя...
Показаха ми през прозореца и известния връх Арарат... До там път няма!
Разказаха ми с гордост как са първите християни... Музеи или галерии по въпроса нямаше! И за ковчега на Ной, дето заседнал в споменатия връх Арарат знаех. Но никой не можа да ми каже къде мога да видя модел...
Иначе- пътя до там е само и единствено със самолет! Или няколко денонощия с влак.
Не, че през Турция не би могло да се стигне за 8-9 часа с кола... но няма път! Съзнателно!
Заради исторически и най-вече политически причини - Армения е страната, успяла да осъди Турция по обвинение в геноцид.
По тази причина доста ни тачат нас, българите - еднаква съдба сме имали през вековете.
Относно заплатите - хората бягаха от Полицията (на няколко пъти виждах как полицаите открито вземаха рушвети), за да дойдат в цигарената фабрика, дето аз пусках машини - там даваха по цели 45 долара заплати! :ihaaaaa
За какви туристи, за каква инфраструктура можем да говорим тогава?!?

Scuba, не искам да те отчайвам - все пак наблюденията ми са преди 5 години.
Не искам да обиждам и старата ти Родина - страната има уникална история, интересна природа и невероятен туристически потенциал!
Може да забие в земята Йерусалим с неговия Божи гроб
Но не е развит.
Хотели- има! 'Минете от тук, защото направо не можете - има ров на площада. И се пазете от мазилката, че пада! :lol: ' ми беше обяснено на мен...

Всичко това го пиша само с една идея: Не се връзвай да тръгваш без стабилна туристическа агенция!
най-вероятно нищо няма да успееш да видиш и ще се разочароваш.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: БОХЕМИЯ - тур. агенция - ИДИОТИ!!!

Мнениеот One » Чет 17 дек 2009 8:57


velinsl написа:
само дето е от варна полета

Е и!
София не е България.

Извинявам се за спама, обаче не се въздържах.


айде следващия път да се опиташ да се въздържиш че да не се посереш до ушите и да се чудиш - що така бе миме


Потребителски аватар
Стиви Джи
Мнения: 1987
Регистриран на: Пет 05 авг 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот Стиви Джи » Чет 17 дек 2009 11:38


radotom написа: Армения е страната, успяла да осъди Турция по обвинение в ционизъм.

Не знаех ,че турците са юдеи. Да не би да си искал да кажеш геноцид? За човек който знае езика, какъвто е скуба, мисля че не е проблем и сам да се справи. Стига да си направи някои предварителни проучвания. А организирани екскурзии до Ереван, с достатъчно туристи, за да не се води "индивидуален тур" се съмнявам, че ще намери.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот radotom » Чет 17 дек 2009 13:48


Да са... в литератора! :lol: :lol:
Прав си, Стиви! 'Геноцид' беше думата. :да:


Traveler
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот Traveler » Вто 02 фев 2010 15:43


Между другото в последно време често се виждат подобни екскурзии , които не включват самолетния билет .
Цената изглежда екстра и като видиш , че трябва да платиш още 200 лева за билет и ти се ощява да ходиш на екскурзия .


За това сам всичко си уреждаш , намираш си евтини самолетни билети , резервираш хотел и заминаваш ;)
Аз си купувам билети от тук и съм много доволен .


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот connor cane » Чет 13 дек 2012 10:19


Traveler написа:За това сам всичко си уреждаш , намираш си евтини самолетни билети , резервираш хотел и заминаваш ;)
Аз си купувам билети от тук и съм много доволен .

Точно така се прави - аман от агенции и тъпанари.

Бохемия не са лоши по принцип, на практика са едни от първите на пазара, но и те имат изцепки - като всички.
С цел най-ниска цена земат доста смотани хотели, ама реално погледнато няма как хем да ти е максимално тънкана, хем да си в лукс хотел.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот nurv » Чет 13 дек 2012 12:14


Тотално погрешно заглавие. Бохемия се ползват с добро име и са от много години на пазара. Аз лично съм ги ползвал два пъти, както и наши приятели. Винаги коректно отношение. По повод това, че не включват цената на билета това е голям плюс! Ако си планираш почивката от рано цената на самолетния билет ще е една, ако отидеш една седмица преди датата за летене цената ще бъде друга. Отделно разправията със самолетни компании и прочие. Затова колега - НЕ си прав. Ама изобщо! Планирай си почивката купи си билет от рано.

П.С. Няма как да ти закотвят цена за екскурзия със самолетен билет тъй като както вече написах цената ще варира доста според времето на записване. Щеше да имаш тогава - цена ... (празно поле). Или пък да си платиш самолетния билет два пъти, за да се застраховат. Това повече ли те устройва?

П.С. 2 А за пътуване без агенциии е вариант, да си запазиш от някой популярен сайт хотел и полет. Но това е по-скоро младежка работа за свободни, непретенциозни хора без деца :)


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот maxpayne » Чет 13 дек 2012 15:11


темата е от 2009-та


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот connor cane » Чет 13 дек 2012 15:13


nurv написа:П.С. 2 А за пътуване без агенциии е вариант, да си запазиш от някой популярен сайт хотел и полет. Но това е по-скоро младежка работа за свободни, непретенциозни хора без деца :)

Ми зависи - какъв е проблема да си запазиш сам стаи в хотел за периода, който искаш, отрано да си купиш билета и да се самотрансферираш (маршрутки, рейсове, даже на много места градски трансорт в т.ч. метро - бол) от летището до хотела в града, в който отиваш? Става си идеално и не зависиш от никого. На място има много гайдбукове и всякакви материали, с които да се ориентираш къде да ходиш и как да стигнеш.
Правил съм го няколко пъти - става си идеално, а и с компания е супер весело. :D

С агенции пътувам тогава, когато искам да посетя повече места и да не се занимавам с шофиране/търсене на хотела/осигуряване на паркинг (хотелите в центровете почти никога не могат да предоставят просто защото нямат) и т.н.

А това със самолетните билети - агентите имат вариант да резервират даден брой билети за след 3 месеца на определена цена, да оставят депозит и колкото билета (екскурзии) не продадат - могат да върнат останалите билети. Въпрос на договорка е. Мен Оданс така ме прекараха за Мадрид - viewtopic.php?f=60&t=360930.

Пътувал съм и с екскурзия, в която се купуват билети от Уиз Еър предварително и се зема много добра цена - това до Бергамо и обратно. Ако обаче не съберат туристи, имат проблем, защото билетите им изгарят - ако нямат някакви договорки с авиокомпанията де, но лоу костовете не са особено гъвкави в тази част. :D


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туристическа агенция "Бохемия" - идиоти!

Мнениеот connor cane » Чет 13 дек 2012 15:14


maxpayne написа:темата е от 2009-та

Но проблемите, описани в нея, са актуални с не по-малка сила и сега. :D



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта