Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 24 Юли 2014 19:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Съб 09 Яну 2010 22:21 
Аватар

Местожителство: Калояново
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Колеги, подскажете как се прави грамотно профилактика на кафемашина? Общо взето си бачка нормално, но искам да й направя една профилактика и да мина на дестилирана вода. Жинътъ мрънка, че имало някакъв течен препарат, но нещо не помни какъв точно. В магазина гледаме само разни калгони, малгони и тем подобни, но те са за перални или съдомиялни. За кафемашни нищо. Предварително благодаря :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Съб 09 Яну 2010 22:30 
Аватар

Местожителство: Нова Загора/София/Лондон
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Хубаво я накисни с оцет и после едно добро миене. Не знам колко е грамотно, но открай време баща ми чисти нашата (неизвестно старо куче) с домашен винен оцет и досега проблеми не е имало.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Съб 09 Яну 2010 22:52 
Аватар

Местожителство: London
Каква е кафемашината ?
Има ли помпа или няма ? ( шварц или еспресо ? )
С постоянен съд за вода ли е ? ( защото когато е с постоянен съд за вода има отделен бойлер в който се грее водата )
Препарати за кафемашина (особено скъпа и хубава) само в специализирани магазини за кафемашини и резервни части за тях. Има три типа препарати - течни, на прах и на таблетки. Всичките са ефикасни !
Има значение и в кой град живееш, заради твърдостта на водата.
От средата на БГ към София - мека вода
От средата на БГ към черноморието - твърда вода. ( най-общо казано ) :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Съб 09 Яну 2010 23:02 
Аватар

Живеем в Калояново. Водата идва от река Стряма и е по-мека от Пловдивската. Това е кафемашината. Дестилираната вода не ми е проблем. Но искам да я почистя добре предварително, до момента караме на чешмяна вода. Това е машината

Прикачени файлове:
Kafema6inaTaurus1TTD.jpg
Kafema6inaTaurus1TTD.jpg [ 22.43 KiB | Прегледано 5873 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Съб 09 Яну 2010 23:26 
Аватар

Местожителство: London
Мъжа ми е ползвал този препарат за професионални машини ... Calcinet или Puly Cleaner Baby
Има различни видове-пасти, прахчета и течни (по-скъпи) Изображение Изображение
:idea: :arrow: http://www.pulymilk.com/pulycaffgallery.html
Най-добре е да се разглоби машината и да се накиснат частите в горещ разтвор от препарата. Или да се разтвори с не много гореща вода и да се пусне през кафемашината. Преди година този препарат е струвал към 10-15 лв кутията.
Има го в магазините за кафемашини ( професионални ) и резервни части за тях.
Задължително след препарата добро измиване с чиста вода.
Водата при теб не е много твърда, но си има нужда от профилактика... и си зависи дали се ползва много кафемашината :)
Оцетът не е силна киселина и не може да изчисти както трябва.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Съб 09 Яну 2010 23:31 
Аватар

Местожителство: София/Плевен
Автомобил: A8
Двигател: ACK
В упътването на моето Саеко пише в никакъв случай да не се прави профилактика с оцет.
Продават се готови почистващи смеси, които се разтварят във вода.
После пускаш едно резервоарче чиста вода и готово.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 0:26 
Аватар

VW-fenka написа:

Благодаря за линка. Сега знаем какво да търсим, цената не е фатална. Въпроса е да намерим препарата и да я почистим. И след това на дестилирана вода мисля, че ще изкара повече време...

Благодаря на всички отзова ли се :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 3:03 
Аватар

Местожителство: Пловдив
колеги аз обмислям покупката на една машина за около 70-80 лева гледам в техномаркета има хубави офетри, аз съм беден студент който тръгва към самостоятелно жителство тъй че и да ми препоръчате нещо трябва да е по-тънкана :lol:
п.с. извинявам се че използвам темата

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 8:05 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Golf MK4 1998
Двигател: AHF 1.9 TDI 110hp+chip
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009269

Ето такава кафемашина ползвам от 2 години. Не съм имал друга до сега, но определено прави в пъти по-хубаво кафе от това, което пия навън. Със същия вкус зорлем ако направят в някое лачено кафене поне два лева.

От време на време пускам по няколко чаши вода през машината, мия резервоара. Също така редовно забърсвам с чиста гъба мястото, където се слага цедката (там от където тече водата). Така се махат остатъците от старо кафе.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 14:01 
Аватар

Ivo_Dinkov написа:
В упътването на моето Саеко пише в никакъв случай да не се прави профилактика с оцет.
Продават се готови почистващи смеси, които се разтварят във вода.
После пускаш едно резервоарче чиста вода и готово.

:D В упътването на DeLonghi пишеше,че се прави с половин резервоар оцет и толкова вода.Така я почиствам вече 4-5 години и става като нова. Изображение

П.П.Преди години по същата схема промивах радиатор на Москвич(но оцета престоя в системата 2 дена!) и после текна като стара лейка mhihi .Пича дето го запояваше ми каза,че оцета е само за салата... mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 15:34 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: Peugeot 407 SW
Двигател: 2.0 HDI 2006
Декалкон или нещо такова беше препарата...
В технополис се продава на няколко фирми. На Делонги беше около 15-16 лева и стига за 4 почиствания на машината. Имаше и още някакъв вид, който също ще ти свърши работа и струва около 8-9 лева. Бяха на едни стелажи до кафемашините.
Отиваш и питаш за препарат за почистване на варовик на кафемашина. Би трябвало и в други магазини да има такива ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 16:37 
Аватар

Местожителство: София/Плевен
Автомобил: A8
Двигател: ACK
strqsko написа:
:D В упътването на DeLonghi пишеше,че се прави с половин резервоар оцет и толкова вода.Така я почиствам вече 4-5 години и става като нова.

:beer
ТЦМ- а и аз смело му сипвам или оцет, или разтварям 2 пакетчета лимонтузу на Др.Йоткер, но в това архивче (ЦЪК) гадовете изришно ми забраняват да ползвам оцет, а единственото по- специално на машината е бутоните, които са сензорни и реагират на докосване:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Нед 10 Яну 2010 18:46 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
strqsko написа:
В упътването на DeLonghi пишеше,че се прави с половин резервоар оцет и толкова вода.Така я почиствам вече 4-5 години и става като нова. Изображение

На Бар 15/ Cafe Treviso/ на Де Лонги набор 1994г правя профилактика със силен винен оцет , а от време навреме с Калгонит - течен препарат. Все още си прави перфектно кафе.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Вто 12 Яну 2010 12:39 
Аватар

Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Ако е мека водата - нямаш варовик по машината - заеби профилактиката - можеш да почистиш нагара по копчето за включване и изключване на помпата със спрей за почистване на ел. вериги :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Профилактика на кафемашина Публикувано на: Сря 13 Яну 2010 14:30 
Официален говорител
Аватар

Делонги Магнифика почиствам с това http://www.delonghi.com.au/shop/au/shop ... =191&bc=no
Има го в Метро при кафемашините, струва около 15лв. и е страншно икономично. :да:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа