Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот black` » Сря 20 яну 2010 16:03


http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=2396 Ето я декларацията.
http://www.nap.bg/ospage?id=24 Праща се към съответните офиси на НАП по градове. Така мисля. И аз не съм запознат с тия неща много. :talk:
Гледам има и някакъв национален телефон за справки мисля да ги поздравя по него преди това ... :censored: :censored: :censored: :lol:




Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот келеш » Сря 20 яну 2010 16:33


Благодаря колега!Мисля и аз да завъртя едно телефонче,понеже линка със списъка на пощенските станции,които приемат декларации нещо не работи.
Виж сега,по принцип служителите не са виновни за да им теглиш една,две,три.За тях е по-добре да си стоят на бюрцата и да размишляват над трудната си работа :twisted: ,от колкото да се занимават с разгневени чакащи,да си подадат декларацията.Главния виновник сме си ние,че колкото повече ни "навеждат",толкова повече не се съпротивляваме!


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот келеш » Чет 21 яну 2010 10:24


Лицата, които са трайно безработни и не получават обезщетение за безработица от Бюрото по труда трябва да подадат еднократно декларация, образец № 7. Това обясни говорителят на териториалното поделение НАП- Сливен Стефка Каменова. Прекъсват се здравноосигурителните права на самоосигуряващи се лица, ако те не са внесли повече от три дължими месечни вноски за период от 36 месеца. Периодът се брои до началото на месеца, предхождащ месеца, в който лицето потърси здравна помощ. Правата на лицето се възстановяват от датата на заплащане на дължимите вноски. Ако лицето е платило за оказана медицинска помощ, сумите не се възстановяват



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 80 госта