Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот Mustang GT-R » Пет 15 яну 2010 14:58


Колкото и невероятно да звучи, не можеш да се откажеш от плащането на здравните осигуровки, защото в закона пише "задалжително здравно осигуряване". От услугите на здравната каса, ако искаш можеш да се откажеш, те не са задължителни. :lol:
Другото ново от 01.01.2010, освен въпросната декларация че си безработен, и глобата от 500 до 1000 лв, ако не я подадеш, има и глоба пак от 500 до 1000 лв, ако имаш повече от три неплатени вноски, които от 01.01.2010 за безрботните са 16.80 лв.
Честито на безработните, ебаси малоумните закони, как ще накарат всички мангали и клошари да си платят по 2 глоби от 1000 лв. не знам, :screwy сигурно ще им вземат имането. mhihi




Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот ALESYZ » Съб 16 яну 2010 12:38


На всички гласували да г-н Бойко Борисов, честито. Има и доза оптимизъм, още сме в началото на мандата..... Човек, който нма никакакви доходи да подлежи на задължително осигуряване, това е легална кражба. Как не, като имаш 20 лв,ще да деш 80% за осигуровки, а не за храна. Тия хора незнаят какво правят. В криза трябва се облекчават различните фискални тежести, те ги увеличават, а безрботните всеки ден нарастват. Накрая да не стане така, бат' Бойко да яде бой от избирателите си, дето толкоз много му се радват.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот assd » Съб 16 яну 2010 13:19


ето това е социалната държава :Mr Green Fun взимай пари от този, който няма. в белите държави се грижат за хората, защото те са най-големия ресурс на страната, но тука са само стадо дето го стрижат колкото се може повече.
затова като останат само цигани и турци да се чудят как да вземат 2 лв от Асанчо дето няма лична карта даже :Mr Green Fun

едит: така става като глупава мутра събере некадърен екип от дянков, някакъв дето не е живял в бълхария от 100 години и идва от щатите и си мисли че тука също е така, и разни женички - желева, толкова проста и необразована жена не знам откъде се набута за министър на външните работи даже, с това завършено образование социология някъде си в германия, на сапард някаква дрисла дето е дъщеричка на бат бойков приятел пожарникар и още някакви балъци за другите министри. е тва е, пълен некадърник е и той и само се извинава с бсп. чак пък такова при бсп нямаше, въпрек иче не съм бсп-ар!


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот Winner25 » Съб 16 яну 2010 13:36


Безработните също се разболяват и ползват здравни услуги. За тези които работят осигуровките са процент от заплатата и са повече от 16лв.
Българите като цяло, не сме много работлив народ. Ако държавата полага повече грижи за безработните, мотивацията за търсене на работа напълно ще изчезне :mrgreen:

п.п Аз също съм безработен и си плащам здравните осигуровки.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот black` » Съб 16 яну 2010 13:44


Ами няма да е лошо първо да осигурят работа и после да повишават осигуровките иначе се получава на гол г.з... Също няма да е лошо примерно моите осигуровки като не ги ползвам, да отиват за безплатни лекарства на възрастните хора. А те сега им ги спряха. :( И дори да се разболeя не си представям да отида в тия болници тука. Дето може да си умреш като куче от обикновен грип. Не съм ходил в болница от 10 години сигурно ако не и повече. Та за какво да плащам?! :Mr Green Fun
При първа възможност ще пусна от Гърция да речем едно заявление, че няма да им плащам нищо повече и че живея и там ще плащам. :screwy


Потребителски аватар
fantomasss
Мнения: 317
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот fantomasss » Съб 16 яну 2010 14:03


Мдаааа... алчни и безочливи управници си натресохме. Ама не е виновен тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава, сиреч ние даваме а те ядат и докато се огъзваме, все ще има кой да ни го ... :051: Аз през 2006г. си платих всички здравни осигуровки назад от 2000 година и с лихвите им дадох 1159 лева на куп :horror: , без да съм ползвал и грам услугите им за оня период, но такива са законите. Ако пък не си осигурен като отидеш на преглед се почват едни цифри страшни. За преглед, ехограф и рентген ми взеха 65 лева в Пирогов, колкото са осигуровките за цяла година (2006)и отделно доктора като разбра че не съм осигурен се държа все едно съм куче с думи от сорта на: "Сега ще видиш ти колко ще платиш, аз заради такива като теб нямам хубава заплата"... и други такива думи. Абе нема оправия... А миналата година се наложи да лежа два пъти в болница...е какво да кажа, докторите гола вода, не всички, но повечето. Условията да не говоря какви са. Най-лошо е отношението на сестрите и санитарките към болните, като че ли аз съм я накарал на сила да работи там за 300 лева, като не ти се чистят лайна, намери си друга работа, ама да крещиш на болния човечец... :не: :beat_butt2 :banghead:


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот келеш » Вто 19 яну 2010 19:38


Колеги,днес ходих до данъчното и от там ми казаха,че след като се самоосигурявам,трябва всеки месец да се подава въпросната декларация :shock !Наистина ли е така,или служителката в данъчно нещо не е информирана?


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот black` » Сря 20 яну 2010 0:32


:shock :shock :shock Според мен колежката е била неграмотно девойче. :lol: Па ако е истина направо... :screwy


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот groznika » Сря 20 яну 2010 1:55


Вече се чудя дали да си преиздавам личната карта въобще... То в тази Българи по-добре въобще да не съществуваш :shock
Плащам всякаквите там тъпизми само защото работодателят ми ги плаща по задължение. Ако не работех нямаше да дам и стотинка пък нека ме гонят да ми вземат цървулите. Нямам нищо на мое име :)
Отдавна се лекувам на частно, а за пенсия въобще не искам да чувам!

На министър Дянков пожелавам да му изсъхнат макарите, да се пребие в банята, ток да го хване, чума да го тръшне, слон да му го *****, да си ходи в америката и да не се връща!

От друга страна кво толкова? Нищо ново под слънцето. Поредните управници за пореден път ще ни бръкнат с прът изодзадзе докато ние се цъферим и се чудим кой да е следващият...
Като не ни увира репата това е положението! Всеки народ заслужава управниците си.


Потребителски аватар
kiko
Мнения: 799
Регистриран на: Чет 30 ное 2006 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот kiko » Сря 20 яну 2010 7:37


не на комунистите и турците на Доган-само Бойко ще ни оправи...ще плащаме ,иначе как се хранят и поят толкова цигани -гласоподаватели-най-щастливите хора в държавата...а сега отивам на работа ,че циганина дето го храня заедно с родата му иска да си купи с помощите бмв или ,,мерджан'', и аз трябва да изкарам пари,да ги дам на държавата ,а те на него...


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот келеш » Сря 20 яну 2010 7:40


Колеги,никой ли не е запознат с подаването на тази декларация?Снощи се рових къде ли не,и никъде не открих подробно описано защо,как кога.
Ако действително е така-да се подава всеки месец,това означава,че поне един-два дни от месеца ще се редим на опашки.А още по-лошо в случая е,че аз и останалите от градовете и селата около Пловдив,ще трябва да пътуваме до същия град,за да подаваме декларациите на място.И какво се получава:
16,40 здравна вноска+губене на време+пилене на нерви+пътни=непосилно


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот groznika » Сря 20 яну 2010 10:30


Не спомена ли някой за пращане по пощата с обратна разписка?


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот fly_free » Сря 20 яну 2010 10:47


Колега Winner25 ,а откъде вземаш пари за осигуровки. Нали затова си безработен -човек без доходи или пак разширяваме свата икономика. Пълна идиотия ,ако питате мене.Да се махаме докато сме цели, това май е спасението.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот black` » Сря 20 яну 2010 14:24


Декларация образец 7 може да се изпрати и по пощата с обратна разписка.

Пише го на предната страница. Колега КЕЛЕШ-а и аз смятам да я пускам по пощата защото ми е невъзможно да пътувам до София заради някакви измислени декларации. А се водя по лична карта там. :banghead: Но мисля и само един път да я пускам. Не всеки месец. Понеже е възможно след 2-3 месеца въобще да не съм в българия и тогава да си я пускат те... :screwy :drunk


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Декларация №7 за ЗО към НАП?! Каква е тая простотия ...

Мнениеот келеш » Сря 20 яну 2010 15:54


Декларация образец 7 може да се изпрати и по пощата с обратна разписка.

Простете за невежеството,но на кого трябва да я изпратя тази декларация?На НОИ ли,на НАП ли :roll: ?
Ако разбера на кого трябва да се изпрати,ще им изпратя,не смятам да вися по опашки,още по-малко всеки месец и да си хабя нервите заради някой си,който си прави експеримент с народа!
И още веднъж да помоля-къде все пак има пълна информация за тази глупост,която сътвориха?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта