Китайски сайтове за онлайн търговия.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот maxpayne » Чет 10 юни 2010 11:12


Barboukov написа:Добре де: Ел цигари за 56$ без мито, втората пратка за 84$ с мито.
Флашки: първа пратка 95$ без мито, втора пратка 99$ с мито.

Митото за повечето стоки е в рамките на 4-8-10%, ддс-то обаче е едни стабилни 20%:-)




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот Ivailo » Чет 10 юни 2010 11:15


Зависи и от митничаря на смяна :)


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот nurv » Чет 10 юни 2010 11:18


Аз съм доста изненадан от цените на мобилните телефони :) Някой пазарувал ли е от там? Гледам X6 на Nokia, но никъде не пише Nokia :)


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот Exell » Чет 10 юни 2010 11:23


nurv просто защото е подобие на модела :) И тук започнаха да продават много от ментетата . Копират един модел (NOKIA , APPLE , SE) и го дават за 100$ :wink:
Имам колега само такива ползва , последно беше с подобие на IPHONE , а преди 1 седмица с подобие на N71 mhihi mhihi


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот Barboukov » Чет 10 юни 2010 11:25


Абе истината е една - трябва да си циганка и да се пазариш за да може тия мита да се прескочат. Аз нали съм си малко по-мургав и като ме видяха първия път (бях и неизбръснат) кой знае какво са си казали - "А, това мангалче ще се пазари. Да го пускам да си ходи." и втория път "А, тоя не бил мангал бе? Я ся да си плати."

Всички знаем, че с връзки, пари, желание и пазарлък се правят чудеса. Обаче тръгнеш ли да правиш всичко легално - няма да мине без мито над 50$ ми се струва.


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот heimdal » Чет 10 юни 2010 21:48


Не е реклама! Онлайн банкирането на ДСК предлага безопасен вариант за пазаруване.
Изирчно при пускането на услугата се указва, че ше се ползва виртуална карта.
След това вътре си оперирате спокойно. При създаването на такава си създава и виртуална сметка по картата.
Прехвърляте по нея парици колкото трябва за покупка шипинг. Пазарувате с номера и кода.
После ако искате затривате. И някой да се добере до номера - вътре стоят стотинки :)
От няколко години го има. Въпрос на гледна точка е.
По спомен Сити пуснаха първи такава услуга. И май Баркли имат също - това в извън България за който е някъде там.


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот theraven » Чет 10 юни 2010 21:55


За ДСК-то потвърждавам, супер удобство е. И от такива сайтчета с виртуална карта се пазари преспокойно. Един преходник 2.5" -> 3.5" HDD го чаках 2 месеца, ама дойде мама му стара, даже и работи mhihi

ОТ: А сметка в Barclays имам от 4 години, но за виртуална карта не бяха и чували до миналата година


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот mirror » Съб 12 юни 2010 17:57


фокал-а и DX са много стабилни и сигурни имам десетки поръчки от тях за над 2500$ вече :) и нямам загубени пратки от тях :!: колкото до качеството ... ами повечето са чаина ма*на :lol: но се случават и доста сносни нещица за парите си :!: на митница не съм ходил до сега за техни пратки :043: но от ebay има по голям риск да се попадне там при случаина проверка или в зависимост какво е обявил на пакета продавача или теглото над 2кг. си на митница независимо от това което пише на пакета :wink: последното важи и за куриерските фирми независимо от тегло и стоиност :012:
успех с покупките :!: :да:


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот pit » Нед 27 юни 2010 12:11




Потребителски аватар
vanko78
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 0:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот vanko78 » Нед 27 юни 2010 12:22


За ДХ само хубави работи мога да кажа,единствено една пратка ми дойде без един артукул за 2$.За 3седмици нещата идват и отиваш до близката поща да ги вземеш.
Задължително да са под 2кг и тогавя няма грижи!
Има и още един пиниз имат артикул за 0.01$ който ти маха стойността на колета и го пише Gift :wink: :wink: :wink:


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот mirror » Нед 27 юни 2010 16:40


vanko78 написа:Има и още един пиниз имат артикул за 0.01$ който ти маха стойността на колета и го пише Gift :wink: :wink: :wink:


на всички пратки пише " Gift " :wink: добавката е за премахване на логото на DX от пакета :)


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот ChimeyJimmey » Сря 07 юли 2010 16:11


Ето още един:


Купувам си гумено-силиконови калъфчета за HD-то и други чекийки...
А сега вече и за LEO-то... mhihi

P.S. Плаща се през Изображение :041:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот Matematiks » Сря 07 юли 2010 19:37


да добавя само,че за търговците тези виртуални карти са чудесни,но не и за ползвателите.обяснявам:
значи тези карти се водят NRCC или Нот Рифаундабъл Пеймунт Метод,което значи ,че-да сигурна е за крадене на данните проблема обаче е друг.Значи Виза гарантира транзакцийте и по този начин ако нещо се оплеска(без пейпал) няма да можете да напрайте Чардж Бек на трансакцията.Или не можете да си земете парите обратно,докато ако плащате дирекно с Виза,може да сторите това в срок от 6 месеца :041:


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот vwfena » Вто 26 окт 2010 8:39


Да повдигна темата мисля да пазарувам за първи път от www.dealextreme.com , но не ми стана ясно има два метода за поръчка с пейпал акаунт. Някой, който е пазарувал може ли да ми обясни каква е разликата между двата метода. Мерси предварително!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски сайтове за онлайн търговия.

Мнениеот maxpayne » Вто 26 окт 2010 9:51


vwfena написа:Да повдигна темата мисля да пазарувам за първи път от http://www.dealextreme.com , но не ми стана ясно има два метода за поръчка с пейпал акаунт. Някой, който е пазарувал може ли да ми обясни каква е разликата между двата метода. Мерси предварително!

Все едно е, има някаква минимална разлика в workflow-то, която аз така и не схванах. Накратко уж имало разлика в стъпките и последователността на операциите, както и в това, че адреса ти се взима директно от пейпал, а не го въвеждаш наново в сайта на дийлекстийм. Но както казах аз лично не видях да има разлика или ако е имала е била минимална и не съм и обърнал внимание.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pet_rov и 66 госта